FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-04-06 09:03  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Następne elementy modelu trafiły na pokład i do magazynu (czyli szafki) :-).
Pom Pom'y maja lufy zakupione w GPM.

Zamontowałem też pierwszy łańcuch kotwiczny wykonany wg przepisu z "Modelarstwa Okrętowego".




Post zmieniony (02-04-06 09:04)

 
02-04-06 09:19  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Właśnie wygrzebałem rysunek podestu pom-poma na końcu pokładu ochronnego, aktualizowany na podstawie niedawno odnalezionych zdjęć. Przypuszczam, że niejednemu się przyda :-)


Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (02-04-06 10:22)

 
02-04-06 14:46  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Pierwszy raz widzę na oczy takie zakończenie pokładu nadbudówki rufowej. Mam sporo zdjęc i plany różnych autorów... Przejrzę jeszcze raz, może na znajdę fotki na których też to widac?

 
02-04-06 14:50  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Te zdjęcia i rysunki dostałem od p. Allena z HMS Hood Association, wspominał, że są to zdjęcia dotąd (XII 2004) niepublikowane...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-04-06 22:14  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Przerzuciłem wszystkie materiały jakie mam i wszędzie narysowano platformę w kształcie okręgu. W ogóle bardzo mało jest zdjęć Hooda z 1941 roku. Na zdjęciach które wstawiłeś widać że było inaczej, wiadomo może kiedy zostały zrobione? Ja mimo wszystko, zostanę przy wersji narysowanej w modelu. Nie jestem ortodoksem w sprawach "wierności oryginałowi".

Masz rufowy i olinowanie praktycznie skończone :-)

 
05-04-06 00:33  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Koneser   

Piekna robota ;-) az dech zapiera ciekawe kiedy mój Price of Wales tak bedzie sie prezentował

--
Zwodowano: Taszkient
Stocznia: HMS Prince Of Wales. IJN Yukikaze

 
05-04-06 10:17  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

W każdym razie widać, że już były nowe podwójne działa plot. i poczwórne pom-pomy na rufowej części pokładu ochronnego, więc zapewne po ostatniej modyfikacji. Daty wykonania zdjęć niestety nie znam, daje jednak trochę do myślenia fakt, że jedno z nich jest kolorowe (co oczywiście nic nie musi znaczyć, Anglicy mieli kolorowe klisze w użyciu co najmniej od połowy lat 30.).
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (05-04-06 10:18)

 
07-04-06 11:02  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Konrad G.   

Dobra robota. Ale z tym olinowaniem to poszedłeś na całość. Napisz może coś o technice jego wykonania (z jakiego materiału,czy to jakiś rodzaj nici czy coś innego, jak naciagałeś i wiązałeś). Takie olinowanie zaczyna śnić mi się po nocach. Szok....

 
07-04-06 19:09  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Michu olinowanie robi z żyłki wędkarskiej - tyle wiem. Ale jak On to robi, że tak świetnie się prezentuje? Tego już nie wiem niestety.

--
pzdr
Kemot

 
08-04-06 20:35  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Roman 



 - 1

No wlasnie, co z tym olinowaniem. Panie Michu, nie daj sie prosic.
Model super.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024