FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-03-06 23:44  [Relacja] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Cześć. Budowa powoli, ale konsekwentnie posuwa się do przodu. Śródokręcie już zabudowane, teraz powstaje altyleria średnia i przeciwlotnicza, pontony itd. Spróbowałem też wykonać kawałek łańcucha kotwicznego wg porad z "Modelarstwa Okrętowego" :-) Oto efekty.


 
12-03-06 23:46  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Aż dech zapiera....

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
13-03-06 00:06  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A co to dzialko takie nietego na bocznej sciance maski? ;) A to zdjecie prawdziwego okretu to nawet ładne ;))

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-03-06 07:20  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Lubię takie wykonanie modelu. Klasyka. Podoba mi się wykonanie olinowania.
Podrażniłeś moją ambicję... (oczywiście w pozytywnym sensie).

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-03-06 08:36  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

WItaj
Znowu pokazujesz nam kawał dobrej roboty :)

Panowie i Panie!!!!!!!!
miałem ostatnio okazję gościć u rodzinki Micha i przy okazji obejżeć Hooda - zdjęcia w 10% nawet nie oddają kunsztu wykonania

Pozdrawiam

 
13-03-06 10:30  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

teraz to juz jestem pewien że HOOD-a nie wydadzą jeszcze raz :) a miałem nadzieje że Michu się podda ;) i wydawcy zlitują się nad naszym małym środowiskiem. A tak to nici, bo powiedzą: "Patrzcie jak Michu skleił !!! nie trzeba nowego opracowania".
Wszystko przez Ciebie !!!! daj nam szanse, zwykłym modelarzom, poddaj się ... :))

Albo wiem, sam wydaj nowego HOOD-a !!!!!!!! :)))

Wspaniała robota :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
13-03-06 10:41  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

HOOD to jednak piękny okręt był. Zasługa Micha, że możemy się w tym upewnić.
Czy nie będzie nowego HOODA? Myślę, że będzie. Autor tego starego chce opracować go zupełnie od nowa, a ponieważ wraca do zdrowia, zaczynam wierzyć, że to się stanie!!!

--
MacGregor

 
13-03-06 11:00  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

wielkie gratulacje - TEN model w TAKIM wykonaniu to CUD :)
Michu, skończysz go nim Wojtuś trafi na studia? ;)

a co do nowego opracowania - jestem ZA nawet bardzo (gdybym miał wybierać to 1:300) tylko czy jest ono opłacalne? wszak Hood nie miał jednostek bliźniaczych i da się go wydać tylko jeden raz :)

pozdrowionka

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
13-03-06 11:44  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Korsarz: masz racje, przy pieciokrotnym powiekszeniu widac wszystkie byki. Wprawdzie ogladalem zdjecia modelu, gdzie przy powiekszeniach oddajacych fakture koloru na kartonie, nie bylo widac zadnych bledow w klejeniu, ale mi do tego poziomu daleko.

 
13-03-06 13:44  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

chodzi mi tylko o to ze jak jest to zagiecie na bocznej sciance to mozna bylo je zagiac ciut blizej przodu zeby zgralo sie z linia na dachu.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
02-04-06 09:03  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Następne elementy modelu trafiły na pokład i do magazynu (czyli szafki) :-).
Pom Pom'y maja lufy zakupione w GPM.

Zamontowałem też pierwszy łańcuch kotwiczny wykonany wg przepisu z "Modelarstwa Okrętowego".




Post zmieniony (02-04-06 09:04)

 
02-04-06 09:19  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Właśnie wygrzebałem rysunek podestu pom-poma na końcu pokładu ochronnego, aktualizowany na podstawie niedawno odnalezionych zdjęć. Przypuszczam, że niejednemu się przyda :-)


Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (02-04-06 10:22)

 
02-04-06 14:46  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Pierwszy raz widzę na oczy takie zakończenie pokładu nadbudówki rufowej. Mam sporo zdjęc i plany różnych autorów... Przejrzę jeszcze raz, może na znajdę fotki na których też to widac?

 
02-04-06 14:50  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Te zdjęcia i rysunki dostałem od p. Allena z HMS Hood Association, wspominał, że są to zdjęcia dotąd (XII 2004) niepublikowane...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-04-06 22:14  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Przerzuciłem wszystkie materiały jakie mam i wszędzie narysowano platformę w kształcie okręgu. W ogóle bardzo mało jest zdjęć Hooda z 1941 roku. Na zdjęciach które wstawiłeś widać że było inaczej, wiadomo może kiedy zostały zrobione? Ja mimo wszystko, zostanę przy wersji narysowanej w modelu. Nie jestem ortodoksem w sprawach "wierności oryginałowi".

Masz rufowy i olinowanie praktycznie skończone :-)

 
05-04-06 00:33  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Koneser   

Piekna robota ;-) az dech zapiera ciekawe kiedy mój Price of Wales tak bedzie sie prezentował

--
Zwodowano: Taszkient
Stocznia: HMS Prince Of Wales. IJN Yukikaze

 
05-04-06 10:17  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

W każdym razie widać, że już były nowe podwójne działa plot. i poczwórne pom-pomy na rufowej części pokładu ochronnego, więc zapewne po ostatniej modyfikacji. Daty wykonania zdjęć niestety nie znam, daje jednak trochę do myślenia fakt, że jedno z nich jest kolorowe (co oczywiście nic nie musi znaczyć, Anglicy mieli kolorowe klisze w użyciu co najmniej od połowy lat 30.).
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (05-04-06 10:18)

 
07-04-06 11:02  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Konrad G.   

Dobra robota. Ale z tym olinowaniem to poszedłeś na całość. Napisz może coś o technice jego wykonania (z jakiego materiału,czy to jakiś rodzaj nici czy coś innego, jak naciagałeś i wiązałeś). Takie olinowanie zaczyna śnić mi się po nocach. Szok....

 
07-04-06 19:09  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Michu olinowanie robi z żyłki wędkarskiej - tyle wiem. Ale jak On to robi, że tak świetnie się prezentuje? Tego już nie wiem niestety.

--
pzdr
Kemot

 
08-04-06 20:35  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Roman 



 - 1

No wlasnie, co z tym olinowaniem. Panie Michu, nie daj sie prosic.
Model super.

 
08-04-06 20:48  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Jak napisał Kemot, olinowanie w moim modelu to żyłka, jeżeli sobie życzycie, przygotuję jutro fotki, podobnie jak te z budową relingu :-)

 
08-04-06 21:31  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Roman 



 - 1

Nie wiem jak inni, ale ja sobie zycze:)

 
08-04-06 22:19  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Thunder909 

 

Ja tez . Olinowanie bomba ,prosze o przepis ;-)
Szczegolnie jak sie to trzyma gdzie lina do liny sa przyklejone i jak je naciagasz .

 
09-04-06 08:46  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ładne to jest. Pochwal się, jak to robisz, pochwal, to może po pół roku codziennych prób mi też w końcu wyjdzie.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
09-04-06 09:47  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Michu olinowanie G I T :] jeszcze nigdy nie widziałem tak realistycznego olinowania i wogule modelu no dla mnie Bomba !!! super !!!

 
30-04-06 22:45  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
daro   

Michu, wystaw gdzieś swoje modele w Zielonej Górze, chętnie zobaczę... :)

 
19-02-07 19:57  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Kondzik   

MICHU moze jakis dalszy ciag??????jakies fotki opisiki??:)

 
20-02-07 11:07  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

No tak, obiecałem i nic... wątek spadł gdzieś w czeluści forum. Praca utknęła w martwym punkcie z powodu... braku wycinanki. Wykorzystałem już wszystko co się dało pociąć na części, a 130 zlotych handlarzom za model nie dam. Jeszcze jakieś resztki zdrowego rozsądku zostały :-)

 
20-02-07 14:55  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chyba musisz poczekać, aż wyjdzie nowe wydanie Hoode'a bo wtedy te stare stracą na wartości, nikt już ich nie będzie kupował. A dużo Ci jeszcze zostało do skończenia? Może jakaś prezentacja stanu obecnego...
Jest jeszcze wyjście awaryjne, czyli próba dobrania szarego kartonu, albo skan i wydruk potrzebnego koloru.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-02-07 16:54  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

W sumie nie przybyło za dużo, wiec może dwie nietypowe fotki.

Flagsztok rufowy:



Nadbudówka w "żabiej" perspektywie :-) :



Widać dokładnie zacieki butaprenu. Po kilku latach wylazł z połączeń, brudząc karton na żółto. Dlatego od jakiegoś czasu stosuję pattex (klej wikolopodobny), i problem z głowy.



Post zmieniony (21-02-07 16:56)

 
25-03-07 17:16  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Michu wspominałeś, że wykorzystałeś części do Hood'a , teraz tak przeglądałem allegro i w opcji kup teraz jest coś jeszcze przystępnego
http://www.allegro.pl/item179213467_krazownik_liniowy_hms_hood_okazja_.html

przepraszam jeśli niepotrzebnie zaśmieciłem wątek, chcę pomóc...
pozdrawiam szebi

--

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Post zmieniony (25-03-07 17:18)

 
25-03-07 17:28  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Michu - mam napoczętego Hood'a, gdybyś potrzebował skany konkretnych części, daj znać - może akurat takimi dysponuję...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
26-03-07 20:02  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Niestety nie dam za ten model osiemdziesięciu złotych :-)
Sturmovik: no właśnie na tym polega problem. Ja potrzebuję karton z wycinanki. Siatki są mało istotne.
Najprawdopodobniej na budowę szalup wykorzystam karton z resztek Typhoona. Może na szalupach różnice w fakturze kartonu i kolorze, w porównaniu z resztą modelu sklejoną z oryginalnego papieru, nie będą takie wyraźne.

 
26-03-07 22:29  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

a 62 + przesylka?? bo za tyle aktualnie jest wylicytowany na allegro stan podobno idealny :)

pozdro

 
27-03-07 05:56  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Thunder909 

 

@Michu A co z tym olinowaniem ?
Zylka wedkarska to wiemy ,ale czym to kleisz ? Przypuszczam ze jakims superglue.
Ja mam zawsze problemy te liny czysto przykleic do masztow i jak przyjdzie lina do liny, nijak sie to trzyma ,a o naciagnieciu to juz nie gadam. Jaka grubosc zylki uzywasz ? Jak kleisz te podwojne linki do tych rolek ?
Hmm,chyba za duzo pytan ? ;-)

 
27-03-07 21:04  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Przy wykonywaniu olinowania wykorzystuję narzędzia i materiały:

- precyzyjna penseta do łapania elementów
- wiertło 0,2mm.
- drut miedziany 0,1mm
- żyłka 0,08mm
- klej cyjanoakrylowy (używam pattexa)
- utwardzacz do kleju
- igła od strzykawki 0,7mm do wybijania krążków imitujących bloczki

1. Z drutu zwijam oczka ( na wiertełku albo drucie o średnicy 0,2mm).

2. W reji drewnianej, wiercę otworki w miejscu mocowania want i wklejam tam druciane oczka na cyjanoakryl. Bardzo pomocny jest tutaj przyspieszacz do kleju. Po posmarowaniu, spoina od razu utwardza się.

3. Jeżeli reja jest z drutu stalowego to końce drutu tworzącego oczko owijam wokół reji dwa razy i skręcam żeby ciasno do niej przylegały (patrz rysunek), na to klej - po związaniu odcinam niepotrzebny naddatek.

4. Żyłkę jednym końcem mocuję w pokładzie, nadburciu etc. - wsuwam w nawiercony otwór i zalewam kropelką kleju. Potem przekładam przez oczko i z powrotem do pokładu - naciągam pensetką i zalewam klejem, to powinno wystarczyć żeby żyłka była napięta.

5. Wycinam igłą kółeczko o średnicy 0,7mm z papieru ksero i wklejam pomiędzy żyłki pod pętelką z drutu - będzie to imitacja bloku.

6. Na to wszystko ciemnoszara farbka i gotowe.





Post zmieniony (27-03-07 21:04)

 
28-03-07 01:51  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Thunder909 

 

Dziekuje bardzo !
Z tego co piszesz to widze ze wazne tutaj jest zastosowanie tego utwardzacza. Z mocowaniem olinowania mam zawsze problemy bo klej (mimo ze nazywa sie "sekundowy" ) nie lapie od razu. No i, im wiecej sie probuje ,tym wiecej wyglada to zapackane i nieczysto.
A przyklejanie zylki do zylki tez staje sie latwiejsze. Na jedna klej ,a na druga troche utwardzacza i powinno to przy styku trzymac.
Polece dzisiaj do sklepu i zobacze jaki utwardzacz mozna kupic.
Wlasciwie to sam moglem na to wpasc ;-)

 
28-03-07 10:33  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Klejenie cyjanoakrylem bez utwardzacza wymaga połozenia bardzo cienkiej warstwy pomiedzy powierzchnie klejone. Inaczej klej nie zwiąże, zrobi się "zgrubienie" z kleju na łaczonych elementach i po ptakach, trzeba wszystko oczyszczać i łączyć od nowa :-)

 
22-04-07 13:32  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Witam

Dodałem pare nowych detali do modelu :-)




Mam problem z dotarciem do planów, instrukcji części wyposażenia ( dokładniej na forum okrętowców) - gdyby koledzy mogli pomóc...

--

 
22-04-07 22:13  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Tomek 

 - 2

Prośba do Moderatorów! Ustanowcie jakieś złote medale, albo coś na podobieństwo Kryształowej Kuli. Jak MIchu skońzy Hood`a, to będzie można na tym modelu kręcić sceny do filmu o pojedynku z Bismarckiem i chyba wiele osób się nie połapie, że toto, to papier! przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale jestem pod wielkim wrażreniem!!!

 
18-07-07 23:09  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Witam po sporej przerwie :-) Szalupy i motorówki gotowe! Ta z lewej wykonana na podstawie wycinanki King George V od AH, reszta niestety samemu od podstaw.
W diabły roboty, oj projektanci nie maja lekkiego życia, a przecież to tylko kilka łódek, a gdzie cały okręt? :-)


Wszystkie elementy są już na miejscu. teraz tylko końcowy retusz, bandera na maszt i.. koniec?! :-D




--



Post zmieniony (18-07-07 23:10)

 
19-07-07 15:05  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No to faktycznie się narobiłeś (bez ironi -wiem ile czasu i nerwów się traci na projektowaniu, nawet stosunkowo prostych elementów). Powalasz na kolana - gratulacje ! ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
26-08-07 09:29  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Przepraszam wszystkich za zamieszanie... Przymierzam się właśnie do wstawienia paru rzeczy i nieopatrznie zaktualizowałem wątek.



Post zmieniony (26-08-07 09:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024