FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-02-06 16:59  [pomoc] pokład
Wacek   

Cześć
Właśnie stoję przed problemem podklejenia pokładu a nie mam kartonu odpowiedniej długości.
Ktoś kiedyś wspominał o metodzie łączenia pasków „do czoła” stosując wycięcia.
Chciałbym dowiedzieć się nieco więcej o tym.
Głównie chodzi mi o to jakim klejem, jak nie zrobić załamania, jak taka spoina się zachowuje w dalszej obróbce i w ogóle co tylko wiedzieć można

 
25-02-06 18:05  Re: [pomoc] pokład
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 



Ja robie to tak jak na rysunku (takim schematycznym). Przygotowujesz dwa kawałki tektury 1 i 2. Ja krawędzie ścinam nożem. Dociskam do siebie, a linie lączenia zalewam płynnym cyjanoakrylem. Jak wyschnie z jednej strony, przewracam robie to samo z drugiej. Ja klej dobrze zaschnie, to co sie nie wchłonęło usuwam paierem sciernym oszadzonym na klocku drewnianym - aż do uzyskania gładkiej płaskiej powierzchni. Naklejam pokład, wzdłuznic, czy coś tam jeszcze. Trzeba uważać przy cięciu, miejsce łaczenia wyjkątkowo twarde. I przy dalszej obróbce trzeba uważać żeby nie złamać. Jak trzeba i są możliwości czasem od strony niewidocznej wzamcniam małą łatką z tektury naklejoną w miejscu łączenia.
Przed zastosowaniem poćwicz na jakimś kawąłku kartonu. Acha - tektura musi dobrze chłonąć "cyjano-glut".

--
PozdrawiamKojak

 
25-02-06 20:53  Re: [pomoc] pokład
bandi   

chyba że masz tam jakąś introligatornię to napewno dostaniesz u nich duży arkusz kartonu

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024