FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-02-06 20:19  Dylemat - Samochód Lenina z MM
PzKpfw 

 

Niedawno na znanej gieldzie Allegro wygralem model .....konkretnie chodzi o model MM 4/70 " Samochod Lenina " .............. nakladem MM ukazaly sie az dwa takie modele ....podobno identyczne ? wlasnie chce
poprosic i sprawdzic na forum te identycznosc tych dwoch wydan tego samego modelu ...........
mam MM -8/77 u siebie a u Fokkera ( 1000 km dalej ) lezy wygrany przeze mnie ten sam model MM 4/70 wedlug naszych spostrzezen sa identyczne !!
Mam watpliwosci co do swiezo wygranego MM 4/70 ,czy czasem ktos nie zaladowal w originalna okladke z 70 roku -modelu z 77 roku -ktory jest wielokrotnie tanszy , a poza tym Fokker odebral przesylke w luznych kartkach ........
Martwie sie , bo coraz czesciej na allegro dochodzi do oszustw -sam bylem tego 2-krotnie ofiara .
Przez ten brief =post chcialbym posiadacza MM 4/70 prosic o jakikolwiek skan -jakiejkolwiek strony -tylko dla porownania z moim i potwierdzenia autentycznosci zakupionego modelu

--
Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
24-02-06 22:08  Re: Dylemat - Samochód Lenina z MM
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Może to będzie pomocne:

Chociaż nie jest to skan wykonany przezemnie ale pobrany z netu. Czyli też może być mało wiarygodny.

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
26-02-06 17:34  Re: Dylemat - Samochód Lenina z MM
TAGEZ222   

Jezeli nie wiesz dalej nic w temacie ,jutro moge sprawdzić ale skany tez mam z netu więc nie wiem na ile są prawdziwe .

--
Karton na wieki.

 
27-02-06 09:38  Re: Dylemat - Samochód Lenina z MM
TAGEZ222   

Sprawdziłem te 2 skany ,niestety arkusze z częściami wygladają tak samo jedyna róznica to strona poswięcona 100 rocznicy urodzin wodza rewolucji no i oczywiście okładka .

--
Karton na wieki.

 
27-02-06 19:45  Re: Dylemat - Samochód Lenina z MM
PzKpfw 

 

Dziekuje za zainteresowanie tematem ...dla pewnosci dzis wieczorem licytuje ponownie na "Samochod Lenina z 1970 roku " Jesli uda sie , moze bede mial dwa takie same modele -licytowac bede tylko po to aby miec dla porownania dwa takie same modele ,a jesli bedzie identyczny z pierwszym -to ktorys z nich bedzie na sprzedaz .......
Z tych co mam modeli z MM pojazdow -ktore wydano podwojnie
.....np. PT-76 , T-34 /85 ( rakieta ) itp. we wszystkich mozna zauwazyc identyczna szate graficzna ......pogarszajaca sie z biegiem lat , tak samo starannosc i dobor kolorow ,jakosc kartonu pozostawial duzo do zyczenia jak zwykle ,ale w latach 60- tych byl nie duzo gorszy a w wielu wypadkach nawet lepszy niz w poczatkach lat 80-tych ......to tylko taka moja mala dygresja -bo nie wiem czy ktokolwiek potwierdza moje spostrzezenia

--
Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
27-02-06 20:30  Re: Dylemat - Samochód Lenina z MM
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Rzeczywiście coś w tym jest co piszesz o kartonie.
Mam na razie trzy starocie: Poteza XXV i Potiomkina z 1984 i Western River z 1972 (czekam na Leninowego RR z 1977). Karton w Western River jest 12 lat starszy, ale wygląda faktycznie na lepszy. A na pewno jest bielszy nawet po tylu latach niż w dwóch pozostałych.

A przy okazji też mała dygresja ;-)
Western River ma rysunek zestawieniowy NA ODWROCIE ARKUSZA Z WRĘGAMI!!
Czy ktoś widział może podobne "ciekawostki" w innych modelach?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
27-02-06 21:01  Re: Dylemat - Samochód Lenina z MM
PzKpfw 

 

MM -wyraznie polepszyl sie w polowie lat 90-tych i stara sie choc bardzo trudno wydawac na czas ,dorownywac standartem ...nie mam pojecia od kogo to zalezy , bo chyba tam nigdy nie bylo wymienione jakies nazwisko szefa ( zaden Halinski , Oles , Pomorski ......) ..... przynajmniej kto sie tym jeszcze opiekuje ....bo MON i LOK -to chyba olaly MM-a .......
Ciekaw y jestem ,czy MM -da sobie rade i kto tam rzadzi -to mnie nie obchodzi .......ale czy w ogole MM bedzie jeszcze istnial ?
Czy jest ktos ? kto potrafi tu -kiedys na tym forum ,napisac cos w imieniu MM ?
Dlaczego pytam , bo mnie to interesuje ( przypuszczam ze wielu innych kolegow tez ! czy .....aby MM bedzie jeszcze sie ukazywal ????

P.S.
sorry ze zmienilem temat i nie napisalem na temat "Samochodu Lenina " ....tak jakos wyszlo ( sorry !! )

--
Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
27-02-06 21:01  Re: Dylemat - Samochód Lenina z MM
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Vwsmok, i tak dobrze, że nie ma poszycia z drugiej strony wręg.:))))))

--

 
27-02-06 22:22  Re: Dylemat - Samochód Lenina z MM
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

To o czym wspomina Vwsmok można znaleść też w Le Terrible. Rysunki, a na "plecach" wręgi.

--
________
MMZ ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024