FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
28-02-06 23:47  Re: Relacja z budowy Tygrysa
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Co do rysunków montażowych, numeracji czy też kształtu poszczególnch części to proponuję nie zawierzać im całkowicie. Pamiętajmy, że autorzy opracowań to też ludzie i też moga się pomylić. Czasem też zdarza się, że plany wg których projektują model są niewłaściwe, a porównując je do innych planów też nie można być pewnym tych drugich - często są to powielane z błędem. Jedno do czego można się odnieść to zdjęcia - niestety, te też mogą przy swojej jakości sugerować coś co jest błędne.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
28-02-06 23:52  Re: Relacja z budowy Tygrysa
zielasz   

OK...SS-a nie znalazłem (chyba się komuś przydał)ale na pocieszenie powiem Ci żę w GPM-owskim królewskim kotku kółka są tak samo...Na pewno QŃ coś ma...Swoją drogą nic dziwnego że szkopy dostali w (_|_) jak nawet dwa identyczne wydawałoby się podwozia były zupełnie inne.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Purystów językowych proszę o nie wszczynanie debat.Błędy jak są... to miały być...;)FU

 
28-02-06 23:52  Re: Relacja z budowy Tygrysa
krzychu :-) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Znalazłem to zdjęcie dzisiaj w necie, adresu strony nie pamiętam ale moge poszperac,
przedstawia zawieszenie jagtigera opartego na konstrukcji tiger 2 ( podobnie powstał chyba jagpanther). Na zdjęciach tygrysa które mam ten element nie jest zbyt wyraźny ale może ktoś ma zdjęcie. Jak tak to prosze o przesłanie.

 
01-03-06 00:13  Re: Relacja z budowy Tygrysa
zielasz   

Spróbuję wyjaśnić:
--| |-- | |
--| |-- __| |__
| | __| |__
tak masz...
--| |-- _| |_
_| |_ --| |--
tak są w wycinance SM
--| |-- _| |_
--| |-- _| |_
a tak chyba powinny być
Mogłem coś popyrdyć więc nic na 100%
Sry za śmieci w relacji ;)

EDIT:
Post mi rozjechało,a poza tym nie trzyma skali (bo obrazki są w makro)



Post zmieniony (01-03-06 00:36)

 
01-03-06 11:37  Re: Relacja z budowy Tygrysa
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak już napisałem, układ jest dobry.
Pantera miała układ:
I---I
-I-I
I---I
Tiger I:
I--I
-I--I
I--I
Tiger II:
I-I
---I-I
I-I
Tak więc sam układ jest zrobiony dobrze. Za to koła są do d.......
To powinno wyglądać tak:


--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-03-06 12:00  Re: Relacja z budowy Tygrysa
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

No to chyba mamy jasność w temacie :) Owszem, mam TEGO królewskiego kocura na składzie, ale mam też PzKpfw VI E z takiego egzotycznego wydawnictwa, co to wypuściło pierwej Panterę(1990!), później rzeczonego Tygrysa, dalej Hetzera, PzKpfw IV(też nabyłem), chyba coś jeszcze i na zapowiadaną Pumę się już nie doczekałem :(
MikroMODEL chyba się nazywało. Panterę popełniłem i to było przyjemne poza jednym błędem (coś się chłopakom "leżak" na armatę źle przeskalował). Owszem, proste(jak na obecne czasy) i bez fajerwerków, ale zero kłopotów z wykonaniem. Tygrys też uchodzi za sklejalnego. Jak na rok 1990(o rany, to już 16 lat!), to jednak było objawienie i dużo części (nie licząc T-72 z MM): )) na kartonie lepszym niż MM. No i temat przecież do niedawna "zakazany" :>

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
01-03-06 15:39  Re: Relacja z budowy Tygrysa
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

I ja ze swojej strony dziekuję za wyjaśnienie - w mojej uwadze nie twierdzilem, że jest coś źle, tylko pytalem czy nie jest przypadkiem źle. Okazuje sie, że jest dobrze ale... :) Przynajmniej coś się już wyjaśniło - kjeszcze raz dziekuję QNiu

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
01-03-06 21:37  Re: Relacja z budowy Tygrysa
krzychu :-) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki QŃ. Odkąd zacząłem wątek dopiero wtedy stwierdziłem że można by zgłebić wiedze a co do układu jezdnego to rozwiałeś wszystkie zagwostki. Wygląd kół faktycznie nie zachęca :-(. ale robie tego tygrysa opierając się tylko na wycinance. jednak dzięki temu wątkowi do następnego modelu przygotuje się merytorycznie najlepiej jak tylko dam rade. Myśle że teraz kazdy będzie iedziąl jak wyglądał układ jezdny w tygysie królewskim ;-). dzięki wszystkim za uwagi i spostrzeżenia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024