FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 34Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-04-06 19:39  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

miodzik !

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
13-08-06 11:18  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Rysztur   

Jak postępują prace przy tym potworze?? Może jakieś fotk??

 
13-08-06 14:01  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ja też z chęcią popatrzyłbym sobie na następne fotki dokumentujące postępy pracy.

Model zapowaiada się znakomicie. Nawiasem mówiąc masz bardzo fajnie wypoażony warsztat:)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
13-08-06 15:37  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wow Szczena opada, rewelacja jesteś wirtuozem jesli chodzi o ten kadłób. Chciałbym coś takiego kiedyś zrobić.
Pozdrawiam

 
13-08-06 17:32  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Niestety praca nad modelem została wstrzymana z powodów zawodowych. Od rana do wieczora musze pracować zawodowo i na modelarstwo zabrakło czasu. Ale juz nie długo prace nad Yamato zostaną wznowione i na pewno Wy zostaniecie pierwsi o tym powiadomieni.
Jeśli chodzi o warsztat to jest dosyć dobrze wyposażony ale przydał by mu sie remont ale kalendarza na pewno nie zmienię.:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
13-08-06 20:48  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Witku
Teraz rozumie,dlaczego z Walbrzycha nic nie przychodzi.Jestes oczywiscie "zwolniony i usprawiedliwiony" Pozdrawiam OGGO .

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
16-08-06 19:12  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"W modelu AH wykonano pancerz przeciwtorpedowy na podstawie starych lini teoretycznych. Ja w swoim modelu poprawilem to wykonujac ten pancerz zgodnie z ostatnia monografia Pana Skulskiego i modelu Yamato z JSC."


Człowieku, nie ma czegoś takiego jak pancerz przeciwtorpedowy. To, o czym piszesz, to główny burtowy pas pancerny. Na dodatek fragment który widać na zewnątrz, jest umieszczony NAD LINIĄ WODNĄ ! Jak zatem ma być przeciwtorpedowy?
Yamato miał owszem gródź przeciwtorpedową, ale mieściła się ona WEWNĄTRZ kadłuba, czego ma modelu nie widać.
Co do kształtu pancerza to odrębna kwestia. Ja wierzę temu, co widzę na zdjęciach.

 
26-08-06 23:54  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Włodek masz racje. Ale wszyscy wiedzą o co chodzi i nie musisz się tak oburzać nie każdy musi wszystko wiedzieć o okrętach a ja jestem tylko człowiekiem który skleja modele okrętów. Zgadza się jest to jak napisałeś główny burtowy pas przeciwpancerny.
Kształt poprawiłem w modelu gdyż w ostatniej monografii Pana Skulskiego jest to poprawione, a model z poprawionym pasem przeciwpancernym wydało JSC w 1:400.
Przepraszam wszystkich marynistów jeśli ich obraziłem stwierdzeniem że to są bąble przeciw torpedowe. Jestem tylko modelarzem i jeśli kiedykolwiek takie pomyłki będą miały miejsce w tym wątku to jeszcze raz przepraszam.:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
27-08-06 00:11  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witkowi winszuję szczerze powodzenia ale te wszystkie "miodzio" "szykuje fotel" są jakieś takie mocno kurna bufoniaste
nauczmy sie oceniać z jakąś powściągliwością
nonstop jest miód i szczęka opada,
a Włodek ma racje i jemu jak narazie "miód" w paszczękę

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
01-09-06 12:01  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Javier 

 

Wyszło pięknie... gratulacje!
Z niecierpliwością będę czekał na kolekne zdjęcia z Twojej relacji...
zapowiada się superowo!

W budowie:
Pancernik Bismarck wyd. AH 1-2/2001

Post zmieniony (01-09-06 12:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 34Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024