FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
16-01-10 09:50  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wreszcie :-)
We Wrocławiu jeszcze bardziej mi się spodobał niż to co widziałem w sieci, po spotkaniu czekałem na jakąś aktualizacje. Długo czekałem ale nie zawiodłęm się :-)

Zastanawia mnie ten szkielet nabudówki. Dlaczego bawiłeś się w taką ażurową konstrukcje?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
17-01-10 10:18  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Szaleństwo ten model, godny podziwu. Chciałby kiedykolwiek skleić Yamato choćby w standardzie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-01-10 11:24  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Dzięki za pozytywne opinie. Co do ażurowej konstrukcji to jest po to aby po pomalowaniu nadbudówki można było wkleić folie od środka w miejsce oszklenia. Najprawdopodobniej tam gdzie jest wiele okien będę wykonywał wnętrza bo coś jednak przez nie jest widoczne. Ale to jeszcze trochę potrwa ponieważ dolne piętra nadbudówki są mocno rozbudowane i trochę czasu minie zanim dojdę do wyższych kondygnacji, czas płynie nie ubłagalnie a pracy przy modelu przybywa zamiast ubywać.:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
19-01-10 10:01  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Huberto   

i najgorsze jest to iż popada się w chęć wiernego odwzorowania wszystkich, nawet najmniejszych detali - a tu np. słaba dokumentacja, albo po wykonaniu dostajemy nowe zdjęcia i coś wygląda inaczej - można dostać nerwicy, ale warto dopieścić wszystko, aby satysfakcja była na 100% - znam to z autopsji - ja Hooda buduje już 3 lata i też wychodze dopiero z etapu kadłuba....trzymam kciuki bo warto wytrwac do końca i podziwiać niewątpliwy efekt finalny

--
karton to dopiero początek - dalej obrany kurs na C2 - 100% realności modelu :-)
W stoczni HMS Hood 1:200 od podstaw

 
29-01-10 19:15  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie wiem panowie, czy widzieliście to zdjęcie.
http://wall.alphacoders.com/images/734/7349.jpg

--

 
30-01-10 19:05  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
ROBO 

 - 10

...to zdjecie jest bardzo eksponowane w roznych publikacjach :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
02-11-10 13:28  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam,
wyciągnę trochę temat czeluści forum i zapytam:
jak idą prace? Można jakieś nowe fotki prosić?

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
03-11-10 21:50  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Prace nad modelem trwają i to systematycznie choć pracy nad tym projektem jest wiele i niektóre części trzeba wykonywać w kilku egzemplarzach i wybierać najlepsze rozwiązanie i najlepszy efekt wizualny. Poniżej dwie stare już fotki ale których nie wstawiałem na forum, postaram się niebawem na świeższe zdjęcia.
Fotki przedstawiają nadbudówkę na stan prac z przed 2 miesięcy. Nie ma wiele do oglądania ale może choć trochę zaspokoi Waszą ciekawość.


Post zmieniony (03-11-10 21:57)

 
03-11-10 22:50  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wreszcie coś od Witka. Gratulacje (także dla Plewusa za sprowokowanie odzewu).
Nadbudówka już zapowiada się wspaniale. Wyobrażam sobie jak wiele pracy Cię kosztowała i ile jeszcze przed Tobą. Trzymam kciuki i czekam na więcej.

PS. Mam nadzieję, że kolejne na kolejne wejście nie każesz znów czekać 9 m-cy.

 
04-11-10 08:50  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witku, fajnie że jesteś w ciągu.

Te duże projekty mają coś w sobie, no nie?
Oglądam i podglądam. Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-11-10 09:12  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Czekamy zatem na świeższe zdjęcia:) może też takie mniej poglądowe, a bardziej makro;)

Pozdrawiam
szyszkownik

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
04-11-10 15:40  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Odwaliłeś kawał roboty, Witek! Wydaje mi się jednak, że śruby napędowe przyklejone zostały odwrotnie w porównaniu do tego, co pokazują materiały dotyczące Yamato.

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
04-11-10 23:55  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki za dobre słowa ludzie. Postaram się jak najszybciej wstawić zdjęcia ze stanu na dziś. Marcin wszystko jest OK bo wystarczy przełożyć prawe śruby na lewą burtę i będzie prawidłowo. Już wcześniej miałem to zrobić ale jakoś wyleciało to z głowy, dzięki za przypomnienie.
Szyszkownik makro jest be!!! bo wszystko co jest nie tak widać jak na dłoni a po co pokazywać coś czego i tak się nie zobaczy gołym okiem.
Toms ja też mam nadzieję że już niedługo wstawię kolejne zdjęcia i tam już będzie więcej do oglądania. Nie wiem czy to widać ale reling jest wykonany łańcuchowy na nadbudówce, na kolejnych fotkach już pomalowanej nadbudówki będzie to lepiej widać.
Dzięki Art masz racje że te doże projekty maja coś w sobie tylko że bardzo długo trzeba czekać na zakończenie takiego projektu ale gdy już się skończy no to jest na co popatrzeć tak jak na Twojego Bismarcka mimo że jeszcze trochę Ci do końca brakuje.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
14-11-10 19:07  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
pawel86ck   

Patrząc na tą prace autora tematu modelu to aż mi się odechciało modelingu :), waloryzacja tak niesamowicie podkreśla efekt że zwykłe "sklejenie" modelu bez tych ficzerów wydaje się bez celu :). Naprawdę jestem pełen podziwu dla takiej pracy jak ta autora, tym bardziej że jest jeszcze opisana w jakimś tam stopniu i jest dla mnie motywacją by również zacząć bawić się w tym kierunku :)
Skończony model niesamowicie będzie musiał wyglądać, sam jakoś mam fascynacje okrętami i tym bardziej ten temat autora przykuł moją uwagę.

Post zmieniony (19-11-10 12:05)

 
12-12-10 13:00  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wasze klejenie to czysty profesjonalizm i zacięcie. Naprawdę niesamowicie się te zdjęcia ogląda, chciałoby się już tak robić modele ale się trzeba dużo uczyć. Pozdr i z niecierpliwością czekam na kolejne relacje z budowy Yamato.

 
19-12-10 22:35  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No i się stało, dziś wstawiam kolejną porcję zdjęć drobnicy. Sporo pracy włożyłem w te detale i i tak wiem że można było je zrobić jeszcze lepiej i dodać po kilka części do każdego elementu więcej ale myślę że jak na tę skalę to mi wystarczy. Całość będzie jeszcze malowana kolorem i delikatnie brudzona więc efekt będzie na pewno inny niż jest teraz. Malowanie końcowe będę robił jak tylko zakończę prace nad relingiem. Reling zajmuje sporo czasu dlatego że imitacja łańcuszka jest wykonana z bardzo cienkiego i delikatnego drutu który najpierw trzeba skręcić a potem rozklepać aby powstały imitacje oczek. Kłopot jest też z przyklejeniem łańcuszka do słupków ponieważ drucik łańcuszka jest tak cienki że każda próba usunięcia z niego izolacji kończy się jego uszkodzeniem a klej do tej izolacji nie łapie tak jak do oczyszczonego drutu.
Pierwsze zdjęcia części sklejonych gotowych do malowania:


I pomalowane wstępnie części przymocowane do pokładu:

.
Na koniec zdjęcie wstępnie pomalowanej nadbudówki ale niektóre części będę musiał wymienić ponieważ uległy uszkodzeniu w czasie manewrów :-(


--

Post zmieniony (19-12-10 23:39)

 
20-12-10 06:08  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Thunder909 

 

Cudnie ,modelarstwo pzez duze M !

 
20-12-10 07:31  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wreszcie! Drobnica rewelacyjna i bardzo szczegółowa. Łańcuch wygląda świetnie, a chaos na nadbudówce zapowiada, że będzie co oglądać w przyszłości :) Liczę, że na następne wejście nie trzeba będzie długo czekać, bo każda odsłona motywuje i uczy. Kończę właśnie zejściówki i są lata świetle za Twoimi.

Post zmieniony (20-12-10 07:32)

 
20-12-10 07:59  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Miło popatrzeć na tak zdetalizowane elementy.Piękna robota.
Reling na dziobie-łańcuchowy moim zdaniem wygląda za sztywno, spróbuj lekko go ukształtować łukowo w dół.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-12-10 09:00  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Kolejny magik! :) Świetna robota! Detale wyglądają cudownie!

--
Pozdrawiam!

 
20-12-10 16:17  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Huberto   

ha - a łączenie kotwicy i łańcucha to chyba krętlik wędkarski - miodzio :-)

--
karton to dopiero początek - dalej obrany kurs na C2 - 100% realności modelu :-)
W stoczni HMS Hood 1:200 od podstaw

 
20-12-10 18:36  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Powalająca detalizacja!!!!

--

 
11-03-11 00:28  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Ice   

Witam wszystkich!!!
Witek mam pytanie co do twojego kolosa, wiem ze jesteś już hohoho ja dopiero kompletuje sprzęt aby go rozciąc z arkuszy, powiedz mi tylko jak zrobiłeś tzn. na jakim materiale nitowanie kadłuba i czym ???? Pomimo tego że to za naście lub dźiesiąt miesięcy przede mną ale jestem ciekawy. Poza tym sam proces szpachlowania i wypełniania wręg który opisałeś jest godny podziwu, jeśli mogę coś podpowiedzieć wypełnienie najlepiej zrobić z tzw. HEREXU jest to profesjonalne usztywnienie w laminowaniu łodzi nie wciągnie go i jest bardzo twarde. poza tym jeśli ktoś ma jakieś pytania co do laminatu i tematów ich dotyczących chętnie pomogę w miarę mojej wiedzy trochę tych w skali 1:1 puściłem w świat. Pozdrawiam;)

Post zmieniony (11-03-11 00:29)

 
11-03-11 09:37  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

:-O

Z czego jest łańcuszek relingu?



no jasne... nie doczytałem, już widzę.
--

Post zmieniony (11-03-11 09:38)

 
11-03-11 16:15  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ice w relacji jest opis jak wyciskane są nity i na czym, pisałem o tym w dniu 10-02-07 11:29. Pianka którą używam do wypełniania jest dla mnie jedną z najlepszych i nie zapada się bo nie jest to pierwsze zastosowanie tej pianki. Wcześniej używałem jej do wykonywania modeli części samochodowych które służyły do robienia form laminatowych w tuningu motoryzacyjnym.
Tomek łańcuszek relingu jest zrobiony z drucika 0,01 mm. Dwie nitki takiego drutu są skręcane ze sobą a następnie delikatnie rozklepywane co w tej skali wygląda zadowalająco. Należy pamiętać że drut nie może być skręcony zbyt ciasno bo nie będzie widać na nim oczek po rozklepaniu.

--

Post zmieniony (11-03-11 16:31)

 
11-03-11 21:01  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witaj. Podziwiam to co zrobiłeś od jakiegoś czasu, sam chciałbym zrobić Yamato, ale to jakby szczyt moich marzeń, a Twoja praca jest powalająca w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na razie robię co innego i mam do Ciebie jedno pytanko:
Jak wykonałeś poszycie dna. Dokładnie chodzi o to czym się posiłkowałeś układając poszycie, jakim schematem. Nie chodzi o burty czy boki ale o wyprowadzenie blach z dziobu na śródokręcie pod spodem. Dzięki za wszelkie wskazówki. Przeglądałem zdjęcia i nigdzie nie widziałem właśnie tej części okrętu.

 
11-03-11 21:50  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wykonując poszycie posiłkuje się Gakkenem z modelem wykonanym w skali 1:100. Jak na dzień dzisiejszy jest to jedyna publikacja z poszyciem Yamato. Są jeszcze inne zdjęcia poszycia burt w lotniskowcach które były przeze mnie rozpatrywane i jest to moim zdaniem najbardziej prawdopodobne rozwiązanie jakie powstało. Może kiedyś ktoś wykona rysunki poszycia Yamato ale nie wiadomo kiedy to będzie.
Tak wygląda okładka w/w Gakkena i jest na niej Yamato w skali 1:100


--

Post zmieniony (12-03-11 10:52)

 
12-03-11 10:38  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
cfemar   

Można zejść na serce:-) ślicznie.

 
12-03-11 12:27  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam Cie Witek
Miałbym taką prozbę,czy mógłbyś zrobić parę zdjęć tego Gakkena ,kilka według Ciebie dobrych ujęć w większej rozdzielczości,też jestem fanem japońszczyzny,ale raczej nie mam szans kupić tej pozycji,
byłbym bardzo wdzięczny
Pozdrawiam serdecznie
thorn

 
12-03-11 19:05  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Ice   

Ok Witek po prostu z opisu wynikało ze jest to zwykła pianka poliuretanowa i dlatego dodałem swoje 5 groszy:) Jesli masz ja sprawdzoną to ok jak wcześniej robiłem Otsugate wypełniłem piana z puszki i niestety powciągało kadłub, a z doświadczenia w pracy w laminatach po prostu zaproponowałem HEREX gdyż jest niezawodny i w różnych grubościach o nitach poczytałem i pełen podziwu jestem. Dobra nie będę kwitł przed kompem lecę rozcinać szkielet jak będę miał jakieś fotki porobione to wrzucę w celu korekty z Twojej strony. Pozdrawiam

 
12-03-11 20:53  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Thorn jak będę miał chwile czasu to najpierw zrobię zdjęcia mojego Yamaciaka i wstawię je tu na forum bo już dawno obiecywałem aktualizacje a później pstryknę kilka ujęć Gakkena ale proszę o poradę bo nie wiem czy to nie będzie piractwo?
Ice pianka poliuretanowa jest do kupienia w arkuszach i (być może nazywa się Herex) już utwardzona i wy sezonowana, można też użyć pianki ze starej lodówki i nie ma prawa się zapadać. Nie używałem, nie używam i nie będę używał pianki montażowej w sprayu bo widziałem co potrafi z kadłubem taka pianka zrobić po złym sezonowaniu.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
09-04-11 23:45  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po długiej przerwie wstawiam kilka fotek. Prace nad modelem trwają cały czas. Aktualnie kończę reling na pokładzie głównym a w między czasie wykonuję części na pokładzie. W tym tygodniu mam zamiar pomalować cały reling i ukryć kadłub bod pleksi celem zabezpieczenia go przed kurzem.
_______________________________________
Na zdjęciach pokazany jest pokład dziobowy. Brakuje jeszcze lampki , olinowania i flagi na maszcie dziobowym ale to wykonam gdy już będę naciągał olinowanie główne. Brak jest drabinek wejściowych na nadbudówce dziobowej ale to uzupełnię w „wolnych chwilach” 

________________________________________
Na kolejnej fotce zakończone i umocowane do pokładu wentylatory , zejściówki pod pokład i bębny z linami. Było troszkę zabawy z bębnami ale myślę ze efekt jest wystarczający choć można było je bardziej uszczegółowić.

_______________________________________
Zacząłem prace nad działami głównymi.

I ostatnie zdjęcie pokazuje cały kadłub z detalami które już mam zrobione.

I mam pytanie czy ktoś z Was posiada wiedzę na temat ostatniego uzbrojenia Yamato? Na tym szkicu poniżej zostało pokazane rozmieszczenie działek 25 mm a ukazało się to w 54 nr Gakkena. Nie jest to oryginalny rysunek tylko trochę zmodyfikowany przeze mnie a to dla tego że połowa kadłuba dzielona w osi symetrii była z innym uzbrojeniem.

Proszę Was o rady i opinie za które z góry dziękuję.

--

Post zmieniony (12-11-18 00:44)

 
09-04-11 23:48  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Miło na dobranoc pooglądać takie fotki. Rewelacyjna praca.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
10-04-11 09:59  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A jednak! ;) Domagam się częstszych aktualizacji!
Możesz dokładniej opisać sposób wykonania bębnów? Efekt bardzo mi się podoba.

 
10-04-11 10:15  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
krzych31 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sprawdź pocztę, kilka skanów 600dpi.

--
Gdy otworzyły się drzwi do percepcji umysłu, każda rzecz ujawniła się taką, jaką jest naprawdę.

 
10-04-11 10:16  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To już minęło 5 lat - gratulacje za cierpliwość, wytrwałość i wspaniałe efekty. Podglądam dalej i trzymam kciuki.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-04-11 11:45  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Bardzo ładnie to wszystko wygląda,wg mnie naturalnie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-04-11 14:41  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Salmo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wyśmienita praca Witku, śledzę Twoją relację już od początku aż trudno uwierzyć że minęło już 5 lat, czas szybka płynie.
Pozdrawiam

 
10-04-11 16:43  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dziękuję za miłe słowa!
TomS jasne jak przygotuję zdjęcia i opis to wstawię opis.
Krzych31 dziękuję za skany na pewno się przydadzą bo część z nich mam ale to nie wyjaśnia mojego pytania o uzbrojenie działek przeciwlotniczych 25 mm.
Tak Panowie to już 5 lat minęło od położenia stępki ale mam nadzieje że do końca relacji nie będziecie musieli czekać kolejnych 5 lat :-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
10-04-11 17:33  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Jezier 

Na Forum:
Galerie - 1
 

o rzesz w mordę :O
Zajebiaszcze...

 
10-04-11 17:40  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witku widzę, że jak spojrzałeś na Yamato DaFixa to i Ci wrócił smaczek :-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
10-04-11 22:08  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mi nie musi wracać smaczek bo na Yamato mam cały czas tylko brak czasu mam na robienie zdjęć i wstawianie do relacji. A każdy kto się zmierzy z modelem tego pancernika może liczyć na moją pomoc i wsparcie, taki mam sentyment do Yamato.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
10-04-11 23:34  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny będzie ten Yamato. Mam tylko nadzieję, że na następną aktualizację nie każesz nam już tak długo czekać:)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
11-04-11 11:49  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witek to jest nie samowite jak wiernie odtwarzasz detale w Yamato nawet w najdrobniejszych szczegółach zajefajnie ci to idzie.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
10-05-11 01:12  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trochę to trwało ale się udało porobić zdjęcia i już opisuję jak wykonałem bębny z linami.
Wszystkie tarcze bębnów wykonałem z blaszki foto trawionej a ośki zrobione są wykałaczek. Łączenia tarcze z ośkami zalane są cyjanem ale należy pamiętać
aby w miejscu łączenia nie było spoiny pachwinowej ponieważ może to spowodować złe układanie się nitki na bębnie.
Rysunek przedstawia o co mi chodzi.



Po sklejeniu tarcz z ośkami i pomalowaniu do nawijania użyłem cyrkla z śrubą mikrometryczną (chyba tak o się nazywa) a na końcówkach zamocowałem wygięte pod kontem prostym
szpilki którymi łapie bęben.
Wszystko to pokazuje fotka poniżej.



Nici jakie użyłem to dratwa tapicerska beżowa 40 firmy TYTAN.



Za pomocą tego urządzenia ręcznie nawija się nici na bęben które cyjanem mocuję punktowo tylko na początku i końcu po ciasnym i równym nawinięciu nitki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
08-06-11 19:00  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
VIRUS 

 

Witam Panie Witku.
Model, który nam tutaj prezentujesz jest bardzo ładny i sposob jego wykonania mistrzowski:) Piękna praca i oby tak dalej.
Życzę wytrwałości przy jego budowie:) sam niedługo zabieram się za niego także ta relacja będzie mi bardzo przydatna bo też chciałbym go maxymalnie zdetalizować jak to tylko możliwe:)
Pozdrawiam i jeszcze raz wytrwałości :)

--
4779228

 
31-12-11 19:19  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Po długiej przerwie chciał bym uaktualnić i pokazać Wam kilka zdjęć z budowy detali Yamato.
Na warsztat wziąłem uzbrojenie główne gdyż postanowiłem wykonywać części od dziobu do rufy. Przepraszam za kiepską jakość zdjęć ale na dzień dzisiejszy lepsze to niż nic.
Pierwsze zdjęcia to bryły dział sklejone, zaimpregnowane cyjanem i szpachlowane.



Lufy w pełnej okazałości.

Detale do zamontowania na działach.

Gotowe do malowania.

Pomalowane i polakierowane gotowe do zamocowania na pokładzie.



Wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego 2012 Roku. Wielu ciekawych modeli i przede wszystkim zadowolenia z naszego hobby.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
31-12-11 19:22  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Nice :)

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
31-12-11 20:04  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jest tu wszystko co lubię :-) Pzdr

 
31-12-11 20:17  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

no, to jest zakończenie roku :-) Najlepszego :-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024