FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-02-06 20:26  (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
kenamysz   

Witam forumowiczów.Niedawno nabyłem model Tornado Luftwaffe z wyd. Flymodel i w związku z tym mam prośbę do szanownych modelarzy. Czy kleił ktoś ten model i jak ew. wyglądało to sklejanie. Moje pierwsze wrażenie było pozytywne (super barwy, szczególnie szachownica na ogonie) lecz nie mówi mi nic nazwisko autora opracowania, w związku z tym nie wiem jak jest z pasowaniem części. Kolejna sprawa to synchronizacja skrzydeł , czy jest możliwe jej wykonanie, ponieważ w wycinance nie przewidziano takiej opcji. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

--

 
14-02-06 20:59  Re: (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeśli chodzi o sam model to nie wiele mogę powiedzieć. Ale kiedyś sklejałem tornado ze stajni p. Halińskiego. Jest tam proste ale skuteczne rozwiąznie synchronizacji skrzydeł. Może da się coś podobnego stworzyć i w tym modelu

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
14-02-06 21:07  Re: (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
TAGEZ222   

Model wiekowy ,jest to przekreslenie 1 wydania (notabenie pierwsz model opracowany przez kolegę) brakuje po przekresleniu kilku elementów , moja rada odpuśc go sobie .

--
Karton na wieki.

 
14-02-06 23:36  Re: (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
kenamysz   

Dziękuję za szybką reakcję na mój post.Jeśli chodzi o Hala to mam to Tornado sklejone i muszę przyznać ze jak na jeden z pierwszych modeli klejonych po długiej przerwie i po epoce jedynie dostępnego Małego Modelarza wyszedł mi nieźle. Tam rozwiązanie obrotu skrzydeł i pylonów jest rewelacyjne. Ale pójdę za radą TAGEZ-a i odpuszczę ponieważ kiedyś ciężkie pieniądze wydałem na Miga 29 z Fly-a (autor też był mi nieznany) no i po kilku próbach ze złożeniem kadłuba w całość Mig poleciał do kosza.

 
15-02-06 11:07  Re: (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tagez ma racje, ze to model wiekowy ale widzialem kilka sklejonych samolotow z tej wycinanki na konkursach i naprawde fajnie wygladaly.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
15-02-06 14:05  Re: (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
TAGEZ222   

Tak dla ścisłości parę rzeczy .

Model opracowany przez kolege ,był to jego pierwszy projekt , nie mówie że jest niesklejalny sam go skleiłem po wydaniu i jak na tamten okres (lata chyba 1993-4) było w porządku ,większych problemów nie było .
Było to wydanie w malowaniu z operacji Pustynna Burza w Iraku ,taki sobie piaskowy kolor

Problem dotyczy jego 2 wydania części zostały przerysowane od nowa oraz został zmieniony ich rozkład i przy okazji zgineło pare elementów ,o ile pamietam cos z kabiny ,części zbiorników paliwa i podwozia , zostało zmienione oczywiście malowanie .

Jezeli mozesz te części dorobić to nie ma problemu można sklejac ,bo malowanie ma ciekawe .

Model trzyma wymiary w tej skali ,bo np wydany Tornado A. Halinskiego został przeskalowany jest po prostu za mały mam sklejony prawie cały zostało mi podwozie i kabina , w nim jest też troche błedów które wyszły w trakcie klejenia ,nie miały wiekszego wpływu na efekt koncowy .

Ps Nazwisko autora , oprócz tego opracował jeszcze VIGGENA też w FM następny miał byc KA- 50 zrobiony był na pewno lepiej niz w AH ale ........ .

--

Karton na wieki.

Post zmieniony (15-02-06 14:15)

 
15-02-06 15:48  Re: (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zaraz tu nie chodzi o samolot w okazjonalnym malowaniu niemieckim ? Bo tak przeglądam ModelFana 4/2000 i jest tam fotka przy artykule "pojedynek Tornad" , prezentuje się doskonale . Min. autor wsponina że na 7 Tornad wydanych do tamtego czasu najlepsze i najgorsze wydanie należy do AH .

--

Teoretyk ostatnio...

 
15-02-06 16:09  Re: (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
TAGEZ222   

Ssebitro zgadza się wszystko ,po wydrukowaniu brakujacych elementów powinno być ok.
A Halinski wydał rzeczywiście 2 Tornada 5-1992 oraz 1,2-2000 w tym drugim gdyby nie ta skala to byłoby prawie idealnie,natomiast czy ktokolwiek kiedyś skleił do konca to z 92 roku ?

--
Karton na wieki.

 
15-02-06 16:10  Re: (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 



Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (15-02-06 16:36)

 
15-02-06 20:09  Re: (TORNADO LUFTWAFFE)-kto sklejał?
Damcio   

Witam!

Właśnie sklejam ten model i muszę powiedzieć, że skleja się go przyjemnie (w tej chwili kończę podwozie) . Ciekawe malowanie. Skrzydła można spokojnie zrobić ruchome. Ma oczywiście wiele niedoróbek ale nie jest tak żle:) Najgorsze jest (może to tylko u mnie tak było), że brakowało niektórych części do kabiny i musiałem sam sobie dorobić. Prezentuje się fajnie. Moim zdaniem model można spokojnie skleić.

Pozdrawiam.

--
Kleje bo chce, kleje bo życie jest złe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024