FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
23-12-02 20:58  Re: (technika)(pomoc)- czym przyklejać podsypki do dioramy
Krzys       

Soda oczyszczona! Kaustyczną to możesz znienawidzoną sąsiadkę rozpuścić ewentualnie przeczyścić zapchane rury:-)

 
24-12-02 09:51  Re: (technika)(pomoc)- czym przyklejać podsypki do dioramy
gemol       

Podsypka "Heki", ale jaka? Firma ta produkuje kilka różnych rodzajów podsypki. Proponuję, abyś najpierw przetestował ze zwykłym dość rzadkim wikolem. Jeśli to nie zda rezultatu, wtedy zaopatrz się we wspomniany wcześniej Colorfix lub Colofix /nie pamiętam, czy tam w środku jest r/ firmy Faller. Z lakierem do włosów mam niezbyt dobre doświadczenia, znacznie lepiej jest zastosować do zabezpieczenia podsypki klej w sprayu, np. UHU Spruchkleber /chyba tak się to pisze/, ale nie wiem, czy klej taki jest u nas dostępny.

 
24-12-02 18:50  Re: (technika)(pomoc)- czym przyklejać podsypki do dioramy
Mushler 

 

Ile ten cały colorfix kosztuje???


Szczęśliwego nowego kartonu ? :P

 
24-12-02 22:41  Re: (technika)(pomoc)- czym przyklejać podsypki do dioramy
Waldemar   

Dokładnie tego nie widziałem ale możesz sprawdzić w sklepie zoologicznym coś co się nazywa piasek dla kotów.Jest to drobnozmielony jakiś minerał i w złudzeniu przypomina śnieg lub podłoże piaszczyste.

 
25-12-02 00:01  Re: (technika)(pomoc)- czym przyklejać podsypki do dioramy
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Piasek dla kotów ???? Pracowałem 1,5 roku w sklepu zoologicznym, i nie widziałem nic co by się nadawało na piasek czy .., eee moment, był taki z vitacraftu, może by się nadał na jakieś skalne rumowisko ..., ale zanim ktos kupi piasek dla kota w celu niekonwencjonalnego wykorzystania radze go obejrzeć bo piasek piaskowi nie równy, pozatym to wcale piasek nie jest :-)

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
25-12-02 18:31  Re: (technika)(pomoc)- czym przyklejać podsypki do dioramy
Waldemar   

Wiem że to nie jest piasek o czym pisze w moim poprzednim poście-choć piasek to też minerał.I są te specyfiki o różnym stopniu rozdrobnienia.Koniec.

 
25-12-02 18:33  Re: (technika)(pomoc)- czym przyklejać podsypki do dioramy
Waldemar   

I jeszcze jedno.Robienie podkładu do dioramy z plasteliny jest niewskazane a to dlatego że jest ona tłusta i nic się do niej nie przykleja.Polecałbym masę papierową lub gips.

 
25-12-02 18:57  Re: (technika)(pomoc)- czym przyklejać podsypki do dioramy
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dostałem ostatnio w prezencie od Szpejarza (oby żył wiecznie) klej w sprayu i sądzę, że pewnie nadłby się.

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
27-12-02 13:40  Re: (technika)(pomoc)- czym przyklejać podsypki do dioramy
gemol       

Nie znam obecnej ceny Colofixu. Ostatnio kupowalem go 3-4 lata temu, ale nie powinien być droższy niż 15 zł.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024