FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 
29-01-06 09:24  Re: [relacja] Budowa ISU-152 z Modelika
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam ale wczoraj nie miałem czasu (Sanok, obróbka zdjęć itp.) ani możliwości (przeciążkone łącze)

Przede wszystkim dziękuję za pozytywne komentarze

Wywołany do tablicy juz odpowiadam na wszystkie pytania:

Mój sposób na waloryzację:
Najpierw ołówkiem przeciągam po krawędziach elementów, z którym mogła się zetrzeć farba podczas użytkowania, następnie na płaskie powierzchnie (w tym wypadku strop, płyta nasilnikowa, błotniki, kołpaki kół) nakładam metalizer (Pactra A54 - Gunmetal) metodą suchego pędzla. Kolejny krok to nałożenie suchego pigmentu - Russian Earth dużym, bardzo miękkim pędzlem na cały model z różną intensywnością. Następnie drugi pigment - Europe Dust na cały model. Na koniec przy wylocie spalin pigment Black Smoke i gdzieniegdzie rdza - Standard Rust. Pierwszy raz brudziłem model ale z efektów i opracowanej techniki jestem zadowolony.
Tak wyglądają pigmenty, których używam:




Kupiłem je w Rzeszowie w sklepie na ul. Bernardyńskiej - cena jednego opakowania to 16 zł - można do nich dokupić jeszcze żywicę akrylową i można otrzymać efekt np. mokrego błota. Takie pudełeczko tego co widzę starcza na 3-4 większe modele - tak naprawdę niewiele się tego zużywa bo resztę można zebrać spowrotem do pojemniczka.

Kuba o które otwory Ci chodzi bo używam kilka narzędzi ;-)??

Już zabrałem się za nowy model, szukajcie w poniedziałek nowej relacji ;-)

Pozdrawiam

--
Panther

 
29-01-06 10:24  Re: [relacja] Budowa ISU-152 z Modelika
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Np. to na ktorym lezy kolo napedowe na jednym ze zdjec. A jakich narzedzi jeszcze uzywasz?? Bo do otworow w sumie to udalo mi sie zdobyc tylko cyrkiel Olfy, ale on nadaje sie tylko do duzych otworow. Natomiast nie mam nic do robienia malych. Kiedys kupilem jakies tandetne wybijaki ale sa strasznie tepe i praktycznie nic sie nie da za ich pomoca zrobic.
Pozdrawiam!!!

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
29-01-06 11:28  Re: [relacja] Budowa ISU-152 z Modelika
Vic Rattlehead 

 

Ale super ci to wyszło. Ja nie wiem czy kiedykolwiek dojdę do klejenia na takim poziomie.

P.S. Też mnie ciekawi co zrobisz następnego, oczywiście wolę żebyś sprawił nam niespodziankę niż to wyjawił.

--

 
29-01-06 13:29  Re: [relacja] Budowa ISU-152 z Modelika
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kuba - malutkie otwory - mniejsze lub równe 1,2 mm wycinam igłami lekarskimi, większe otwory - do 6mm wycinakiem, który pokazywałem wcześniej ale jest on dość tępy - muszę sobie sprawić jakiś porządny zestaw wybijaków :-/. Większe otwory wycinam skalpelem - metodą "na dzięcioła". Mam też wiertełka dentystyczne, które otrzymałem w prezencie od kolegi z forum ;-) np. otwory pod uchwyty na nadbudówce nimi wierciłem.

+++Posty zniknęły bez mojego udziału - napisałem posta, żeby zakończyć rozmowy o wybijakach w tym wątku i przenieść się na PW lub do innego wątku a któryś z moderatorów usunął posty - bez urazy ;-)+++

Pozdrawiam

Panther



Post zmieniony (29-01-06 17:57)

 
12-02-06 08:26  Re: [relacja] Budowa ISU-152 z Modelika
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wybaczcie, że odświeżam watek

Wczoraj zakończyła się wystawa - konkurs w Sanoku, ISU wrócił do bazy z niewielkimi ranami a ja przywiozłem Taki oto papier ;-) :


Pozdrawiam

--
Panther

 
12-02-06 09:05  Re: [relacja] Budowa ISU-152 z Modelika
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ogromne gratulacje!!!:)
Dyplom i miejsce jak najbardziej zasłużone:))!!!

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024