FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-02-06 21:17  Łezka nostalgii w oku i pytanko - ktoś to widział sklejone lub sklejał?
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Zrobiłem sobie cykliczny motywacyjny przegląd szafy i natrafiłem na kilka ciekawych okazów, które kiedyś bardzo chciałem skleić. Teraz patrzę, krzywię się i mam wątpliwości.

Czy ktoś widział te modele kiedykolwiek, gdziekolwiek sklejone? Bo ja nie, a obijałem się już po różnych konkursach i wystawach. A może ktoś ma ich zdjęcia w stanie gotowym? To poproszę tutaj link.
I czy można gdzieś dostać do nich kabinki? W Gomixie na pewno nie, bo pytałem.




Leżą tak w szafie, nabierają mocy ustawowej i chęć sklejenia przechodzi z roku na rok...
Szczególnie zagadkowa jest dla mnie ta Airacobra, którą mimo zapewnień na okładce sprzedano mi bez kalkomanii i profilu. Nie ma żadnego numeru na okładce, więc nawet nie wiem, który to numer wydawnictwa Hobby model. Opracowana jest całkiem nieźle, z ciekawymi szczegółowymi rysunkami chociaż na pancernym kartonie.

Ale już po zajrzeniu do środka innych, np Eurofightera - trochę żal bierze, że tak to wydrukowano, wystarczy przyjrzeć się znakom rozpoznawczym i opracowaniu kabiny.


--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-02-06 21:46  Re: Łezka nostalgii w oku i pytanko - ktoś to widział sklejone lub sklejał?
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

airacobra nie ma kalkomanii tylko nalepkę



można ją spotkać np na allegro jako nr1 HM , natomiast wg wydawnictwa jest to nr2. nr1 przypisany jest F-117A

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-02-06 21:53  Re: Łezka nostalgii w oku i pytanko - ktoś to widział sklejone lub sklejał?
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Tomek - Fanatyk Kartonu nr 8 napisałem tam kilka słów n/t Battla... jak chcesz poczytaj, a co do kabin, nie wiem, do Battla nie było u gumisiów

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
10-02-06 23:40  Re: Łezka nostalgii w oku i pytanko - ktoś to widział sklejone lub sklejał?
Piotr   

To są stare wydania kreślone ręcznie.Przemieszczenie kolorów to wina drukarni,wygląd kabiny to stndart HB wtym okresie.

 
11-02-06 00:01  Re: Łezka nostalgii w oku i pytanko - ktoś to widział sklejone lub sklejał?
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ja to wszystko wiem, tylko chciałbym gdzieś zobaczyć je sklejone.
Fairey Battle już ujrzałem, podoba mi się i zgadzam się, że nie trzeba tłoczyć kabiny :-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
11-02-06 00:47  Re: Łezka nostalgii w oku i pytanko - ktoś to widział sklejone lub sklejał?
TAGEZ222   

Skleiłem 4 z tych modeli ,najlepiej wyszedł CA-13 i aircobra pozostałe 2 nigdy nie latały , AMX nie sklejałem tylko ile to było lat temu.

--
Karton na wieki.

 
11-02-06 02:15  Re: Łezka nostalgii w oku i pytanko - ktoś to widział sklejone lub sklejał?
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Tych nie kleiłem, ale kleiłem F117 z Hobby, tego "nr1". Dał się skleić, choć sporo poprawiałem i sporo było zagadek, "jak to zrobić". Jak na owe czasy, efekt jednak był imponujący. Niestety, przeprowadzając się wydałem go znajomemu dzieciakowi.
Podejrzewam, że Aircobra może być na podobnym poziomie.
Tomek

 
11-02-06 08:00  Re: Łezka nostalgii w oku i pytanko - ktoś to widział sklejone lub sklejał?
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85095061

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85095000
--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (11-02-06 08:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024