FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
09-02-06 23:41  Re: Pancernik Scharnhorst - badanie opini forumowej nad wykonaniem poszycia
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tak sobie czytam i myśle az mi czacha dymi ale moze ten pomysl sie komus przyda: kleimy na styk a jesli wyjdzie szpara miedzy dnem a burta to kupujemy tasme klejaca papierowa na szybie tniemy na odpowiednia szerokosc, tryskamy sprajem czarnym matowym i naklejamy na kadlub. Tasma klejaca papierowa jest bardzo cienka i nie bedzie nawet widac jej grubosci. Albo wyciac z foli samoprzylepnej ( uzywanej do reklam) taki pasek i tez bedzie super.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
10-02-06 07:49  Re: Pancernik Scharnhorst - badanie opini forumowej nad wykonaniem poszycia
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Trochę nie halo jest w tym modelu linia wodna. Powinna być razem z burtą, wtedy nie byłoby żadnych problemów z pasowaniem dna. A gdyby tak linię wodną przykleić razem z burtą, a potem samo czerwone dno? Albo burta, linia wodna, oklejki dna?

Masz już dużo wzmocnień kadłuba, dodać jeszcze jedno w miescu przejścia czarnej lini wodnej i czerwonego dna. Linię wodną nakleić jako oddzielny czarny pasek pod burtą. Potem pasowanie czerwonych oklejek dna. Krawędzi łączenia nie byłoby wtedy widać.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-02-06 08:08  Re: Pancernik Scharnhorst - badanie opini forumowej nad wykonaniem poszycia
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ja bym zastosowal druga metode Micha. Czyli kleic tak jak jest. Jak wyjda "szparki" to bardzo delikatnie zaszpachlowac i pomalowac linie aerografem na czarno. Uprzednio oczywiscie delikatna tasma zaslonic burty i dno.

Wg mnie pozostawienie przez projektanta czesci linii wodnej na poszyciu dna, a czesci na burtach wrecz wymusza taka metode. W innym przypadku laczenie burt z dnem zrobilby na granicy kolorow.

--

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

Post zmieniony (10-02-06 13:07)

 
10-02-06 08:13  Re: Pancernik Scharnhorst - badanie opini forumowej nad wykonaniem poszycia
Wacek   

Cześć
Kiedyś próbowałem skleić ten kadlub ale model wylądował w koszu.
Z tego co pamiętam ciężko jest spasować dno.
Po rozcięciu oklejek dna wzdłuż osi symetrii wychodziło całkiem ładnie. Gdybym na tym etapie miał przyklejone burty pewnie bym go skończył.

 
14-02-06 10:25  Re: Pancernik Scharnhorst - badanie opini forumowej nad wykonaniem poszycia
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Dziękuję wszystkim którzy tu sie wypowiedzieli. Pomysły są dobre, do wykorzystania
Ja dzięki temu się zdecydowałem na odpowiednią metodę. Jeszcze raz dziękuję, a jaką metodę wybrałem opisane jest tu:
Relacja sponsorowana - pancernik Scharnhorst

--
PozdrawiamKojak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024