FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-01-05 01:18  WSMK - nowa wersja
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Witam,
Zakładam nowy wątek na temat WSMK, gdyż poprzedni (http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=45169&t=33673) jest już dość długi. Jak widzę, spis jest faktycznie używany (http://wsmk.konradus.com/admstat.php), więc stanowi to dla mnie zachętę do dalszej nad nim pracy.
W Spisie zrobiłem duże zmiany, ale znakomita ich większość dotyczy obsługi danych, więc nie jest widoczna dla Was. Najważniejsze zmiany dostrzegalne dla użytkowników to:
- dodanie pola z informacją, stan na jaki rok sportretowano w modelu
- dodanie metody uproszczonego wprowadzania danych (tylko część pól)
Jak każde nowe oprogramowanie, i to zawiera prawdopodobnie błędy. Proszę o ich zgłaszanie do administratora WSMK lub w tym wątku.
W najbliższym czasie nie przewiduję prac rozwojowych, jedynie jeszcze nieco poprawek głównie natury technicznej oraz zasilenie spisu większą ilością nowych danych. Na ukończeniu mam metodę pozwalającą mi wygodnie przenosić dane, jakie wprowadzam lokalnie u siebie, na serwer konradus.com.
Pozdrawiam,
Tomek

 
19-01-05 01:06  Re: WSMK - nowa wersja
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Witam,
Jeszcze trochę drobnych poprawek oraz adres http://wsmk.konradus.com/ostatnio.php ze specjalną dedykacją dla Kemota - znakomita większość korekt danych pochodzi właśnie od niego. Pewnie nawet mój imiennik już nie pamięta, że mi kiedyś te dane przesłał...
Tomek

 
19-01-05 14:03  Re: WSMK - nowa wersja
Stachu B. 

 - 1

WSMK jest bardzo dobrym pomysłem, z pewnością ułatwia życie wielu modelarzom.

Kilka moich uwag dotyczących Spisu:
Cieszy mnie duże zaintreresowanie stroną (o czym świadczy ilość modeli dodawanych i edytowanych), ale jakoś nie widzę jakichkolwiek komentarzy dotyczących wycinanek. Być może decyduje o tym ich forma (255 znaków i to wszystko), moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby przyznawanie przez internautów punktów (np. 1-10) w konkretnych kategoriach (np. jakość kartonu i wydruku; spasowanie części; poziom trudności; wygląd końcowy). Wiem, że takie opinie są w 100% subiektywne, ale gdyby każde opracowanie oceniło ok. 10 osób, to możnaby ze średniej ocen wysnuć jakiś wniosek dotyczący jakości modelu.
Przydatna też byłaby wtedy opcja wyszukiwania modeli ze względu na te oceny - może ktośby chciał na przykład znaleźć łatwy model, albo znalazłby się fan zupełnie niespasowanych wycinanek wydrukowanych na kartonie wołającym o pomstę do nieba?

W poprzednim wątku dotyczącym WSMK wyczytałem, że istnieje mozliwość wstawiania miniaturek okładek, ale nie spotkałem takowych nawet przy popularniejszych modelach. Jak to w końcu jest - można czy nie można, a jeśli można, to jak?

Intrygująca jest także funkcja "logowanie". Co daje zalogowanie się? Jak zrobić to po raz pierwszy, gdy nie ma się jeszcze profilu?

Pozdrawiam, Stanisław z ... Gdańska

 
22-01-05 02:49  Re: WSMK - nowa wersja
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Dziękuję za uwagi. Teraz po kolei odpowiedzi:
1. O zainteresowaniu stroną Spisu świadczy liczba wizyt (widoczna tutaj: http://wsmk.konradus.com/admstat.php, ale nie liczba modeli dodawanych i edytowanych.
2. Adnotacje do modeli służą do zamieszczania o nich uwag, a nie do dyskusji, ocen itd. Do dyskusji czy oceniania modeli lepiej nadaje się nasze Forum. Jeśli chodzi o ocenianie punktowe modeli, to zastanawiałem się kiedyś nad tym, ale uznałem to ostatecznie za kiepski pomysł. Znakomita większość czytelników WSMK korzysta z niego do wyszukiwania interesujących ich informacji. Rankingi punktowe modeli niech robią sobie wydawcy - zobacz np. stronę Modelika.
3. Jeśli ktoś szuka modelu prostego, to może sobie poszukać modelu z małą liczbą części - choć dane są oczywiście mocno niekompletne. Ale tak zapewne będzie zawsze. A tak naprawdę, to najlepiej znaleźć sobie parę ciekawych modeli i spytać o nie na Forum.
4. Istnieje techniczna możliwość wstawiania zarówno miniaturek okładek, jak i dużych okładek, na cały ekran. Jednak, jak na pewno zorientowałeś się w wątkach o sprzątaniu Forum, na serwerze jest mało miejsca i z tego powodu okładki, poza kilkoma wyjątkami, nie są umieszczane. Pojawią się, jeśli wymyślę dobry sposób na ich zamieszczanie na zewnątrz. Jednak priorytetem jest dla mnie uzupełnienie danych, a okładki są na dalszym miejscu. Okładki może dodawać tylko administrator (czyli obecnie ja) i to się nie zmieni.
5. Zalogowanie się daje dostęp do funkcji takich, jak zatwierdzanie modeli, adnotacji i adresów WWW wprowadzonych przez czytelników oraz zatwierdzanie zrobionych przez czytelników poprawek. Umożliwia też dodawanie nowych autorów modeli, agregowanie i czyszczenie historycznych danych statystycznych i tak dalej. Tak więc osobom korzystającym z WSMK logowanie się nie jest do niczego potrzebne.
Pozdrawiam,
Tomek

 
25-01-05 00:34  Re: WSMK - nowa wersja
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Zmieniłem adnotacje. Teoretycznie mogą być dowolnie długie, ale nie można wpisywać dłuższych niż 4 000 znaków - to i tak około 2 stron maszynopisu! Na wszelkie dłuższe opisy i uwagi jest miejsce na Forum.
Orinoko

 
07-02-05 02:14  Re: WSMK - nowa wersja
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Witam,
WSMK został w całości przekodowany na Unicode (UTF8). Gdyby coś się popsuło, proszę o sygnał.
Tomek

 
01-02-06 01:50  Re: WSMK - nowa wersja
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Kolejny drobiazg - wersja angielska spisu. Zobaczymy, czy będzie wykorzystywana...
Tomek

 
01-02-06 10:43  Re: WSMK - nowa wersja
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Unoicode - za każdym razem gdy zmienia się strona - np wybieram szczegóły modelu - muszę zmieniać kodowanie (IE 6) aby widzić polskie litery ą,ę itd. Czy da się to jakoś obejść?

--

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

Post zmieniony (01-02-06 11:44)

 
01-02-06 11:33  Re: WSMK - nowa wersja
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

znajac zycie to pewnie serwer w naglowkach wysyla encoding iso-8859-2 (obowiazujacy standard polskich znakow w internecie)... trzeba by w konfiguracji serwera wylaczyc to :)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
01-02-06 17:49  Re: WSMK - nowa wersja
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Faktycznie chodziło o nagłówek HTTP, choć niekoniecznie na poziomie serwera. Już poprawione, powinno być OK po ustawieniu automatycznej detekcji kodowania.
Tomek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024