FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-01-06 22:20  Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Adam   

Witam wszystkich :)

Tak ja w temacie mam problem z wydrukowaniem skanów zapisanych w formacie pdf, chodzi o to, że model wychodzi pomniejszony! Poprostu program Acrobat Reader skaluje wielkosc strony do marginesów drukarki i model wychodzi mniejszy od rzeczywistego! Wszystko jest dobrze gdy nie cała strona jest zeskanowana, tyko np. jakis rysunek wtedy mimo marginesów drukarki wszystko sie mieści (ale co mi z np. rysunków jak strony z cześciami juz sa zeskanowane w całości). Mam nadziej, że rozumiecie o co mi chodzi??
Ojciec zaczął sklejać model An-2 i chciałem mu wydrukować model ze skanu gdyby cos poszło nie tak, ale mój wydruk wyszedł pomniejszony o 5%. Tak w ogóle to ściągnałem kilka gb zeskanowanych modeli z kórych mozna wydrukować jakies zapasowe części ale wygląda na to, że to sie na nic nie przyda!

Pozdrawiam!
Adam

--
Rock n'roll

 
31-01-06 22:29  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A nie możesz w ustawieniach drukarki ustawić marginesów na 0? Albo a Acrobacie dać 100% wielkości?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
31-01-06 22:29  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Niestety nic nie umiem na to poradzic i nie pomogę, ale mam również pytanie do plików .PDF które bardzo mnie denerwują. Czy jest jakaś możliwość, aby przerobić je na format JPG.? Myślałem kiedyś o tym, a dzięki temu nie powinno być już kłopotów z rozmiarami wydruku.

 
31-01-06 22:31  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

PanPanek: powinno być narzędzie Photo, zaznaczasz ramką potrzebny fragment, powinien się automatycznie przekopiować do schowka, potem otwierasz nowy pusty obraz w edytorze graficznym, naciskasz Ctrl+V i zapisujesz jako jpg, możesz zawczasu przyciąć...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
31-01-06 22:32  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
areck 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

print->page scaling: none

pod warunkiem, że skan trzyma skale..jak nie to klops :)

--

Pozdrawiam areck GG 1879771

 
31-01-06 22:33  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Spokojnie... przyda się, przyda. Nie za bardzo zrozumiałem to z tym skanem w pdf'ie. Czy zeskanowany rysunek jest wklejony do pdf'a? Bo jeśli chodzi o same pdf'y rysowane wektorowo to jest bardzo prosty sposób na nie, tak by drukować w skali jakiej się tylko chce i nawet z ich modyfikacją - oczywiście jeśli komuś nie zależy na oryginalnych kolorach wycinanki, albo wręcz chce mieć ją białą. Wystarczy skonwertować plik PDF do DXF programem do ściągnięcia na (wersje trialowe) http://www.techspot.com/downloads/1253-aide-pdf-to-dxf-converter.html lub nowsza wersja ale strona jest chyba po japonsku ale da sie sciagnac - na dole pod rysunkiem dyskietki są linki do ściągania http://www.onlinedown.net/soft/27294.htm. A potem w darmowym ProgeCADzie http://www.progesoft.com/compra/index.asp?left=../icad/eng_downloadlt2006.asp&abspage=1〈=eng wyedytować i wydrukować. Tyle:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
31-01-06 22:37  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wystarczy odznaczyć w opcjach drukowania "fit to page"/"Zmiesc na stronie" - zalezy od wersji acrobata... Pozatym kolego sam sobie przeczysz - piszesz, że chciałeś wydrukować model ze skanu i jak rozumiem chodzi cały czas o format PDF - jaki skaner posiadasz, że jako plik wynikowy otrzymujesz pedeefa? ;->

> Tak w ogóle to ściągnałem kilka gb zeskanowanych modeli z kórych mozna
> wydrukować jakies zapasowe części ale wygląda na to, że to sie na nic nie przyda!

LOL :->

PanPanek: istnieje taka mozliwosc - kosztuje ok 4k zł i nazywa sie Photoshop :)

Sebastian GG: 8445811

Post zmieniony (31-01-06 22:39)

 
31-01-06 22:43  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Adam   

Po pierwsze z przerobieniem pdf'ów na jpg nie ma żadnego problemu!! MAm program Adobe Reader 7 itam jest taka opcja eksport obrazków do pliku, kilka sekund i są juz w jpg!
A co do mojego drukowania to zaznacząłem w opcjach drukowania brak sklowania ale to nic nie dąło. Ale po zapisaniu do jpg moge wydrukować w innym programie w 100% ale wtedy cześć strony znajdujaca sie za marginesami drukarki nie zostaje wydrukowana i gdy są tam cześći to juz kaplica!

Pozdrawiam!

--

Rock n'roll

Post zmieniony (31-01-06 22:45)

 
31-01-06 22:44  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

trzeba zainstalować jak najnowszą wersję Acrobat Readera

w opcjach wydruku (okno dialogowe otwiera się zawsze przy drukowaniu):

pomniejsz za duże strony do rozmiaru marginesów - ustawić BRAK

i tyle - wtedy w podglądzie od razu pojawi się powiększenie równe 100 % a więc bez przeskalowania

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
31-01-06 22:52  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

> Po pierwsze z przerobieniem pdf'ów na jpg nie ma żadnego problemu!! MAm
> program Adobe Reader 7 itam jest taka opcja eksport obrazków do pliku, kilka
> sekund i są juz w jpg!

W Adobe Acrobat Reader 7.0 masz taką opcję?? To ja chyba ślepy jestem, bo jej nie znalazłem :-/

Dopisek:
z mojej strony OT

Sebastian GG: 8445811

Post zmieniony (01-02-06 17:01)

 
31-01-06 22:59  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

otworz pdfa w corel draw.

 
31-01-06 23:10  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Adam   

Mam Adobe Reader 7 zainstalowany z niezbędnika program jest darmowy!!! Otwórz jakiś plik z obrazkami w nim i tam masz na pasku taki przycisk :) "zadania obrazka" tam bierzesz eksportuj obrazki i tyle! ALe dalej nie mam rozwiazania mojego problemu bo jak sobie drukuje te obrazki w 100% to jeżeli po za marginesami znajdują sie na stronie jakieś elementy to ich nie drukuje!

--
Rock n'roll

 
31-01-06 23:16  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

to już musisz się zdecydować na drukarke drukującą bez marginesów, alb obsługującą np. A3 albo najtaniej: podziel sobie to na dwa wydruki. A w ogóle to pisz trochę jaśniej - jeżel chcesz pomocy to pisz co jest i gdzie w jakim formacie.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
31-01-06 23:18  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
$niegoo 

 

no bo jak ma drukować, skoro to już leży w gestii drukarki :-|
jeżeli drukarka nie pozwoli ominąć marginesów...no to już jej nie przeskoczysz - no chyba, że sobie dorysujesz...

--
5500664
Prawo Kociej Termodynamiki:
Ciepło przepływa z cieplejszego do chłodniejszego ciała, za wyjątkiem kota, gdzie całe ciepło przepływa do kota.

 
31-01-06 23:45  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Adam   

Podzielić na dwa wydruki to spoko tylko jak!!
Co do zapisywania pdf do jpg mały tutorial:






--

Rock n'roll

Post zmieniony (31-01-06 23:46)

 
01-02-06 00:14  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Zmniejsz trochę, bo oczy bolą ;-) A po co skanując robiłeś pdf'y?
Acha, już doczytałem, czyli krótko mówiąc wątęk "piracki" - no fajnie....

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
01-02-06 00:27  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Adam   

Nie piracki!!! Pisałem przecież, że chodzi mi o wydrukowanie zapasowych części! Gdybym chciał sklejać te modele ze skanów to nie było by problemu z tym, że są 5% mniejsze!

--
Rock n'roll

 
01-02-06 01:02  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

<Tak w ogóle to ściągnałem kilka gb zeskanowanych modeli
Jak to inaczej nazwać??? Rozumiem, że skanujesz z oryginałów, ale tak publicznie o ściąganiu (?). Gdzie takie "cuda" są, na Onecie czy WP?

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
01-02-06 01:55  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Adam   

Ale robicie problem?? Ścignąłem archiwum z wieloma modelami cześci z nich nie mam fizycznie ale posiadanie na dysku skanów piractwem nie jest!! Co ja to sprzedaje, albo gdzies publikuje? Nawet ich nie wydrukowałem!
Piractwo, ta szkodze polskiemu modelarstwu :D

--
Rock n'roll

 
01-02-06 02:24  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
TAGEZ222   

Adam jak byś się przyznał że masz filmy Divx ,albo mp 3 nikt by nie zwrócił uwagi ale skany to powazna sprawa ,nie wolno i już taka paranoja ha ha ha .

--
Karton na wieki.

 
01-02-06 11:34  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Thunder909 

 

w przypadku tego Miga 21 sprawdzilem , musisz zdjecia wyeksportowac (tak jak opisales ) do formatu np. jpg , potem otworzyc w PhotoPaint albo PhotoShopie , ustawic w ustawieniach do drukarki "drukowanie bez marginesu" ( w mojej drukarce Epson Photo 830 mam taka opcje ) i wtedy dopiero wychodzi wydruk calosci i w 100% .
Bezposrednio w Acrobacie ,albo masz 95 % albo uciete marginesy .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
no tak publicznie o sciaganiu to nie wolno, ale po kryjomu to wiekszosci z nas dyski az sie przelewaja od skanow .

 
01-02-06 11:53  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Ale robicie problemy... ja czesto przed zakupem modelu sciagam jego skana z netu, przegladam dokladnie na spokojnie w domu i jesli stwierdzam, ze mi sie model nadal podoba, po paru dokladnych analizach, to kupuje w sklepie najnormalniej w swiecie wycinanke, a jesli stwierdzam, ze nie interesi mnie to laduje w /dev/null... podobnie dzieje sie z modelami juz sklejonymi, nie potrzebuje "backupa" to wywalam i tyle (wszystko z tego powodu ze szkoda mi tracic czas na dojezdzanie do sklepow i tam sterczenie jak kolek i przegladanie sterty modeli) .

I zeby nie bylo, ze pusta gadanina - z arkusza z Pocket Excela z lista modeli i cenami:
Wartosc wszystkich modeli 3123,89 zł
Zakupiono za: 1323,79 zł
Pozostalo do wydania: 1800,10 zł

Łączna liczba modeli: 152 szt.
Zakupione: 83 szt.
Zrobione: 3 szt. (z tej listy, nie dopisywalem modeli sklejonych bo nie pamietam cen a przy przeprowadzce zapodzialy sie okladki :/)

Średnia cena kupionych: 15,39zł
Średnia cena oczekujących: 27,27zł

(jak ktos chce moge ten arkusz udostepnic :>)

To tak by pokazac tez druga strone medalu...

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
01-02-06 14:50  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Thunder909 

 

to samo u mnie , 346 modeli na kupce plus 20 GB na Dysku. Jestem zlym klientem ???

Regularnie co pare miesiecy zaspokajam moj glod na nowe modele omijajac to co mi sie nie podobalo juz jako skan. Mieszkajac 1000 km od Polski nie stac mnie na jezdzenie ot tak sobie po zakup modeli ,a kupowanie " w ciemno " u Moduni przy ich cenach doprowadzilo by mnie do calkowitej plajty .
Moze kupowalbym czesciej w polskich sklepach internetowych ,ale jak przelicze to co zadaja za przesylke , to mi sie slabo robi. I na wet jakby , to i tak w ciemno nie bede kupowal , z jednym wyjatkiem , modele Pana Halinskiego .

sorry za of topic !!!

 
01-02-06 16:08  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

dokladnie, Thunder jak ktos o nas powie ze zli z nas klienci to chyba glebe zalicze ze smiechu :) niektore sklepy tyle nie maja w ofercie co lezy u mnie w szufladzie...

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
01-02-06 16:40  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
stach48 

 

Panowie = macie 100% racji=ja chciałbym pożyc tak dlugo abym mógł skleic 5% z oryginałów, które leżą i czekają=mam również kupę skanów ale jakoś jeszcze żadnego nie wydrukowałem. Wytłumaczcie po cholerę ciagle kupuję nowe modele (może to jakieś zboczenie}.
NAJLEPSZEGO

 
01-02-06 19:18  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

stach48 bo to jak narkotyk :) jestesmy wszyscy uzaleznieni od papieru, kleju, nozy, nozyczek, farbek i calego tego ustrojstwa, ja mam do tego stopnia fazy ze potrafie wydac ostatnia kase na modele i nie miec co do gara wlozyc tydzien pozniej, ale jestem szczesliwy :) - to jest dodatkowy argument czemu nie jezdze czesto do sklepow :) ale na szczescie moja panna jeszcze mnie nie goni z walkiem ;P

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
01-02-06 19:39  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

myh, to JEST nałóg, iteż dobrze to znam... 90% mojego nielichego zadłużenia to dzięki wydawaniu kasy na modele. Dobrze, że połówka sama ciut klei i z grubsza rozumie... ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
01-02-06 17:41  Re: Problem z wydrukowaniem ze skanu!
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

no wlasnie :) chociaz moja ostatnio nie ma czasu i rozdlubana Asaji polozyla na poleczke... musze ja pogonic ;)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024