FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-02-06 18:03  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
stach48 

 

Moi Drodzy=jak zwykle wszyscy mają rację=mnie chodziło jedynie o to że przy dołaczeniu takiego np. poloneza orlika do np.skota=i zaoszczędzeniu na monografii tego drugiego i okładkach pierwszego cena nie wzrosłaby szokująco a prosty modelik byłby w rekach tego starszego który wiedziałby komu go dac. Oczywiście wszystkie inne proponowane sposoby na krzewienie kartonu są słuszne. (wszystkie drogi prowadzą do Rzymu)
NAJLEPSZEGO
p.s.=a szkoda że MM już nie zamieszcza modeli sylwetkowych bo dla malucha to była piękna sprawa.



Post zmieniony (01-02-06 18:05)

 
01-02-06 20:29  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dzięki Piotrze za informację. Poszukam w takim razie jakis sensownych planów i będę robić prawie od podstaw bazując na tym co mam.
Koledzy poruszyli tutaj bardzo ważny problem, który sprowadza się do przysłowiowego stwierdzenia "aby nie wylać dziecka z kąpielą"
Generalnie prawie we wszystkich wydawnictwach widać tendecję: lepiej, dokładniej, szczegółowiej, wypasione wnętrza itd ,itp. Oczywiście jest to bardzo dobre ale nie dla wszystkich.. Zgadzam się co do większości kwestii ze wszystkimi moimi przedmówcami a przede wszystkim że muszą byc zróżnicowane w stopniu trudności (i w cenie)modele. Problemy mogą być wyłącznie w sensie technicznym tzn. jak to zrobić aby ten sam model był dostosowany dla różnych modelarzy zarówno co do ich zdolności jak i przede wszystkim kieszeni??
Ja mimo,że kleję od prawie 40 lat nie robię wnętrza wozów bojowych jeśli dostęp do niego jest tylko przez włazy, a w tej chwili większość modeli jest z wnętrzem zresztą bardzo pięknym ale np. dla mnie nieprzydatnym (co najwyżej jako podklejenie innych części) :-). Ale ja zarabiając mogę sobie pozwolić na taką "rozrzutność" aby zapłacić za model z którego 1/3 czy 1/4 wyrzucę. Niewielka część z nas kupi i zrobi z tego modelu cudo jakie oglądamy nieraz na Forum.Natomiast młodzi adepci tej sztuki nie dość, że nie zapłacą bo ich nie stać a jesli nawet rodzice kupią to młodzi i niecierpliwi zazwyczaj albo rzucą "w diabły" wkurzywszy się na szczegółach i znajdą inne hobby albo zrobią bez nich i mocno zastanowią się nad kupnem następnego.
Ale najważniejszym jest to aby niezależnie jaki to będzie model: prosty, trudniejszy lub "wypasiony" MUSI BYĆ WIERNY ORYGINAŁOWI CO DO WYMIARÓW!!!!!!!!!!,
Nie wiem jak to jest możliwe bo mnie nie mieści się to w głowie by projektant nie sprawdził po sklejeniu czy podstawowe wymiary modelu odpowiadają oryginałowi po przeliczeniu na skalę, aby do takich "ciekawostek" jak zaprezentowana przez Kolegę Piterpanzera na początku wątku NIE DOCHODZIŁO!!!!!!!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024