FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-01-06 18:04  Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam wszystkich!!!

Szukam porady u bardziej doświadczonych. Konkretnie chodzi o układ jezdny (obecnie walcze z TIGEREM z MM) i tu zwracam się z prośbą o pomoc. Czy ktoś może mi poradzić jak uporać się z tymi wszytkimi kółeczkami. Każda rada będzie dla mnie na wagę złota.
Z góry dziękuje!!!

 
27-01-06 19:52  Re: Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
KHOT   

...robiłem kiedyś tego tygryska i w sumie z tego co pamiętam, nie było źle... Nie pamiętam, żeby tam były jakieś super trudne elementy - jedyna rada: robić baaaardzo powoli, starannie, a wszystko będzie super...

Pozdrawiam...

 
27-01-06 20:07  Re: Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Podeprzyj kadłub czymś co ma taka wysokość jaki powinien być prześwit i doklejaj koła klejem cjanoakrylowym, dopiero jak przykleisz wszystkie kola możesz wyjąc podpórkę, inaczej koła sie rozjadą. Do tygrysa akurat pudełko po zapałkach będzie jak znalazł, a najlepiej 2 żeby sie nie chybotał.

Pozdrawiam

--

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

Post zmieniony (27-01-06 20:41)

 
27-01-06 20:37  Re: Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kat, dzięki za patent, w końcu mam co najmniej dwie pancerki w kolejce (na dalszych miejscach listy, ale zawsze ;-))

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
27-01-06 22:01  Re: Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja poprostu szukam porad jak się uporać z tymi, jak ułatwiać sobie życie

P.S Dzięki KAT za ten patent z pudełkiem, faktycznie takie proste a ułatwia życie

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
27-01-06 22:26  Re: Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 



Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (29-01-06 12:47)

 
27-01-06 23:13  Re: Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dlaczego do papieru cyjanoakryl ? Z moich doświadczeń wynika że wikol trzyma całkiem dobrze a jest bezpieczniejszy w użyciu.

--
Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
28-01-06 00:01  Re: Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Cyjanoakryl wygodniejszy. Najgorsze, jeśli palec się przyklei do modelu. Miałem taką przykrą sytuację przy moim obecnie skejanym modelu.

 
28-01-06 07:34  Re: Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja poleciłbym co innego jeśli idzie o sam montaż, a mianowicie butapren. Cyjanopan i inne super kleje łapie bardzo szybko nie dając możliwości poprawy, wikol chwyta z kolei za długo - niemniej oba dają radę wytrzynmałościowo. Natomiast butapren chwyta mocno, ale daje się poprawić, na koniec łączenia można oblać BCG.
Natomiast co do klejenia samego układu jezdnego to jak już ktoś powiedział cierpliwość, a z narzędzi, jakieś wybijaki/wycinaki do otworów i np. cyrkiel tnący Olfy do dużych elementów. Trochę źle sobie rozłożyłeś prace, masz sklejony praktycznie cały model, za wyjątkiem kół i gasienic, może Cię klejenie ich teraz trochę zmęczyć. Staraj się rozkładać sobie prace w ten sposób, żeby w razie znużenia mieć w zanadżu jakiś inny element, którym mógłbyś się zająć.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-01-06 09:01  Re: Układ jezdy pojazdów gąsienicowych
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Demon, butapren daje możliwość poprawki, ale IMHO nieco za długo spoina jest zbyt elastyczna. Ja bym proponował popróbować z UHU hart, nie schnie natychmiast i do około minuty jest mozliwa poprawka, a spoina jest sztywna; co ważne, nie nasącza tak kartonu, jak cyjanowe. Każdy ma swój ulubiony, ja bym stawiał na ten, ale radzę się po prostu zapoznać.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024