FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-01-06 10:54  Re: Likwidacja sklepu "Modelmaniak" w Tarnowie
yak   

Tytułem uzupełnienia, calkiem sporo kartonu jest w Muzeum Techniki w pekinie

 
26-01-06 12:25  Re: Likwidacja sklepu "Modelmaniak" w Tarnowie
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kupowałem ostatnio coś w sklepie modelarskim w mojej miejscowości (60 000 mieszkańców podobno). Było 10 minut do zamknięcia sklepu. Na paragonie, który dostałem wydrukowana była cyfra 8. Cyfra ta oznacza kolejny numer paragonu w danym dniu. Nawet gdyby siedmiu klientów przede mną zakupiło po jednym modelu Dragona (100-130 PLN) a na pewno tego nie zrobili bo na półce leżały sobie spokojnie, to faktycznie wyżycie z tego biznesu graniczy z cudem.

W Gliwicach też podobno sklep Alibi będzie przez prowadzącego go pana likwidowany.

Na szczęście mam zapas modeli na 30 lat więc jakoś przetrwam.Gorzej będzie z zakupem np jednej puszki farby. Pozostanie internet ale to nie to samo.

--
Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
26-01-06 12:34  Re: Likwidacja sklepu "Modelmaniak" w Tarnowie
nowak73 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam
W Łodzi też robi się krucho. Niedługo pozostanie tylko DA-TA. Właśnie zlikwidował się kolejny sklep modelarski "BAJA" na Górniaku .
pozdrawiam
Rafał

 
26-01-06 13:37  Re: Likwidacja sklepu "Modelmaniak" w Tarnowie
MichałCh 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Szkoda, bo mimo że sprzedaż w intku kwitnie to czasem lubię obejrzeć ( i dotknąć) model przed zakupem.
Z oglądaniem to na pewno dobre sklepy internetowe sobie poradzą bo po prostu dadzą skan jakiejś strony, ale z opisem kartonu będzie gorzej.

 
26-01-06 20:17  Re: Likwidacja sklepu "Modelmaniak" w Tarnowie
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A przyznajcie się ile razy oglądaliście model w sklepie po to aby potem kupić go taniej przez internet :-)
Sam tak niestety kilka razy uczyniłem. Inna sprawa że kartonowy model macany przez iluś tam niedoszłych klientów czasami jest z lekka sfatygowany. W "moim" sklepie modele są zafoliowane co może nie jest zbyt przyjazne dla modelarza ale dla modelu na pewno.

--
Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
26-01-06 21:19  Re: Likwidacja sklepu
Sebastian Cz. 



 - 16

W tym sklepie modele akurat byly w stanie dobrym lub bardzo dobrym. Byly tylko zniszczone swoim wiekiem (nie bylo oznak zniszczenia przez klientow, np pogiete rogi czy pozalamywane arkusze). Z drugiej strony jak w tym sklepie mialem model za np. 8zl to nioplacalne jest kupno przez internet, poniewaz model kosztuje np. 5zl, a wysylka drugie 5 zl, lub czasem wiecej.
Pozdrawiam

Pozdrawiam
Sebastian

Post zmieniony (26-01-06 21:31)

 
26-01-06 22:56  Re: Likwidacja sklepu "Modelmaniak" w Tarnowie
Madolo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam...
Powiem tak...potwierdzam zdanie Sebastiana..
U P. Mazgaja nie wolno było ruszyć "wycinanki" bez jego zgody.....a jeśli już to pod jego "bacznym okiem".
Zawsze można było liczyć na jego pomoc w postaci rad i uwag w aspekcie wykonania danego modelu - "przywołam" spotkanie z nim na Rynku w T-wie przed sklepem, gdzie przez kilkadziesiąt minut omawialiśmy moje plany remontu "Burzy" mimo ,że już powinien otworzyć sklep. Porady dotyczące doboru farb , technik wykonania lub zakupu innych akcesoriów....
Mimo, że nie byłem częstym klientem w kwestii wiekszego zakupu (choć zawsze "coś" kupiłem zwłaszcza, że w sąsiednim lokum jest sklep dla plastyków) .....szkoda, po prostu WIELKA SZKODA dla rejonu tarnowskiego.......
Zainteresowanym podaję link dla tarnowskiej witryny modelarskiej:
http://www.avia.tarman.pl/index.php?action=home

--
Pozdrawiam
Astronomia, modelarstwo, .....Pink Floyd
Finished: B-17, MiG-29, M3A2 Half Track , HMS Ark Royal
Repair: ORP Burza
In the hangar: F14-Tomcat

 
27-01-06 15:23  Re: Likwidacja sklepu "Modelmaniak" w Tarnowie
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nieeeeee.
Tylko nie to. Chodzę do trzeciej klasy gimnazjum; chcę isc do I LO w Tarnowie a, jednym z powodów była bliskośc sklepu "modelmaniak" właśnie miałem uda sie tam na zakup pancerki z "modelika". dowiedziałem sie o tym sklepie jakieś 5 miesięcy od kol. Madolo i juz(sklep) został zamknięty :( Dzięki p. mazgajowi dowiedziałem sie o impregnacjii kartonu, wyjaśnił mi gdzie w Tarnowie można kupi odpowiednie specyfiki.
Mam pytanie gdzie dokładnie jest teraz sklep z modelami???

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024