FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-08-05 18:05  [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Budowa Nagato idzie mi bardzo powoli. W miedzyczasie ukonczylem niszczyciel USS Sims, a 14 lipca zdecydowalem sie polozyc stepke pod krazownik Isuzu. Model wydany w formacie B4 pochodzi z wydawnictwa Answer. Autorem jest Maciej Herbut. Zakupilem go w GPMie za 45zl.

Budowa wlecze sie od samego poczatku i prognozuje, ze w przyszlosci odbywac sie bedzie w zolwim tempie, majac na uwadze chroniczny brak wolnego czasu, lenistwo i symultaniczne sklejanie kilku modeli. ;-)

Ponizej foto okladki:



m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (07-08-05 14:00)

 
06-08-05 18:22  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Na dzien dzisiejszy mam juz sklejony kadlub i naklejone poszycie dna. Z budowa szkieletu nie bylo zadnych problemow. W moim przypadku zostal naklejony na tekture 1mm przy zastosowaniu Hermolu i wyciety nozyczkami i nozykiem, w zaleznosci od potrzeb.

Szkielet kleilem na mojej 'pochylni', ktora stanowi kawalek 18mm plyty wiorowej (vide foto) z wykreslona linia symetrii pozwalajaca na biezaco kontrolowac jego geometrie. Miejsca szlifowane zostaly uprzednio nasaczone cyjanopanem.

Na zdjeciach dla porownania bedace akurat 'pod reka': bedacy w trakcie prac wyposazeniowych Nagato (FlyModel) i sklejony pare lat temu Emden (ModelCard), a takze moja czworonozna pomocnica rasy brytyjskliej krotkowlosej - Mutara. :-)





Przed przyklejeniem gornego pokladu rufowego trzeba bylo wykonac wyrzutnie torped.




m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (07-08-05 13:38)

 
06-08-05 18:27  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Zazwyczaj dna moich okretow maluje lub maluje i szpachluje. Poczatkowo nie mialem zamiaru tak robic w przypadku Isuzu i przygotowalem oklejki szkieletu pod najklejenie retuszowanych segmentow poszycia.



Dno bedzie jednak malowane. Model jest w calosci wydany na kartonie jednej grubosci i jest to karton bardzo cienki. Z punktu widzenia mozliwosci wykonania drobnych elementow jest to duzy atut, ale w przypadku poszycia dna, niestety, spora wada. Tak cienki karton nie daje zadowalajacych efektow przy formowaniu i naklejaniu wiekszych zaokraglonych elementow i na moim poszyciu pojawily sie niewielkie zalamania. Poszycie zostanie zatem poddane minimalnym wygladzeniom i malowaniu.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (07-08-05 13:38)

 
06-08-05 19:21  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Na zdjeciu ponizej oklejone poszycie juz po czesciowym 'szpachlowaniu' - uszczelnianiu segmentow klejem UHU Coll Express (stad widoczne plamy i zmiany odcienia).




m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (07-08-05 13:39)

 
06-08-05 21:16  Re: [RELACJA] Isuzu
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Smukły, ładny kadłub...czekam na więcej ! :)


 
06-08-05 23:20  Re: [RELACJA] Isuzu
Nocturne 

 

Fajnie że jednak Się zdecydowałeś zrobić relacje z klejenia Isuzu :-) Będę z uwagą ją śledził ... :-)

--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
07-08-05 11:22  Re: [RELACJA] Isuzu
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam,
no nareszcie znalazl sie "Smialek" ktory zdecydowal sie na budowe czegos, co ukazalo sie w ostatnim czasie. Brawo!!!!
Pinthos nie badz taki skromny, napisz prosze cos wiecej o tym modelu, dobry, niedobry?? Warto czy nie warto go kupic?
Piszesz, ze wydrukowany jest na dosc cienkim kartonie. A moze by go przeleciec 2-3 warstwami lakieru?? Robie tak z kazdym modelem (przyzwyczajenia z MM).
Chcialem jeszcze zapytac, gdzie mam kliknac zeby zobeczyc Twoje zdjecia w zblizeniu (bo tam tylko po "amerykansku").
Zycze powodzenia w budowie, czekam na ciag dalszy.

P.S.
Czytaliscie to ludziska, ten facet robi 3 modele jednoczesnie, a ja mecze mojego Gambir
Bay juz od miesiecy i jeszcze troche to potrwa zanim bede gotowy (brak natchnienia)!!!



Pozdr. K.O.

 
07-08-05 11:26  Re: [RELACJA] Isuzu
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Masz we mnie wiernego kibica, ale w ogóle mi się twe fotki otworzyć nie chcą :(

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
07-08-05 11:31  Re: [RELACJA] Isuzu
Nocturne 

 

Mi również nie ... :-(

--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
07-08-05 13:32  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

To wina Imagehosting.us. Postaram sie przeniesc fotosy na photobucket.

Jezeli zas chodzi o ocene modelu - pomijajac grubosc kartonu (mowa o tym wyzej), uwazam, ze model jest bardzo dobry. Poki co wszystko pieknie pasuje, wydruk jest dobrej jakosci. Trudno cos wiecej obiektywnego napisac na tym etapie budowy.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
07-08-05 13:39  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Zdjecia przerzucone na photobucket. Mam nadzieje, ze teraz nie bedzie z nimi problemow.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
07-08-05 19:03  Re: [RELACJA] Isuzu
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

U mnie czeka na swoja kolej. Czekam z utęsknieniem na dalszy ciąg :-))

DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
14-08-05 09:49  Re: [RELACJA] Isuzu
Nocturne 

 

I jak postępy w budowie ? :-)

--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
21-08-05 13:40  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Bylem tydzien na tzw. 'wywczasie'. ;-)
Przy braku jakiegokolwiek nadzoru, stoczniowi robotnicy zbijali baki zamiast pracowac.

Wkrotce prace (i pewnie relacja) rusza dalej. Do kadluba przyklejone sa juz waly napedowe, ster i stepki przeciwprzechylowe. Wrzuce jakies fotosy po pomalowaniu dna.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
21-08-05 16:04  Re: [RELACJA] Isuzu
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zwolnij tych stoczniwcow!!!:-) Albo lepiej nie bo moze jest w nich jakis wielki W. Czekamy na fotki bo coraz mniej tych okretow na forum bandery japonskiej.

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
13-09-05 11:32  Re: [RELACJA] Isuzu
Yamamoto   

Witaj Z przyjemnościa obejrzałem relacje z budowy. Czy mógłbys pokrótce opisac jak szpachljesz kadłub potem malujesz?
pozdrawiam

 
28-09-05 07:32  Re: [RELACJA] Isuzu
Nocturne 

 

Psinthos - jakieś nowości w wiadomym temacie ? :-)

--
--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
10-01-06 10:23  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Nieniejszym odkurzam nieco ten skromny watek. Od ostatnich moich wpisow w tej relacji prace poszly daleko do przodu (postaram sie wkrotce wrzucic nieco fotosow dokumentujacych moje postepy).

Powstala spora wiekszosc nadbudowki dziobowej z masztem, w duzej mierze masz rufowy, jakies drobne 'budowle' znajdujace sie na srodokreciu, troche 'drobnicy' i innych dupereli.

Wprawdzie na nadbudowkach relingi budowalem od podstaw (drut na slupki i nic nylonowa na 'poprzeczki') w modelu bede kesperymentowal z laserowo wycietymi relingami kartonowymi z Draf Model (ostatnio otrzymalem pakiet). Uzylem juz takze troche drabine z Draf Model i prezentuja sie swietnie.

Reling z Draf nie jest moze tak piekny jak niektore relingi wlasnej produkcji prezentowane na tym forum, ale napewno ladniejszt niz moje 'wypociny' ;-) i bradziej delikatny i realistyczny niz fototrawiony. Do tego jest bardzo przyzwoity cenowo. :-) IMO jest niezlym kompromisem - wyglada OK i jest latwy w 'obrobce', a oszczednosc czasu w stosunku do relingu budowanego od podstaw jest gigantyczna.

Ogolnie model skleja sie niezle i przyjemnie. Mam DWA istotne zastrzezenia:

1. Roznice kolorow na poszczegolnych arkuszach - wystepuja i sa wyrazne. Niesetety, burty rozrysowane sa na roznych arkuszach i przez to kadlub wyszedl troche laciaty.

2. Karton jest tej samej grubosci na wszystkich arkuszach - do niektorych elementow drobnicy moim zdaniem jest za gruby.

Poza tym jest super.

Moze marudze, ale taki juz jestem. ;-)

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-01-06 12:01  Re: [RELACJA] Isuzu
Nocturne 

 

Dobrze że się znowu wziąłeś za Isuzu :-) Juz się nie moge doczekac zdjęć :-)

--
--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
16-01-06 18:45  Re: [RELACJA] Isuzu
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Znalazłem coś takiego u siebie w domu :)


--
Kings of Chaos

 
17-01-06 10:56  Re: [RELACJA] Isuzu
Nocturne 

 

Psinthos - co ze zdjęciami z budowy ? :)

--
--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
17-01-06 11:00  Re: [RELACJA] Isuzu
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

psinthos - nie daj się za długo prosić, rzuć jakimiś fotami plizzzzz ;-)

--

 
17-01-06 13:19  Re: [RELACJA] Isuzu
Nocturne 

 

Fani IJN juz się nie moga doczekać ... :-)

--
--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
17-01-06 17:09  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Mam, mam - musze tylko przysiasc, zmniejszyc je i powrzucac na photobucket. ;-)
Sprobuje cos dzisiaj lub jutro wrzucic. :-)

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
18-01-06 10:46  Re: [RELACJA] Isuzu
PiotrNik 

 

Ponieważ moja stocznia rozpoczyna cięcie blach pod tą puszkę, zadam pytanie- Noooi???......

 
21-01-06 18:53  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wstawiam kilka obiecanych fotosow mojej Suzi. Budowa sie wlecze... w tle widac takze bedace od ponad poltora roku w budowie Nagato. Nadbudowki na zdjeciach sa jedynie postawione na pokladzie, nie sa przyklejone. Dostrzec mozna tez stojacy na pierwszym planie wrak modelu HMS Dido oraz Zero w skali 1/200 (download ze strony Answer). Na ostatnim zdjeciu wyraznie widac roznice kolorow poszczegolnych czesci... :-(





--


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (21-01-06 18:57)

 
21-01-06 19:01  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

I jeszcze kilka fotek, tym razem z budowy nadbudowki dziobowej. Widac moje wypociny z drutu i koslawe relingi... ;-)





--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
21-01-06 19:03  Re: [RELACJA] Isuzu
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
No to mamy cos do ogladania , zeczywiscie szkoda ze wydawca nie zaznaczyl podzialu blach ( mowil juz o tym Grzegorz ) bo okrecik wyglada bardzo sterylnie .Powodzenia przy dalszej budowie .Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
21-01-06 19:24  Re: [RELACJA] Isuzu
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dobra robota psinthos. Na razie elegancko, Nagato też niczego sobie.

--

 
21-01-06 19:45  Re: [RELACJA] Isuzu
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Nareszcie :)

--

 
21-01-06 20:47  Re: [RELACJA] Isuzu
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Psinthos - wyśmienita robota. Tak bardzo narobiłem sobie apetytu na ten okręt, że z uwagą obserwuję Twoje zmagania. Największe wrażenie robi jednak "drutologia" - to największy smaczek okrętów IJN :).
Zmartwiłem się tym koszmarkiem kolorystycznym - ewidentny błąd Wydawcy. Dopiero teraz ośmielam się poruszyć ten temat mając jawny dowód na zdjęciach jak bardzo rażący jest to błąd. Czekam z zakupem modelu na ogłoszenie przez Answer "promocji" na ten model: a). model z błędem za rozsądne pieniądze lub b). model z błędem z pędzlami i kompletem farb do pomalowania modelu. Mam nadzieję, że w tym wypadku Answer będzie równie samokrytyczny jak był krytyczny w stosunku do innych wydawców, np. "Kolory - nie wiem czy to zabieg celowy, ale zielony wygląda dziwnie i bardzo nierównomiernie, to samo zresztą szary. A do tego na zielonym prawie nie widać czarnych lini podziału i nitów. A najgorszą rzeczą jest jasna krecha biegnąca przez skrzydła, wyglądająca jak zgięcie papieru ;-( Podsumowując model jest bardzo dobry, ale są zastrzeżenia co do grafiki. Wolałbym zapłacić tyle ile za [...], a mieć model na lepszym edytorsko poziomie. Zresztą może marudzę, bo porównując z innymi wydawnictwami nie jest źle, ale [...] nas tak rozpieścił... chociaż ta krecha... ehhh...". Jakby nie patrzeć na to - 40PLN to nie są wcale małe pieniądze, a wydając je chcemy otrzymać produkt dobrej jakości. Mam nadzieję, że Wydawnictwo Answer dojrzy belkę w swoim oku tak jak dojrzało źdźbło w oku konkurencji.

Pozdrawiam czekając na dalsze wieści ze stoczni

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024