FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-01-06 22:29  ttrudność modelu spitfire Mk VB
kondzio   

Czesć jestem tu nowy jestem mocno poczontkujacym modelarzem kartonowym niedawno kupilem sobie muj pierwszy model Spitfire Mk VB czy jest on łatwy dla poczatkujacych bo sam nie mam doswiatczenia i nie wiem jak go ocenic.

 
19-01-06 22:32  Re: ttrudność modelu spitfire Mk VB
o.Szafa   

Czy jest to Spitfire z Małego Modelarza ? Jeżeli tak to oceniałbym go jako średnio trudny. Raczej nie na pierwszy raz

 
19-01-06 23:09  Re: ttrudność modelu spitfire Mk VB
zielasz   

A co na perwszy raz? Sześcian 3x3x3 ?Bez przesady pierwszy mój model to był Stuart z MM
i było dobrze ;)

 
19-01-06 23:41  Re: ttrudność modelu spitfire Mk VB
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

tia ? to pokaz tego Stuarta

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
19-01-06 23:48  Re: ttrudność modelu spitfire Mk VB
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Moim pierwszym była "myszka" - kleiła się jak "sześciany" :) Duży model i wydaje mi się że łatwy....teraz robie PzKpfz II i sd.kfz 232 - idzie mi średnio:)

--
Kings of Chaos

 
20-01-06 00:50  Re: ttrudność modelu spitfire Mk VB
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Na Spitfire jak na pierwszy model jest za trudny skrzydła są naprawde ciężikie do uformowania potrzeba troszkę wprawy..Na pierwszy model polecam CI FOkkera E.V MM7/98 wydaje mi sie że jedyna trudność w tym samolocie to symetria płata ale nie jest trudno ją ustawić..POzdrawiam:)..osbiście moim pierwszym kartonowym grzechem był Lulin R.XIII..

 
20-01-06 02:02  Re: ttrudność modelu spitfire Mk VB
zielasz   

@marekb
pokazałbym ale sprzedałem (tak! gotowy model za 30 pln)ale nagrzałem się na tego z szufladek więc wkrótce ruszę z budową.BTW ktoś już go kleił ?.Aha przypomniałem sobie że
R17 też nie był trudny, mimo gąsienic z oddzielnych ogniw.Samolotów z zasady nie tykałem
ale Fw190 z MM był łatwy Triplane z MM też, mówię o tych które skończyłem byłem wtedy naprawdę małym chłopcem i nie śniło mi się o takich cudach na kiju jak cyrkiel tnący
czy specjalna mata do cięcia.Tematu fotek proszę nie ruszać gdyż nic mi nie zostało z tych beztroskich lat,a to co robię pokazałbym ale bez aparatu ni ma jak :(
He he heee samoloty napakowane korkami rozpykały się płonąc jak prawdziwe :)))



Post zmieniony (20-01-06 02:30)

 
20-01-06 08:34  Re: ttrudność modelu spitfire Mk VB
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Zielasz o ile dobrze pamietam to ktos na niemieckim forumie robil relacje z jego budowy, tylko nie mam pojecia czy jest skonczona

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
20-01-06 12:29  Re: ttrudność modelu spitfire Mk VB
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam! Bez urazy, ale Spitfire jak na początek jest dość ryzykownym wyzwaniem. Zdecydowanie polecałbym coś grubszego (tzn. z silnikiem gwiazdowym - makiety cylindrów nie musisz przecież wykonywać) i z "normalnymi skrzydłami". Osobiście namawiam na któryś ze starych modeli autorstwa ZBYRYTA (poza Spitfire MkIXc bo problem może być podobny jak z MM). Są na Allegro i nawet nie drogie. Kiedyś zrobiłem wszystkie. Klei się szybko (więc się nie znudzisz), są dokładnie opracowane (więc się nie zniechęcisz), są ładne po sklejeniu (więc przyniosą Ci satysfakcję). Poza tym... nie wiem, ale jeśli chodzi o MM to np. Raiden, Hellcat, z nowszych zaś - Zero.
POZDRAWIAM!

 
20-01-06 12:51  Re: ttrudność modelu spitfire Mk VB
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

...ja zaczynałem od wycinanek z "Misia"

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024