FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
19-01-06 00:22  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wybaczcie mi "mentorski ton" ale ogólnie rzecz biorąc cała ta dyskusja a szczegolnie niektóre wypowiedzi i poziom ich argumentacji zaczął mi w części przypominać dyskusje naszych posłów a w części "Dzień Świra" (jak ktoś nie oglądał to niech zobaczy bo warto niezależnie od tego czy się ze mną zgodzi czy nie), niby śmiesznie ale tak naprawdę nie jest śmiesznie.

Jakkolwiek forum jest swoistym Hyde Parkiem, to osoby się na nim wypowiadające powinny chyba brać pod uwagę kilka oczywistych zasad.

1) wypowiedź nie powinna nikogo obrażać (chodzi zarowno o wyzwiska jak i
pomówienia) czy zastraszać (np. groźbami karalnymi ale także sądem w sytuacjach,
które takiego straszenia nie uzasadniają),
2) krytyka (czy to dotycząca modelu czy sposobu relacji) nie powinna dotyczyć osoby lecz
zachowania czy działalnia (sposobu wykonywania modelu, sposobu prowadzenia
relacji itp),
3) wypowiedzi powinny być sporządzone w sposób zrozumiały (dobór słów, gramatyka,
ortografia - choć oczywiście bez nadmiernego rygoryzmu).

I to powinien być kanon, a dodatkowo dobrze by było aby wypowiedzi były przemyślane (czytaj sensowne, rozsądne) przed wysłaniem a nie po. Ale jeśli nawet wypowiedź jest niezbyt rozsądna, śmieszna czy nie na temat to i tak jest OK, o ile jednocześnie będzie spełniała powyższe. Brak przestrzegania powyższych zasad jest powodem wielu pyskówek, przeprosin, tłumaczeń, obrażań, przenosin na inne fora, zrażanie się do modelarstwa itp itd.

Panowie odróżniajmy się od posłów!!! Jednen cyrk nam wystarczy. A tutaj niech będzie luz.

Pozdrawiam wszystkich

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (19-01-06 00:24)

 
19-01-06 07:56  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
kari   

jhradca,przyznaję Tobie rację !

Podobno modelarza (kartonowego w szczególności) powinien cechować : spokój, opanowanie i cierpliwość.
Ja od siebie dorzuciłbym jeszcze tolerancję, i wyrozumiałość.
Wtedy nie będzie na forum "skakania sobie do gardeł ", "wylewania wiader z pomyjami na głowę", "przegryzania aorty", ... , itp.
Przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. :-]
Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------

 
19-01-06 08:32  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wydaje mi się że to jedna z cech narodowych.

Jak coś się nam nie podoba, coś nam nie odpowiada, to musimy mieć pewność że wszyscy się o tym dowiedzą, a najlepiej jak nam przyklasną. Jak by to kogoś wogóle obchodziło!!

Z tego właśnie powodu robi się najwięcej kwasów na wszystkich forach, stąd mamy 40mln osób znających się na skokach narciarskich, polityce, piłce nożnej, motoryzacji itp.
Osobiście, jak coś mi się nie podoba to nie opluwam tego we wszystkich możliwych mediach, bo SZANUJĘ FAKT, ŻE KOMUŚ MOŻE SIĘ TO SPODOBAĆ.
Wiem że wyklikanie jakichś bezkonstruktywnych wynurzen "bo mi się nie podoba i jest głupie i każdy komu się podoba to też jest głupi " nie dość, że obraża ludzi którzy mają inne zdanie, apewnie te osoby mają to głęboko gdzieś więc więc i tak pisanie tego to strata czasu, klawiszy i oczu osób które to przeczytają w nadziei na jakiś mądry wpis na temat.
Szkoda że jestem chyba w mniejszości.

 
19-01-06 10:09  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
Aston 

 

Piotti, co do tezy o selektywnym optymizmie, zwróć uwagę, że krytyczne uwagi pod adresem Answeru to nie były zdania typu: „cóż, ja w tej skali nie sklejam, więc ten model mi się nie podoba i go nie kupię”. Dla twojej wygody, żebyś nie musiał całego wątku przeglądać od początku, kilka cytatów: „Jakiś taki poroniony pomysł”, „P. Wąwoźny wypowiedział wojnę wszystkim wydawcom na wszystkich frontach”, „po co sklejając "to" mam myśleć ze sklejam bo ktoś mi zrobił łaske i rzucił na rynek ochłapy z produkcji eksportowej". Te wypowiedzi, jak i konstrukcja logiczna i sposób argumentacji niektórych pozostałych, daleko wykraczają poza zwykłą krytykę modelu, a „udupianie” wydawcy za to, że coś zrobił w innej niż „jedyna słuszna” skali jest po prostu wyrazem skrajnej nietolerancji. I tego dotyczą – jak sądzę, bo pewność to mogę mieć co do własnej wypowiedzi – wpisy „selektywnych optymistów”. A w całej dyskusji jakoś zabrakło merytorycznej oceny samego modelu – na tyle, na ile można go ocenić przy tych danych, które dostarczył nam wydawca.
Aby zatem coś na temat samego modelu powiedzieć: po pierwsze bardzo mi się podoba okładka, modelu za wiele nie widać, ale to co widać podoba mi się. Temat też ciekawy, więc – choć to nie moja skala – chyba kupię, choćby żeby skleić z synami. Zwłaszcza, jeśli będą pliki z częścią podwodną, najlepiej tak zaprojektowaną, by można ją było odłączyć.
Różnorodność skal mnie również nie specjalnie się podoba, ale bardziej denerwują mnie takie skale zbliżone, jak 1:24 i 1:25; 1:32 i 1:33; 1:48 i 1:50; 1:72 i 1:76. Poruszałem już ten temat na tym forum. Różnica w konstrukcji modelu żadna, a obok siebie dwóch modeli w skalach zbliżonych nie postawisz, bo przekłamujesz wtedy proporcje. Niestety, te skale już są stosowane, każda ma swoich zwolenników i szanse na ujednolicenie są raczej znikome. Ważne jest, by nie wprowadzać skal nowych, a 1:250 nową nie jest. I niezależnie od tego, jak mnie denerwuje to, że poszukiwany przeze mnie temat jest, ale nie w poszukiwanej przeze mnie skali, psów na wydawcy za to wieszać nie zamierzam, i uważam, że Answer w tym wątku zebrał niezasłużone baty za skąd inąd słuszną, lecz źle skierowaną frustrację modelarzy.



Post zmieniony (19-01-06 10:32)

 
19-01-06 12:04  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
Molzey 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ale wam się chce gadać.......Zadano pytanie "skąd taki pomysł?", otrzymano odpowiedź "mamy takich klientów".I wsio w temacie.

--
Powracam w opary kleju... Sztachnąć się jeszcze raz.....

 
19-01-06 12:18  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
jacko1971   

CYTUJĘ - "Dziś wybór modeli jest taki, że głowa boli od wyboru...."
Fragment wypowiedzi Pana Marka Pacyńskiego.
- tylko kasy czasem brak ...
Zgadzam się z Panem w 100%, wydaje mi się, że ta dyskusja jest wywołana pewnego typu flustracją związaną z ilością wydawanych modeli okrętów. U nas bardzo popularną skalą jest 1:200, większość "lepiaczy - nazwa wprowadzona przez moją żonę" posiada kolekcje w tej skali, więc 1:250 trochę Im nie pasuje... Ja z racji posiadania skromnej ilości miejsca chętnie zakupię modele wydane w skali 1:300, i co mam powiedzieć ... zostaje tylko MM...

 
19-01-06 12:44  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

JHradca - podpisuję się wszyskimi rękami i nogami.
Po co głupie komentarze. Jak mi nie pasuje do kolekcji to nie kupuję. Ale są inni, którym pasuje. I oni będą zadowoleni. I tak nie mam pieniędzy, żeby kupić wszystko co mi się podoba. A dorabianie sobie teorii........ bez komentarza.
Jak wydawcy uda się sprzedać nakład i zarobić - co mi do tego, przcież nie jestem psem ogrodnika czy konkurencyjnym wydawcą, który może na tym stracić, tylko klientem. Jak będzie w plecy - to nie moje zmartwienie, tylko jego. Jego piaskownica, jego zabawki.
Bombardowany informacjami ze świata polityki zastanawiam się, czy to ja jestem nieprzystosowany, czy logika już przestała być w cenie?
A jak jeszcze wejdę na forum i poczytam niektóre komentarze, to zaczynam zastanawiać się gdzie tu sprzedają takie ładne, białe fatuszki z długiiimi rękawkami (bo może mi już nic nie jest w stanie pomóc?)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-01-06 13:03  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
kari   

Te dziwne uwagi przypominają mi trochę rozróbę na meczu piłkarskim.
Na mecz idą kibice i pseudokibice ( ci którzy "mieszają" w trakcie, albo po meczu).
Wszystko po to, aby zaistnieć i dać upust nagromadzonej energii.
Tak jest i w tym przypadku :
jak "kolo" nie mam nic do powiedzenia to wypisuje jakieś pier...ły, aby :
1) zaistnieć w jakiś sposób na forum,
2) podnieść towarzystwu ciśnienie.
Potem to już tylko działa efekt domina.
------------------------------------------------------------------------

 
19-01-06 13:09  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam, zakupiony w drodze wymiany. Dość szczegółowy modelik, choć drażnią nieco zbyt moim zdaniem uproszczone armaty. Mowa oczywiście o tym co pokazał MacGregor.

MiSza

Post zmieniony (19-01-06 13:47)

 
19-01-06 23:52  Re: [Nowość - Answer] - USS Gendreau 1:250
Piotti   

Kończąc mój występ w tym temacie do czegoś wam się przyznam. (choć to pewnie nikogo nie obchodzi)
Tak naprawde to jestem (byłem) jednym z tych co z nudów postanowił podgrzac atmosfere:) Prawda jest taka ze w sumie powiewa mi to co, i w jakiej skali Answer będzie wydawał. Jezeli coś mnie zainteresuje to kupie jezeli nie to może mieć najlepsze recenzje - nie interesuje mnie to. Tak samo powiewa mi ile sie ukaże Ła7, Meserów, Spitów, P47 jak dla mnie, im więcej tym lepiej. Powiewa mi które wydawnictwo z którym walczy. Powiewa mi które któremu i od którego podkupuje modele. To mnie nie obchodzi. Mnie interesuje model który mogę kupić.
Co w zapowiedziach jest dobre? dla mnie to ze wiem na co mam nastawić detekcje w sklepach modelarskich mpikach i tam gdzie można te modele spotkać. Interesuje mnie omówienie modeli już wydanych. Co i kak, na co uważać...itd.
Natomiast dziwi mnie właśnie to jak są komentowane (i po co) zapowiedzi modeli? No i sztandarowe deklaracje kupi nie kupi.
Dziwi mnie też forma reklamy prowadzona przez Answera. Prawda jest taka ze usiłuje on dodać do swych zapowiedzi element sensacji. Tu moze tego elementu nie było ale za to MIG 29!!!! To jest to! Macie i myślcie:)))) Jak by było nad czym i po co skoro modelu jeszcze nikt na oczy nie widział.
Z własnego doświadczenia wiem, a pracuje w handlu koncesjonowanym, a więc w klimatach adresowanych do określonej grupy odbiorców, że jakiekolwiek próby promocji produktu czy firmy na tematycznych forach dyskusyjnych przynosiły więcej złego jak dobrego. (moze ta określona grupa badana na okolicznośc "smigła" ma to do siebie ze jest inna) Tu może jest inaczej i oby tak było:))
Na tym kończe. Pozdrawiam wszystkich, włącznie z Answerem którego modele kupuje i nadal będę to robił nie zważając czy malowanie jest takie czy inne:) Czy jest to 6 kolejny Ił2 i czy instrukcja jest po niemiecku.
Chciałem zamieszać i wiecie co - mnie się to nie podoba i mnie to nie bawi:) Spadam:))))
Bawcie się wszyscy grzecznie i dobrze:)
Piotti:)))))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024