FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-01-06 12:52  galerie modeli - tutaj komentarze
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Po wspolnych ustaleniach z Mario9 i SławkiemB postanowiliśmy stworzyc wspólną galerię modeli dotyczących jednego tematu.Po konsultacji z Kondadusem galeria bedzie w dziale głownym,choć wg mnie lepiej aby takie galerie byly w dzialach tematycznych.
Jeśli chodzi o zasady,to kazdy moze dodac swoje modele,jesli "łapią" sie one w temacie.
Skala jest dowolna.Do zdjęc można/nalezy dodać krotki opis jesli model jest budowany od podstaw lub waloryzowany,wydawcę i ewentualnie link do relacji z budowy.Pozostających poza tematem proszę o niezamieszczanie wpisów,poniewaz zamaże to obraz galerii.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-01-06 19:54  Re: galerie modeli - tutaj komentarze
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A w tym watku chciałem usłyszec Wasze opinie o pomysle galerii i ewentualne propozycje kolejnych.Moze Koledzy lotnicy założą galerię bf 109,tyle tego było ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-01-06 19:58  Re: galerie modeli - tutaj komentarze
nitsche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

jak tylko pożycze od kumpla cyfrowke, wrzuce tu fotki swojej "czwórki" Ausf.H (GPM)...

 
18-01-06 21:07  Re: galerie modeli - tutaj komentarze
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nitsche tu tylko komentarze,a fotki wstaw do odpowiedniego wątku.Myślałem o kolejnych tematycznych galeriach np Pz III,stugi III,tygrysy ,t34,ale nie tylko pancernych..

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-01-06 22:56  Re: galerie modeli - tutaj komentarze
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Jak widzę ta część wątku Piterpanzera nie cieszy się popularnością, a szkoda bo Piotr wyszedł z całkiem do rzeczy pomysłem, który nie tylko przecież może dotyczyć "pancerniaków".
Wartość takiej galerii jest nie tylko w sferze artystycznej gdzie możemy podziwiać dokonania Kolegów modelarzy prezentujacych swoje dzieła i wybrać czy akurat taki chcielibyśmy mieć również w swojej kolekcji.
Uważam, że dla każdego z nas miałaby ona także olbrzymią wartość merytoryczną, gdyż budując swój model szukamy i ściągamy materiały gromadząc dokumentację co do wyglądu i szczegółów oryginału, co później uwzględniamy w swojej pracy. Mając to wszystko skomasowane w jednej galerii i w różnych wersjach mamy ułatwione zadanie.
A tyle przecież pięknych modeli i relacji z ich budowy po niedługim czasie "ginie" gdzieś w czeluściach Forum i trudno je odnaleźć.
Ja sam od kiedy mam internet budując jakiś model uważnie oglądam na różnych forach zdjęcia tego modelu wykonanego przez innych i to zarówno w plastiku jak i kartonie aby czegoś nie pominąć.
Poza tym zawsze można zapytać autora modelu co do techniki wykonania jakiegoś elementu, malowania, szczegółów itp.
I to właśnie moim zdaniem stanowi zalety zakładania galerii tematycznych zapoczątkowanych przez Piterpanzera, bo w żadnym wypadku nie powinno się tego traktować jako kolejne miejsce rywalizacji typu czyj ładniejszy( od tego są konkursy), czy też powód do kompleksów w stylu (nie pokażę swojego modelu bo jak Iksinski zaprezentował swój wypasiony to mój w porównaniu z jego to szara wrona więc wstyd). Nic bardziej błędnego bo każdy z nas ma swoje techniki, staż modelarski, wprawę i doświadczenie, którymi w ten sposób może podzielic się też z innymi zainteresowanymi. A wszyscy uczymy się wszystkiego przez całe życie.
Życzę wszystkim Kolegom jak najwięcej sprawiających im satysfakcję modeli!!!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
19-01-06 01:21  Re: galerie modeli - tutaj komentarze
nitsche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"tu" czyli do galerii, literówka Piterpanzer(nawiasem mówiąc dostaleś mojego maila??),
. Jestem pewien ,że jak tylko ktoś rzuci jakiś nowy temat zaraz znajdą sie w nim super foty.:) ale musi to być ktoś z większym zacięciem..galerie to dobry pomysl jak zauważył SławekB wprowadzi to nieco porządku w chaosie
Może jednak lepiej byloby przenieść galerie do forum tematycznych...



Post zmieniony (19-01-06 01:32)

 
19-01-06 12:19  Re: galerie modeli - tutaj komentarze
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Galeria jest świetna. Jak skleję coś na podwoziu IV nie omieszkam dołączyć. Ciekawa idea, i wykonanie. Już pojawiło się kilka wersji pojadów. To może być inspiracja do sklejania. A jakby dorzucił ktoś Humela (Demon - twój jak najbardziej pasuje :-)), Nashorna, Jagdpanzer IV.
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie IV E (dopancerzony D). Jak pokończę pozaczynane "produkty" to kto wie?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-01-06 23:14  Re: galerie modeli - tutaj komentarze
zielasz   

He !Humela mam teraz w grafiku (Model-Card ten z popsutym malowaniem)muszę skończyć przeróbki "najnowszą komputerową techniką"gdyż ten stary wyglądał tak,że w 5
minut po pijaku zrobiłbym lepiej.Naprawdę :)))

 
20-01-06 09:39  Re: galerie modeli - tutaj komentarze
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nitsche ,sugerowałem tworzenie galerii w wątkach tematycznych Konradusowi.Dalsza lokalizacja zalezy od Niego.Pytanie ,czy galerie mogły by byc wątkami przyklejonymi ?Maila dostałem i odpowiedziałem,próbowałem takze kilka razy przez GG.

Qń czekamy na Twoje produkty.

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (20-01-06 09:41)

 
23-01-06 13:18  Re: galerie modeli - tutaj komentarze
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nitsche,fajnie,ze wstawiles kolejną czwóreczkę i dotego opracowanie jeszcze nie pokazywane! Jedna prosba,zrób cos,aby miniaturki się powiekszały.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024