FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
18-01-06 17:20  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
wichura3 

 

Nie chciałem porównywać, to przenośnia ,jaki znak z kim się kojarzy

 
18-01-06 19:52  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

wichura- dobra, juz spokój.ntylko zebym nie musial znowu sto razy prostowac :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-01-06 20:35  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
wichura3 

 

Ok ......( nie gniewaj się ,absolutnie nie miałem zamiaru się kłócić z Tobą, ani tym bardziej napadać ) Troszkę humoru nie zaszkodzi.

 
19-01-06 21:58  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
Keith   

Czołem "korsarz".
Nieżleś przypiratował. Twoje konkretne pytanie spowodowało tajfun w starej miednicy. Jak zdecydowana większość kolegów uważam budowanie ocenzurowanych modeli III Rzeszy za produkowanie bezwartościowych bubli. Model redukcyjny z samej definicji może zaistnieć wyłącznie w momencie dokładnego odwzorcowaniu jego orginału z poparciem wiarygodnych materiałów faktograficznych!
Twój problem Bismarcka w zasadzie nie istnieje. Nie chce mi się wierzyć abyś nie zapoznał się z historia zmian malowania tegoz okretu i dlatego poprzestane na przypomnieniu Ci ostatnich w jego "życiu" zmian malowania.
Przed wypłynięciem z Gottenhafen/Gdynia/ na operację "Rheinubung" belkowane malowanie(z okresu 25.IV. -16V. 1941/ pozostało w zasadzie bz. - przemalowano jedynie skosy bocznych ścian artylerii głównej i średniej na kolor jasnoszary.
Wbrew dawniejszym próbom fałszowania historii w kilku artykułach sugerujących nieistnienie bądż zamalowanie swastyk, to ku Twojemu zmartwieniu istniały one niestety cały czas. (M.in. patrz fotografie wraku z ekspedycji Ballarda).
Dopiero przed wpłynięciem do Grimstadfiordu, w ciągu jednej doby /20-21. V./ w stosunkowo w niewielkim zakresie przemalowano okręt i zakryto swastyki brezentami (doskonale udokumentowane fotografiami ze zbiorów Brinkmana) - w końcu nie istniały one po to aby chlubić się przynależnością do Kriegsmarine lecz miały zapobiegać pomyłkowemu podziurawieniu okretu przez lotnictwo Luftwaffe.
Jest to jedyne wyjście aby Twój model nie stanowił bezsensownej zabawki!!!
Na temat swastyki jak i innych oznakowań sprzętu bojowego miałbym bardzo wiele do powiedzenia ale Twoje konkretne pytanie spowodowało dyskusje, której miejsce właściwsze byłoby w innym dziale stąd nie chce "zaśmiecać" głównego wątku.
Dotam tylko, że nie tylko "dziwny jest ten świat" ale też dziwnych Masz znajomych! Niewesoło będzie jeśli każą Ci wymienić meble i przemalować mieszkanie tak aby wystrój im odpowiadał!!!
Pozdrowienia!

 
19-01-06 22:15  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Na samym początku wspominałem żebyś zasłonił krzyże brezentem , nielepiej było przez ten czas poszukać fotek ? Ew. poproś Bundiego , napewno ma , jak i pewnie wszystko co ktokolwiek, kiedykolwiek napisał i narysował o tym okręcie . Do tego jeszcze pewnie pare setek fotek .

Na marginesie krótko do Łosia ; sierp i młot był na banderach wojennych , tak dla uzupełnienia :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
19-01-06 23:05  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
zielasz   

Możesz zrobić okręt na dnie morza porośnięty wszystkim tym paskudztwem i po sprawie :)
No niby gdyż oglądałęm ten film Camerona i jak byk pokazali widoczne jeszcze w naszych
czasach swastyki.

 
20-01-06 11:27  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Napiszę nieco o symbolach Japonii, bowiem od 8 lat w tym państwie mieszka, żyje i pracuje mój najlepszy przyjaciel (ze studiów i gór) i na bieżąco patrzy na ten kraj oczami Polaka (i wiecznie mnie zaprasza, muszę się w końcu tam wybrać :)) ) i odsłania przede mną mnóstwo ciekawostek.

A więc nie wiem czy wiecie, że:

- od 3 czy 5 lat Japonia ma wreszcie oficjalna flagę ... tak, tak to czerwone kółko na białym tle do 2003 roku (bodajże) NIE BYŁO oficjalną flagą. Oni nie posiadali po 1945 r. oficjalnej flagi uznawanej przez jakąś tam organizację !!! Owszem posługiwali się nią wszędzie, cały świat ją znał, także my ale nie posiadała ona statusu flagi narodowej. Wynikało to z tego, że po kapitulacji zabroniony był symbol Wschodzącego Słońca ale Japońce nie chcieli mieć innej i trwali w takim dziwnym układzie ponad 50 lat !!!

- do tego samego roku (czyli do 2000 lub 2003) Japonia miała jakiś fikcyjny hymn, którego starsi Japońce nie szanowali i nie uznawali, bo był narzucony. Teraz od 3 lat wrócili do pierwotnego hymnu tego samego co za czasów Wielkiego Cesarstwa. Żona mojego przyjaciela (Japonka) powiedziała mi , że nie rozumie do końca słów tego hymnu bo napisany i śpiewany jest w odmianie języka japońskiego, którego już nie używa się obecnie (coś a'la nasza Bogurodzica). Ale generalnie sens słów jest tego typu ... "oddać życie za cesarza, byc posłusznym, kochać kraj ponad zycie itp itd". hmm ciekawe nie ... ;) , skądś to znamy.

To tyle o symbolach narodowych Japonii, generalnie nadal w tym kraju obowiązuje zakaz uzywania symbolu tego słoneczka z promieniami znanego z bander, flag (na okrętach) i samolotów. Ale generalnie od 10 lat Japończycy powoli budzą się: zaczynają czcić bohaterów z II wś, wypierają sie znów zbrodni wojennych, gloryfikują kamikaze itp. Miho (czyli żona mojego przyjaciela) gdy zobaczyła stojący u mnie model Zuikaku to prawie łzy w oczach miała (a dziewczyna jest inteligentna, ma 33 lata), wzruszyła się i miałem długą sesje fotograficzną (a właściwie Zuikaku miał) aby pokazać jej japońskim znajomym, że w kraju jej męża TEŻ pamięta się o ich historii ....

To na tyle, sorry za offtopic, ale chyba ciekawe było :))

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
20-01-06 12:12  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
kari   

Bardzo ciekawe, wręcz nieprawdopodobne z tą flagą i hymnem.
Japonia zawsze była dziwnym krajem dla Polaka (ale nie tylko ).
Może bardziej zrozumielibyśmy japsów gdyby Polska została drugą Japonią tak jak nam kiedyś obiecywał I sek.Gierek. :-)
--------------------------------------------------------------------------------------------

 
20-01-06 13:34  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Super ciekawe !
Japończycy będą też niedługo mieć wreszcie swój lotniskowiec.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
20-01-06 16:30  Re: Bismarck z MM / swastyki w modelach
Aston 

 

kari - coś mi tak świta, że Polacy znacznie prędzej zrozumieją Japończyków niż reszta Europejczyków, zwłaszcza z zachodu, czy Amerykanie. Polecam "Latające Tygrysy" Urbanowicza (wprawdzie Chiny to nie Japonia, ale - mimo różnic - mentalność chyba podobna).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024