FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-01-06 17:38  Re: Czego jeszcze brakuje ?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Właśnie, Stealth, popieram. Czesi potrafili wydać serię swoich grodów i zamków (patrz mój Karlštejn ;-)), szkoda, że nie w jednej skali; nasi wydawcy jak na razie skupiają się na pomniejszych budowlach, nie licząc Wawelu i Malborka z GPM i gdańskich budowli z JSC. Ale, jak widzę, brakuje obiektów chociażby Warszawy i Poznania...?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-01-06 18:13  Re: Czego jeszcze brakuje ?
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może by tak co nie z militarnej beczki. Trochę samolotów pasażerskich jakiś B-737 lub inny jakiś masowiec czy statek pasażerski. To wszystko panowie jest w ogromnej mniejszości niestety. Wszyscy jakoś zapatrzeni w wojsko, a czy cywilny sprzęt nie jest piękny

 
15-01-06 18:40  Re: Czego jeszcze brakuje ?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Michał: ta luka jest też zapychana, powoli, ale jednak. Przyjrzyj się chociażby ofercie WAK-u czy JSC.
Co do samolotów pasażerskich, to z nimi jest zasadniczy problem - wielkość, nawet stosunkowo nieduży Tu-134 w jedynie słusznej skali 1:33 miałby prawie metr (nie mówię, że nie można), siłą rzeczy byłyby to modele drogie. Można oczywiście postawić pytanie, czy dla "pasażerów" nie przyjąć jakiejś skali mniejszej - tylko dla pasażerów i konsekwentnie, ale obawiam się, że to by jeszcze bardziej zawęziło grupę odbiorców i mogło dodatkowo zniechęcić wydawców. Zauważ, że podobna sytuacja jest na rynku modeli plastykowych, w skali 1:72 są (czy lepiej: bywają) osiągalne właściwie jedynie modele wczesnych pasażerów, modele współczesnych liniowców produkowane są w skali 1:144 albo mniejszych. Największy plastik 1:72 to chyba Concorde.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
16-01-06 00:43  Re: Czego jeszcze brakuje ?
Wulkan   

To i ja dorzuce swoje typy z okolic II WS:
Czolgi i pojazdy: Francuska bron pancerna - temat (prawie) dziewiczy; Neubaufahrzuge, PzKpf 35 (t), Matylda i moze wreszcie sie ukaze Sd.Anh 116 do FAMO
Artyleria: Bofors plot 40 mm, 12,8 cm Flakzwilling 42 (juz platforme daruje ; ), mozdzierz Skody 220 mm wraz z jedna z "platform" do przewozu z 1pan z Wrzesnia '39;
Samolot: Pe-8
... i wiele, wiele innych ; )

--
Pozdrawiam
Dominik

W budowie:
...zaSĘPiam sie... (od zbyt dawna) - została czesc poszycia i detale pokladu... uffff
Powrot (kiedy ? i czy wogóle ?) do przeszlosci: Zuraw Gdanski

 
16-01-06 01:18  Re: Czego jeszcze brakuje ?
dorigor 

 

Czego najbardziej brakuje ?
T - 34 / 85 w malowaniu "RUDY - 102" - dawno nikt nie wydał ;-D - oczzywiście żart , a tak na poważnie to mnie brakuje ruskiego sprzętu powojennego np. T - 54,55,62.
Poza tym "polski" Leopard-2, Abrams - chyba nikt nie wydał oprócz Fly model
Natomiast z samolotów brakuje mi mojego ukochanego B-25 Michella w przyzwoitym opracowaniu - bo w nieprzyzwoitym już pare lat temu kleiłem z Małego Modelarza w antyopracowaniu "geniusza" B.Wasiaka - tragedia nic w tym modelu niepasowało do siebie, podobnie jak i w innych modelach z MM opracowywanych przez tego Pana.

 
16-01-06 07:48  Re: Czego jeszcze brakuje ?
kari   

Dorigor !!!
Pan Wasiak był moim zdaniem jednym z lepszych autorów MM. Zdarzały się błędy, oczywiście (dzisiaj też się zdarzają ,nawet u asów komputerowych opracowań).
Jeśli chodzi o "geniuszy " antyopracowań MM to byli lepsi "giganci" , a tak na marginesie: można założyć wątek np. ranking autorów (opracowań) modeli kartonowych pod względem dokładności i sklejalności.
Ciekawe, kto by wygrał, a kto okupował końcowe pozycję :-)
------------------------------------------------------------------------------------

 
16-01-06 09:59  Re: Czego jeszcze brakuje ?
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie mówię o wielkich liniowcach typu B-747 czy A-330. Poza tym takie modele można wydawać w skali 1:50, ale wielkiej rzeszy awionetek czy jachtów. Statków handlowych jest mało, nie każdemu odpowiada skala 1:400.

 
16-01-06 10:04  Re: Czego jeszcze brakuje ?
Mushler 

 

PT-91 Twardy---- my Lachy też mamy swoją wersje czołgu i chetnie bym sobie skleił takie Rusko - Polskie dziecko wojennej techniki.... choć ostatnio na nic czasu :( Najlepiej w skali 1;25 a dla hardcorowców 1:16 Lol... No i bardzo popieram pomysł wydania wozu przeciwlotniczego z II WŚ niekoniecznie niemieckiego:) )

--


Szczęśliwego nowego kartonu ? :P

Post zmieniony (16-01-06 10:07)

 
16-01-06 10:15  Re: Czego jeszcze brakuje ?
Maverick_1983   

Jestem początkującym modelarzem , jeśli chodzi o zabawe w kartonie. Od lat sklejałem wyłącznie plastykowe modele lecz od paru miesięcy ( nie wiem czemu :) ) wciągnął mnie karton. Mi osobiscie brakuje w ofercie następujących modeli ( jeśli wymieniam modele które już zostały wydane to z powodu mojej niewiedzy ).
Samoloty :
- Me- 262 ( lub jakiś inny odrzutowiec z czasów II wś )
-Jak 1
-EF-105 ( ewentualnie F-105G )
-AC-47
-Hurricane w wersji pustynnej z działkami 40 mm

Pojazdy
Jakikolwiek niemiecki niszczyciel czołgów ( praktcznie żadne wybór na rynku )

Jeśli jakiś wydawca wypuści na rynek jakis z tych modeli będe wdzięczny :)

 
16-01-06 10:31  Re: Czego jeszcze brakuje ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

KHOT - piękność Pamiat Azova Oj tak!!! :-)
A Riurik? Ale ten "poprzedni" ;-)
W predrednotach, na które zachorowałem ;-) drgnęło ale tylko dzięki Rosjanom, a przecie inni też wtedy budowali.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024