FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
21-02-06 13:17  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
ViTooS   

Witam i pozdrawiam.
Ja budowe tego cacka mam już za soba. Model sklada sie bez wiekszych problemow, bardzo dobrze jest opracowany. Polecam. Vitoos

--
ViTooS

 
22-02-06 20:44  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dzisiejszy wieczór poświęcam budowie szczegółow działa. oto one:



:)

 
25-02-06 00:01  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam!

Lufa już jest gotowa :) cholernie duże to jest :)



W zbliżeniu prezentuje się następująco:



Prawde mówiąc, to wyszło mi to tak troche średnio - miejscami widać babole. Ogólnie przy oklejaniu lufy paskami miałem gimnastyki co nie miara :)

Obecnie pracuje nad oporopowrotnikiem (?) i łożyskiem działa. Nowe zdjęcia wkrótce.

Pozdrawiam!

 
27-02-06 12:48  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Na dzisiaj mam przygotowane części tzw. łożyska działa. Mam nadzieje, że nie będzie żadnych problemów z ich klejeniem:



Wieczorem postaram się wysłać kolejne zdjęcia i zdam raport z budowy rzeczonego łożyska :)

 
02-03-06 21:02  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Oto nowe zdjęcia:

Łożysko już ukończyłem. Prezentuje się następująco:



A po przyklejeniu do lufy, całość wygląda tak:
(dokleiłem też wajchę spustu oraz pare innych szczególików)



A tak wogóle sie zastanawiam, czy faktycznie powinno się to nazywać łożysko działa - a nie raczej jarzmo czy cos podobnego..... huh wychodzą braki wiedzy teoretycznej :)

PS. Na photobucket'cie gdzie publikuję zdjęcia wykorzystałem do tej pory 57,5% miejsca na moim koncie - tyle zajmuje fotograficzna relacja Leopolda :) 28,8 mb. A już się bałem że nie wystarczy miejsca na kolejne zdjęcia :):)

 
03-03-06 19:08  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wczoraj miałem istną wenę twórczą i udało mi się w całości popełnić mechanizm podnoszenia lufy. oto wyniki mojej wczorajszej pracy (23:00-2:30) :)



Po połączeniu 'na sucho' z armatą, całość wygląda następująco:



I tym samym

[size=24][color=red]ukończyłem trzeci etap budowy[/color][/size] :):):)



Natomiast etap czwarty - ostatni, bedzie to raport z budowy lawety- czyli elementu łączącego wszystkie pokazane dotychczas elementy w jedną funkcjonalną całość :)
Podkleiłem już wszystkie elementy korpusu lawety na tekturę 1mm, obecnie schną sobie spokojnie, przywalone kilkoma opasłymi książkami :) A nie dość że kończy mi się klej (zakupiony z początkiem klejenia Leopolda) to jeszcze moje zapasy tekrutki alaramująco się zmiejszyły :)

Dzisiaj wieczorem robie sobie wolne - ide na jakieś piwko czy coś w ten deseń... a jutro biorę się za wycinanie elementów lawety.

Pozdrawiam!

 
04-03-06 13:37  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dzisiaj jest Dzień Wycinanki Tekturowej :):)

Podklejone części zdazyly przez noc wyschnac i gotowe sa do wycinania :) aj jak sobie pomysle, ile roboty mnie czeka... heh



Pozdrawiam!

 
04-03-06 17:54  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Gdy patrze na mistrzowskie wykonanie tego działa coraz bardziej chcę popełnić coś z artylerii :)

 
04-03-06 19:01  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ja już przestałem komentować :) W Katowicach w sklepie modelarskim leży sobie Leopold i tak się zastanawiam czy go nie kupić.... jednak z drugiej strony jak widzę ile tu jest roboty i ile ten model zajmuje miejsca ( dlugość to około 130 cm z tego co pamiętam ).............. Awesome :))

--
Kings of Chaos

 
05-03-06 23:17  Re: [Relacja] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


O tak, artyleria to piekna rzecz jest :) Ostatnio dowiedzialem sie, czemu mnie do armat ciagnie - otoz moj dziadek na wojnie w haubicach sluzyl :)

Faktycznie model jest naprawde bardzo pracochlonny - ale wydaje mi sie, ze najgorsze sa wagony - 'duza hurtownia drobnych elementow' :) potem juz idzie w detal i budowa nawet posuwa sie do przodu :)

Wg autora dlugosc modelu bedzie wynosic okolo 126 cm o ile dobrze pamietam i jak na model w skali 1:25 to naprawde duzo.

A wracajac do relacji to mam wyciete juz okolo 70% poszycia lawety - zostaly do wyciecia rowniez wregi i elementy szkieletu. A tak nawiasem mowiac to mysle ze model ukoncze gdzies w przyszlym tygodniu, ale naprawde roznie to bywa i rownie dobrze poczatkiem kwietnia moge go skonczyc.... :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024