FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-12-05 01:02  Prośba o opinie kilku modeli
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam
Nabrałem jakiejś takiej energii, ochoty do działania po tym Spicie, że mógłbym kleić i kleić. Ale trzeba się wyspać bo zbliża się ważny dzień i jeszcze ważniejsza noc. Dlatego zamiast napoczynać znów coś, postanowiłem Was forumowicze zapytać co sądzicie o poniższych modelach. Interesuje mnie stopień trudności i skomplikowania oraz sklejalność (chodzi mi tu o spasowanie elemntów, przesunięcia kolorów, za duże bądź za małe części czy otwory itp.) i "niespodzianki od autora" w postaci kompletnych błędów (zupełnie źle zaprojektowana jakaś część czy coś). No i ogólnie czy model wart jest grzechu. Mile widziane fotki albo jakieś linki do relacji itp. Do rzeczy:

- MM Mig 17 (86 r.)
- MM Me 110c (91 r.)
- MM PZL Iryda (93 r.)
- MM Mig 29 (95 r.)

Nie ukrywam, że nie posiadam jeszcze wielkich umiejętności. Popełniłem do końca ledwo dwa modele. Wciąż samego siebie określam jako początkującego, z niewielkim doświadczeniem. Dlatego aby niepotrzebnie porywać się z motyką na Słońce chciałbym skleić coś najprostszego z tej listy.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Życzę również Do siego roku !

--
________
MMZ ;)

 
31-12-05 01:18  Re: Prośba o opinie kilku modeli
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Mig 17 - widziałem sklejonego, więc nie jest to jakiś śmiercionośny model. Poza tym ma dość prostą bryłę (rura ze skrzydłami) więc nie powinien posiadać jakiś kosmicznych rozwiązań konstrukcyjnych

Me 110 - z tego co pamiętam koszmarny pancerny karton, więc odradzam

Iryda - na płasko sprawia przyjemne wrażenie, co prawda kolory wyblakłe i poprzesuwane, ale karton całkiem zjadliwy. Poza tym 1993 to dobry rocznik (między innymi doskonały Typhoon Słowika)

Mig 29 - nie widziałem, nie macałem, więc się nie wypowiem ;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
31-12-05 02:14  Re: Prośba o opinie kilku modeli
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

MiGa-17 pokazywal Frytek, ale to bylo jakies 2-3 lata temu ;)

Wlasnie mi sie przypomnialo - spojrz na relacje z Festiwalu Modelarstwa w Lodzi i chyba przedostatniej Sjesty - Grzegorz(W) Nowak pokazal nam wlasnie tego Bf-110 z MM, mysle, ze jego moglbys podpytac - chyba, ze sam sie tutaj predzej ujawni :)
--

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (31-12-05 02:45)

 
31-12-05 02:24  Re: Prośba o opinie kilku modeli
pepo ciufakers   

moj kumpel sklejal miga 29 i jak na poczatkujacego nie wyszedł mu całkiem niezle i nie marudził
iryde widziałem po sklejeniu na zdjeciach-nie wygladała obiecująco, mysle ze z me-110 moze byc podobnie(to jednak inne lata opracowywania)

ps. z mm polecam bardzo a-10 model bardzo przyjemnie sie skleja, powiedzial bym rewelacyjnie, no i nie wymaga jakiejs tam wprawy wielkiej, tylko cierpliwosci:)[no troche czesci ma, ale wszystki pasuje do siebie gladko )

 
31-12-05 10:11  Re: Prośba o opinie kilku modeli
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Me-110C z MM był naprawdę niezły. Dobrze spasowany, karton wbrew pozorom ładnie się kształtował. Szkoda, że bez wnętrza, ale to można samemu dorobić.
W tej chwili ma chyba jednak wartość raczej historyczną, gdyż jest znacznie lepsza 110 z AH. Ale jeśli jesteś początkującym, to bedzie całkiem niezłą wprawką.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
31-12-05 15:45  Re: Prośba o opinie kilku modeli
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Widziałem Me 110c na fotkach ze spotkania modelarzy. Wygląda imponująco, ale sklejany był też przez zawodowca, że tak powiem. Poza tym to bydlę, wielkie jak nie wiem co. Nie miałbym gdzie postawić. Podobnie z Migiem 29 - też jest duży. Tak więc zostaje Mig 17 i Iryda. Z opisu i przeglądając części prostszy zdaje się Mig toteż prawdopodbnie ten model napocznę w 2006 roku. Dokuczać może tylko nienajlepszy papier.

--
________
MMZ ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024