FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
27-12-05 21:13  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Polemika z tekstem Lecha:

Z tego że Prawa Prasowego.
Art. 20.
1. Wydawanie dziennika lub czasopisma wymaga rejestracji w sądzie wojewódzkim właściwym miejscowo dla siedziby wydawcy, zwanym dalej organem rejestracyjnym. Do postępowania w tych sprawach stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o postępowaniu nieprocesowym, ze zmianami wynikającymi z niniejszej ustawy.


Jednym słowem, najpierw trzeba się zarejestrować, czyli dostać nieszczęsny ISSN.

Graba



Post zmieniony (27-12-05 21:16)

 
27-12-05 22:22  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No cóż ... muszę się odezwać. Jestem wydawcą i "małe co nieco" o tym wiem. Rejestracja tytułu w sądzie a nadanie numeru ISSN, to dwie różne rzeczy, tzn. nie jest prawdą, że rejestracja w sądzie jest tożsama z uzyskaniem numeru ISSN. Numer ISSN nie ma nic wspólnego z tym, czy "COŚ" jest czasopismem czy też nie. (Czy to co np. robi ONET.pl podlega prawu prasowemu, czy jest dziennikiem?) Przestańmy jednak się o to spierać. Temat wątku dotyczy regulaminu, który - wg mnie - zapomina, że żyjemy w XXI w, czyli w dobie internetu i o to mi chodziło (A co do definicji czasopisma nadal zostaję przy swoim zdaniu).
Lech

 
28-12-05 02:16  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Lechu, jasne że to o regulamin chodzi a nie o to co gdzie i jak. Ale powiedz to tym jajogłowym z LOK-u, co widza tylko NAVIGĘ i nic więcej.To że my sobie pogdybamy tutaj to nic i tak nie da, wypadałoby napisać list do LOK-u od modelarzy (taka zbiorowa petycja) z propozycjami.

 
28-12-05 13:32  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Graba co konkus to jest rozmowa na ten temat z sedziami i ti i tak nic nie daje.Rozmawialem z jednym z sedziow o piance w kadlubach okretow to mi odpowiedzial, ze on cale zycie sklejal bez pianki i jesli inni tego nie potrafim to nie sa modelarzami kartonowymi tylko redukcyjnymi. Nazwiska sedziego podawal nie bede.
Moim zdaniem pianka jest dobra w kazdym modelu okretowym poniewaz prawia kazdy z nich maca i bierze model w lapy (co mialo byc zabronine) a po zawodach widzimy uszkodzenia na dnie i burtach kadluba a gdy jest pianka kadlub jest wytrzymalszy na takie macanki.
Ciesze sie, ze mozna bedzie wystawiac modele od podstaw i malowane bo do tej pory nie byly brane pod uwage. I np. w Skawinie tego roku przesunieto modele wykonane w standardzie do walorki chyba tylko po to aby Tomka model znowu nie byl odrzucony z powodu braku klasy waloryzowanej.
Co do regulaminu to moim zdaniem aby dopasowac go dla wszyskich jest tak jak z wydawaniem modeli. Jednemu sie podoba a drugiemu nie.
Mozna by bylo sprecyzowac regulamin ale trzeba do tego ludzi bardziej odpowiedzialnych i bezinteresownych. Jesli regulamin jest taki jaki jest mozna dany model zdyskfalifikowac lub przesunac do klasy w ktorej nie bedzie mial szans a gorszy model ale znajomego klubu zostawic w standardzie na lepszym miejscu. Jesli nie wiemy o co chodzi to chodzi o pieniadze.
Ale sie rozpisalem

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
28-12-05 20:17  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przepisy to przepisy i siur. Mogą sie podobać, nie muszą, ale obowiązują. I już. To jest tak, jak z piłką nożną, możemy się z chłopakami umówić, że gramy trzech na trzech, ale jak pójdziemy na truniej, to nikogo nie będzie interesować, że akurat tak nam się podoba grać. Regulamin rozgrywek piłkarskich mówi swoje i nie ma zmiłuj. Przeanalizowałem sobie całość przepisów i wcale nie sa takie głupie, choć parę rzeczy mi się nie podoba, ale trzeba się dostosować...
Ja mam za to wątpliwości co do pewnego punktu, mianowicie (cytuję):


1.19 W Mistrzostwach Polski nie podlegają ocenie modele, które w dwóch poprzednich sezonach zajęły w swojej klasie miejsca od I do III.

I teraz, czy to oznacza:
a. W obydwu sezonach, czy
b. W jednym z dwu sezonów?

Czy ktoś zorientowany mógłby mi przedstawić wykładnię tego przepisu?

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
28-12-05 21:09  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

To jest kolejny przykład na niejasny przepis. Wydaje się, że intencją było nieocenianie modeli, który w jednym z dwóch poprzednich sezonów zajął jedno z trzech pierwszych miejsc. Jeśli taka była wola, to trzeba było użyć np. wyrażenia :"które choćby w jednym z dwóch poprzednich sezonów", w przeciwnym wypadku należało zapisać " które w każdym z dwóch poprzednich sezonów".

A tak, żeby usunąć tę także istotną wątpliwość trzeba będzie sięgnąć po wykładnię do autorów.

 
28-12-05 21:17  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Obawiam się, że autorzy regulaminu poświęcili na jego napisanie mniej czasu niż my na uwagi w tym wątku.
Lech

 
28-12-05 21:49  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wejdźcie sobie na strone LOKu i zobaczcie dział modelarstwo.Link poniżej.
Co wam w nim nie pasuje?
http://www.lok-zg.org.pl/

I zastanówcie sie kto tak naprawdę pisze regulamin dla modelarstwa kartonowego?

 
28-12-05 22:07  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

"3.1.1. Za model kartonowy w klasie standard uznaje się model wykonany z zestawów arkuszy papieru i kartonu wydrukowanych przez firmę wydawniczą jako handlowy zestaw modelu..." czy jeżeli dodam do modelu tak jak to mam w zwyczaju ostatnimi czasy łby śrub z kartonu model będzie oceniany w klasie standart czy waloryzowanej? Co tak naprawdę oznacza słowo "waloryzacja"? Czy pojedyncze ogniwa jeśli model ma opracowane paski przenoszą go do klasy waloryzowanej?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-12-05 22:27  Re: Nowe przepisy w konkursach modeli kartonowych
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Ja tylko jednego nie rozumiem..Ze modele zaprojektowane samodzielnie i wydrukowane na drukarce i sklejone bez jakichkolwiek "dopalaczy" i bez malowanka -picowanka maja startowac w klasie z modelami waloryzowanymi.Przeciez liczy sie technika,czystosc sklejenia,geometria itp,itd... a nie fakt ze ktos sobie cos opracowal.Innymi slowy czlowiek jest "skazany" na sklejanie tego co Wydawcy wydaja ......a wiadomo ze nie wydaja tego co kazdy sobie zyczy jesli ma jakies upodobania.

--
Royal Navy first !!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024