FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
27-12-05 12:35  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

A może pokład się skrócił??? hę?
woda ma też włściwości ściągające. Np. w celu osiągnięcia dobrego napięcia poszycia płatów modeli latających w czasach głębokiej komuny (i braku wszystkiego) skrapiało się je wodą. Teraz do tego celu używa się cellonu.

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
27-12-05 13:00  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Riurik, to może zmierz długość którejś części pokładu - zobaczymy, czy ma inne wymiary niż w moim egzemplarzu.

 
27-12-05 18:09  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jedna mała uwaga apropo butapremu . Owszem , może jest dobry do szkieletu , ale do niczego wiecej , gdyż jest łatwo rozpuszczalny przez wszelkie lakiery nitro itp. o czym zdążyłem się już przekonać ( np. kuzynowi po lakierowaniu rozpadł się cały model ).

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
27-12-05 18:49  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

THE END, zastanów się dwa razy, zanim palniesz takie coś...

 
27-12-05 19:10  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Łukaszu , nie sprawdzałem wszystkich butapremów i niejestem chemikiem , ale taki przypadek miał miejsce (może poprostu mój klej był jakiś inny ) Jak coś złego napisałem no to z góry przepraszam , ale niewziołem tego z głowy i jest to chyba materiał na inny wątek.

Sorry i pozdro !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
27-12-05 19:33  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Chodzi mi o to, że kategorycznie dyskwalifikujesz ten klej tylko dlatego, że rozpuszcza go nitro - tak, jakby każdy modelarz malował modele lakierem nitro po sklejeniu. To prawda, że nitro niszczy budasiowe spoiny, ale myślę, że nie tylko ja kleję modele tym klejem i jestem zadowolony - tylko że po sklejeniu nie lakieruję ich albo wcale, albo robię to lakierem akrylowym czy ftalowym. Na nitro świat się nie kończy. Butapren bywa naprawdę przydatnym klejem, moim zdaniem warto go używać. :) Również pozdrawiam. :)



Post zmieniony (27-12-05 19:35)

 
27-12-05 19:46  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

He he , spox ! Do tego są różne rodzaje tego specyfiku ( nawet do styropianu ! ) ale zaletą ww. cechy jest to , że można dzięki temu łatwo wprowadzać korekty !
Riurik , sorry za bałagan ! Ja polecam kleje polimerowe : - )

Powodzenia !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
27-12-05 19:47  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
TAGEZ222   

Kleję butaprenem (OBT III) od wielu lat i nie zdarzyło mi się żeby klej puścił pod wpływem lakieru ,chyba że prawie od razu po sklejeniu jest położony lakier to tak.
Smaruję tylko jedna strone elementu i też nie ma problemu z wytrzymałoscią spoiny nic się nie odkleja jak jest sugerowane .
Chyba że niektórzy używają innych odmian butaprenu ,uzywałem kilku i są za przeproszeniem diabła warte .
A wikolem .........kleję zabawki dla daiecka ,i zalewam szpary ,równie dobry jest krochmal też niby klej .
Butapren ma to jeszcze że po iluś tam latach może wyleżc w postaci ciemnych plam na kartonie

--
Karton na wieki.

 
27-12-05 22:15  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Sturmovik - szkielet Hooda nie pasuje nawet jakbyś kleił betonem :-) tem model to kaszana i już. A problemy z wikolem wynikają bardzo mocno z niewłaściwego używania tego kleju: za gruba warstwa, zbyt rozmiękczony papier... No i któż każe naciągac wzdłużnice? Ale zgadzam się że butapren, w przypadku naklejania szkieletu na tekture wybacza dużo więcej błędów niż kleje na bazie wody.

 
27-12-05 22:20  Re: Model Andriej Pierwozwannyj GPM - czyżby błąd w opracowaniu?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Michu: Hooda nie tylko szkielet nie pasuje (problem w tym, że na ten okręt mam coś w rodzaju zamówienia :-|) i wspomniałem o nim tylko dlatego, że to było moje jedyne zastosowanie wikolu w kartonówkach.
Oczywiście, wzdluznic nikt nie każe naciągac, tu z kolei sobie wyobraziłem sytuację, że "ktoś" smaruje wikolem wzdłużnicę, potem łapie ją za końce, przymierza "w powietrzu" do tektury, zanim przymierzy, to ta się pod ciężarem kleju i pod wpływem namoczenia przezeń rozciągnie - i tu mamy wyjaśnienie, dlaczego części smarowane wikolem (oczywiście - z dodatkiem "zbyt obficie") zmieniają przee wszystkim jeden wymiar. ;-)
Pozdrówka

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024