FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
18-12-02 16:22  Re: jest mig-29 z MM
Żur       

Większość się tu rozwodzi nad poziomem opracowania modelu p. Wasiaka, a mi to akurat nie przeszkadza. Dopóki nie skleiłem pierwszego modelu p. Grzelczaka, modele Wasiaka były dla mnie w zupełności OK.

Ale jakoś (prawie) nikt nie narzeka na jawne złodziejstwo tych z redakcji MM. Kiedyś był wątek o skasowaniu strony ze skanami starych MM i wtedy wszyscy byli oburzeni, no bo to piractwo, a teraz to, co robi MM to jak nazwać? Dla mnie są tam ludzie bez jaj i honoru. Wasiak zrobił dla nich kawał dobrej roboty, jak by to nie ocenić, opracował wiele dobrych, i trochę mniej, modeli, a teraz MM ma Wasiaka w d...? Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść? Już raz zrobili taki numer z Dzikiem p. Jakucia, więc może plagiaty to będzie już stały tryb pracy tych z MM? A przecież dla uczciwości wystarczyłoby podać gdzieś: „Komputerowe opracowanie mr X na podstawie modelu mr Y". Że ktoś się upomni o honorarium? Jeżeli się nie odezwie po takim jawnym złodziejstwie, to pewnie o honorarium też się nie upomni. Na miejscu Staszałka nawet nie podpisałbym się pod taką chałturą, wstyd mi by było. Nie, Panowie, to był ostatni model MM który kupiłem, jak śpiewał Kazik „nie ma litości dla sk....synów".

MonsterTop masz rację, dla mnie to wszystko wina Komuny. I wcale nie dlatego, że ktoś tam został z byłego układu, tylko dlatego, że przez te 45 lat komuna nauczyła ludzi KRAŚĆ. I pewnie będzie musiało minąć następne 45 lat, zanim komuna przeminie w ludziach.

 
18-12-02 17:56  Re: jest mig-29 z MM
Junior II       

Zur , sadzisz , ze ludzie kradna tylko w komunie ?
20 lat mieszkam w zdawaloby sie raju , i co ? , tutaj tez kradna ,bez wzgledu na pozycje zawodowa i "range " spoleczna, rowniez projekty modeli , zwykly smiertelnik jest j... z kazdej strony,.bardziej jak u nas za "najgorszych" czasow.
Wyciagnales ciezka artylerie , jezeli to przeczytal , ktos z redakcji MM , to moga Ci zrobic kolo dupy . To jest publiczne zniewazenie , ktore Cie moze drogo kosztowac .

 
18-12-02 18:26  Re: jest mig-29 z MM
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ale tak swoją drodą - Żur - masz rację...

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
18-12-02 19:00  Re: jest mig-29 z MM
97       

również nabyłem taki ładny, odgrzewany mig-29 z małego modelarza...
dziwi mnie tylko fakt, że model tytuowany jest nazwiskiem R. Staszałek a w rzeczywistości
jest to model, który powinien być tytuowany nazwiskiem B. Wasiak... takie nazwisko
widnieje na podpisie pod rysunkiem złożeniowym!
A jest to zwykły przedruk z ostatniej strony "tamtego" nru MM,
którego niestety już nie pamiętam(sic).
Najzwyklejsze w świecie przedrukowanie tzw. "komputerowe" i tyle. Szkoda...:(
Pozostaje tylko czekać na wydanie z "AH" - niech jak najszybciej nadejdzie!!!


pozdrowionka

 
18-12-02 19:11  Re: jest mig-29 z MM
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Ja podejrzewam, że redakcja MM nie oswoiła sie z "nowymi czasami" i nie bierze pod uwagę szybkiej reakcji modelarzy. Dawniej nie było komputerów, ani tym bardziej forum Konradusa. (o internecie nie wspomnę)
Pozdrawiam

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
18-12-02 19:16  Re: jest mig-29 z MM
piosza       

Panowie !!
A może Pan Wasiak i Strzałek wiedzą o tym i się na to godzą ?

 
18-12-02 19:42  Re: jest mig-29 z MM
Henryk       

Słuchajcie to dlaczego nie zaprotestujemy oficjalnie ! Henryk.

 
18-12-02 20:37  Re: jest mig-29 z MM
Junior II       

Piosza ma racje , czy sadzicie ;ze redaktor naczelny MM jest tak ciemny ;aby drwic z prawa autorskiego ? A jesli autorzy odstepuja swoje projekty dla MM wraz z pozniejszymi prawami do niego ? To znaczy , ze MM moze z tym robic co chce . Jest to kwestia umowy.
Tak, , ze wylewanie pomyj i bluzganie w takim wypadku jest niesprawiedliwe.

 
18-12-02 21:06  Re: jest mig-29 z MM
Żur       

Junior II, a gdzie zwykła ludzka uczciwosć?

 
18-12-02 21:14  Re: jest mig-29 z MM
Junior II       

A po co te wielkie slowa , uczciwosc ?
Przypuszczam , ze sie po prostu jakos dogadali , zrobili oczywiscie blad , ze nie oglosili tego swiatu a przede wszystkim nam tutaj : ) , gdyz to my przeciez ubzduralismy sobie , ze jestesmy alfa i omega modelarstwa kartonowego .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024