FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-12-05 16:49  [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

No i się zdecydowałem:) może nie będzie tak źle:) zajawka już byłe w wątku hayabusa hayabusy;) a teraz zaczynamy:) jest to Fly Model nr 69 model nie jest oczywiście taki wypasiony jak z AH ale... myślę żę będzie ładniutki;) na razie wszystko bez problemów z wyjątkiem trochę zadużych wręg. Zresztą nie lubię dużo pisać, zobaczcie sami to są już sponalowane arkusze

zacząłem jak wiecie od tablicy:) teraz z grosikiem;)
a do dzisiaj uczyniłem dziubek z niecałą jeszcze osą

Następnie zawezmę się za kabinkę:) szkoda, że do pozostałych fotek nie zapodałem grosika:( obiecuję że dalej już będzie:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
07-12-05 18:40  Re: relacja:) Bf 110 C Fly Model 69;)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

No i o to chodzi , Bro !! :)

--

 
07-12-05 18:59  Re: relacja:) Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
07-12-05 19:16  Re: relacja:) Bf 110 C Fly Model 69;)
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Całkiem przyjemna kolorystyka tej stodziesiątki :) i powodzenia :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
07-12-05 19:55  Re: relacja:) Bf 110 C Fly Model 69;)
Kacu   

będe patrzył tu z zaciekawieniem :) szkoda tylko, że ta pszczółka troche krzywa jest, ale to nie twoja wina

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
07-12-05 21:06  Re: relacja:) Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

ano szkoda:(

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
07-12-05 23:27  Re: relacja:) Bf 110 C Fly Model 69;)
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Jakiego kleju używasz, domyślam się że jakiegoś przezroczystego ponieważ wszystko takie eleganckie i czyste, widać to szczególnie na drugiej fotce od dołu.
Co do samego samolociku to bardzo mi się podoba, szczególnie jego malowanie, jest takie żywe. Po ukończeniu na pewno będzie ozdobą kolekcji.

PS
Te kołeczki pomiędzy sąsiadującymi wręgami to Twój pomysł, w jakim celu są one stosowane?

--
Pozdrawiam
_____

 
08-12-05 08:29  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Bartosz klej to dawny Ponal a teraz Patex ten sam którym cały model przed klejeniem ponalowałem;) jest to super sposób bo taki karton jest zaimpregnowany i klei się bardzo dobrze a poza tym można go "międlić" w łapkach ile się chce i nie ma śladu:) Moim zdaniem lepszy od lakierowania;) Tego ponalowania to nauczył nas na forum JuniorII:)-pozdrowienia i podziękowania dla Juniora:) A kołeczki to też nie mój pomysł, niestety nie pamiętam kto go tu pokazał ale kołeczki mają za zadanie prowadzenie podczas sklejania na styk wręga do wręgi po poprzednim ich oszlifowaniu. Może jaśniej autor tego sposobu wyjaśni:) Zresztą gdyby nie forum to wieeelu wspaniałych sposobów bym nie poznał:)))

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
08-12-05 12:33  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Ja pamiętam że ten patent z wykałaczkami to kiedyś wykorzystał Mors w B-17

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
08-12-05 15:51  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
moskit   

Czy Patex nanosisz pędzlem, czy natryskowo? I do jakiej konsystencji go rozcieńczasz? Będę wdzięczny za odpowiedź.

 
08-12-05 19:02  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo fajnie dobrałeś farbki do retuszu. Mieszasz czy stosujesz gotowe kolory?

 
09-12-05 22:03  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Moskit chodzi Ci o impregnację arkuszy czy o klejenie modelu? Jeśli chodzi o impregnację to nanoszę gąbką rozcieńczony tak hm chyba 1:1 wodą ale najlepiej popróbować na kawałku kartonu przed sponalowaniem modelu:) a co do klejenia poszczególnych elementów to nanoszę pędzelkiem albo wykałaczką:)
Bart stosuję Pactrę, gotowy popielaty, czarny, i żółty, a mieszam czerwony i żółty do retuszu głowy osy ten pomarańcz cy cuś;) zresztą pokażę na fotce najlepiej:)

eee nie bałdzo widać symbole:( a więc napiszę: popielata to-jaśniejsza A38FS36231 ciemniejsza A37FS36118, czarna A46 Black Matt, żółta A27FS33538, i domieszka do żółtej-czerwona A79RLM23

--

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

Post zmieniony (09-12-05 22:28)

 
10-12-05 21:32  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
moskit   

Dzięki. Chodziło mi o impregnację. Chyba raczej trudno jest nanosić klej podczas klejenia natryskowo :-)

 
17-12-05 22:23  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Niestety niewiele udało mi się zrobić do tej pory, ale pokażę co mam żeby nie było że nic nie robię;) i żeby mi relacja nie spadła za daleko;) dłubię teraz jak widać przy kabinie i muszę troche pogłówkować jak to wszystko wsadzić w segmeny coby pasowało:) a jest tego trochę i na dodatek chciałbym dorobić parę skrzyneczek i drucików;) może uda mi się jutro skończyć jeśli tak to wrzucę foto całości:)


--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
22-01-06 21:06  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Hm, jak ja to pisałem:) coby nie spadła za daleko hehehe ledwo ją odgrzebałem z czeluści forum:) no ale jest i... niestety niewiele zadziałałem przy mesiu:( straszny jakiś zastój miałem, no ale ruszyło:) wkleiłem do środka tej wanny wewnątrze kabiny, jeszcze nie wszystko ale jak już drgnęło to myślę, że pójdzie do przodu:) tak to teraz wygląda


--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
31-01-06 17:19  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Noo i poszło do przodu;) ale momentami to myślałem, że rzucę tym modelem:( troche toto wewnętrzne ściany kabiny pilota miało za krótkie, ale dałem radę ufff. Oczywiście dorobiłem parę wihaisterków;) budzików i skrzyneczek;) Trochę nie w porę pokazuję tego mojego mesia:) bo przy Ju 88 Lukasza to on wygląda hm.....;) noo nie za bałdzo;)


--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
31-01-06 17:26  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Mi się podoba - pokazujesz ile można "wycisnąć" z takiego opracowania :)

 
31-01-06 17:33  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Sebastian Cz. 



 - 16

Witam
Byloby dobrze gdyby te linie podzialu i "osa" na dzibie sie schodzily. Ale kabina wyglada rewelacyjnie.
Powodzenia

--

Pozdrawiam
Sebastian

Post zmieniony (31-01-06 17:33)

 
31-01-06 17:35  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Nie za bardzo to wyglądają adidasy przy garniturze, a nie model.

Moje zdanie na temat znasz :) To sztuka z kiepskiego opracowania ( kiepskiego pod wzlędem szczegółów w dobie dzisiejszych "wypasów") zrobić dobry model. A jak widac na fotach Tobie się udaje :)

--

 
31-01-06 17:55  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Wszystko ładnie wychodzi oprócz wspomnianych już niedokładnościach nadruku, ale to nie Twoja wina. Zwróć jednak szczególną uwagę na przedostatni (ten najdłuższy) segment kadłuba - budowałem ten model jakieś 2 lata temu i po prawidłowym - moim zdaniem - sklejeniu, kadłub był dość mocno skręcony. I jeszcze jedno: zwróć szczególną uwagę przy gondolach silnikowych - moje wyszły (obie tak samo) bardzo obniżone, tzn. śmigła mam zbyt nisko względem kadłuba czyli inaczej: ich osi nie są równoległe do osi kadłuba.

Aha! Dla ścisłości i wierności względem oryginału to w 110kach oba stateczniki pionowe były położone w ten sposób, że patrząc od góry na samolot (usterzenie widząc na dole, stateczniki były skierowane w lewo pod kątem (nie wiem dokładnie) ale około 2 stopni. Inaczej: patrząc od tyłu, płaszczyzna statecznika prawego ma trafiać w lewy bok prawej gondoli silnika, a płaszczyzna statecznika lewego ma trafiać w lewy bok lewej gondoli silnika.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
31-01-06 19:07  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki wszystkim za miłe słowa otuchy, może dzięki wam nie rzucę tym modelem...o ścianę;) Chaton dzięki, będę uważał. Skleiłem ten najdłuższy segment trudno takie coś dłuuugieeego skleić uff, można toto było zaprojektować z dwóch części. Sie zobaczy jak będzie po przyłożeniu do reszty.

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
06-02-06 16:11  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Uff zdążyłem zanim relacja spadła na trzecią stronę;) Przyłożyłem toto do reszty:) hehe wygląda jakbym duuużo zrobił a to tylko dwie części;)
Kadłub złożony bez kleju
i w częściach

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
06-02-06 16:49  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Śwetnie! Mam nadzieje, że nie ma żadnego zichrowania kadłuba - u mnie tak było może dlatego, że kleiłem go z kserówki - oczywiście oryginał mam tylko, zawsze wolę skleić kopię, żeby potem nie zabrakło mi części:) A jeśli chcesz spojrzeć na mój model to jest tu - niestety nie ma tak ślicznie zrobionych zegarów jak Twój...

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
06-02-06 17:14  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Ten Twój jest cały i ... jakoś nie widzę tego zwichrowania kadłuba:) a mój jeszcze długo nie będzie;) A dlaczego go przemalowałeś? Szkoda, że nie ma osy:(

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
06-02-06 17:32  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Owszem jest cały i nie ma zwichrowania dlatego, że byłem na tyle przytomny jak doklejałem ten najdłuższy segment, że w porę zareagowałem. A przemalowałem dlatego, że: 1' - nie podobały mi się te ciapki na kadłubie - wyglądały strasznie "drukarsko", 2' - maluję modele bo w ogóle nie lubię jak druk płowieje, 3' - miałem upatrzony samolot z Kampanii Wrześniowej (nietypowe malowanie swastyki na statecznikach), 4' - Osę namaluję może kiedyś na Me-410 - jeśli go kiedyś zrobię oczywiście, no i Osa będzie wtedy troszkę mniejsza. Ale kamuflaż tej maszyny jest bardzo ciekawy, tylko tak jak mówie: nie podoba mi się druk.

PS. Co do powodu przemalowania to jeszcze jeden: kiedyś miałem Bf-110C z MM i miał mniejwięcej taki kamuflaż. Ponieważ ten z MM był stary i strasznie sklejony, chciałem mu zrobić jakby "remake" - popdobnie z resztą z innymi moimi straymi modelami:) To samo robię teraz z Ju-87 .

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (06-02-06 17:38)

 
06-02-06 17:54  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Hej Hayabusa ! Sam go kiedyś kleiłem , i też miałem problem z tym ogonowym segmentem (a konkretnie miniszkieletem ) , ale ogólnie samolot był dobrze spasowany i efektowny ; - )
Małe pytanie - czy Będziesz retuszował ose na nosie ?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
06-02-06 19:09  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Jeśli chodzi o to czy będę ją poprawiał to raczej nie. Niech zostanie taka jaka jest. Cieszę się że wszystko ma pasować, dzięki. A co do zwichrowania tego ogona to zobaczymy, bo właśnie przy wklejaniu "tylnego szkieletu" coś mi się osiowość nie podobała i trochę go skrzywiłem względem szwu dolnego;) może będzie dobrze?;) Zobaczymy jak zrobię statecznik poziomy:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
24-05-06 20:21  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

No i nareszcie coś podłubałem:) ależ miałem ogromnego lenia;) No ale wena wróciła;) zrobiłem skrzydełka i statecznik poziomy wzmacniając trochę szkieleciki;) wszystko byłoby dobrze tylko... jak widać na spodzie rzeczonego statecznika powstała szparka i chociaż nie będzie jej widać to zastanawiam się czy nie powinien on być bardziej poziomy;) znaczy być bez tego wzniosu??:( a poza tym to będzie troche zabawy z jego doklejeniem do kadłuba, bo jest za okrągły;) w stosunku do mini szkieletu do którego ma być przyklejony:( zresztą zobaczcie sami.

Eeeee muszę jakieś foto wstawić na którym będzie widać pasowanie statecznika do tyłu kadłuba:(

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
25-05-06 10:09  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Kacu   

Hayabusa już myślałem, że temat nie wróci :) Ślepie dalej i podziwaiam

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
25-05-06 10:19  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Ze zdjęć na razie nie widać co tam nie pasuje w każdym razie nie przypominam sobie, żeby statecznik poziomy miał mieć jakikolwiek wznios. Ale jeśli masz jakikolwiek problem z tym pasowaniem to mozesz przykleić do statecznika od spodu kawałek tektury o kształcie zarysu łączenia kadłub statecznik, tzn. naklej sobie na tekturę skopiowane białe pola z tego statecznika. Oczywisćie najlepiej byłoby pomniejszyc ten kształt o jakieś 0,2 mm. Przy kelejeniu, burta powinna oprzeć się krawędzią o tą część tekturową i wszystko powinno ładnie i mocno trzymać. Podobny "myk" zrobiłem z gondolami silników - ich osłony idealnie można było przyłożyć do krawędzi tej tekturowej części. I jeszcze jedno - najpierw należy nakleić tą tekturę na skrzydło, a potem oklejac ją osłoną silnika, a nie odwrotnie - inaczej całość może nie spaspwać.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
02-06-06 14:04  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Hayabusa,
Świetna robota. Po wynikach pracy nie widać tego "lenia". Zadanie domowe odrobiłeś na 5+. Zapomniałem teraz to chyba 6.0. Jestem wiernym kibicem. Liczy się efekt końcowy. Więcej trudności - więcej frajdy gdy się je pokona. Dla mnie super.

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
02-06-06 14:46  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

najważniejsze, że budowa trwa ;]

--

 
14-08-06 17:09  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Ależ mi to idzie żółwio:( ale ... zachciało mi się zrobić nowe kółka;)

To tak żeby relacja nie zaginęła całkowicie w czeluściach foruma;)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
14-08-06 18:02  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kółka jak żywe ; ten bieżnik , ten obiecujący półmat...
Guma!
Warto było czekać.
Widzę,że już niedługo montaż w większą całość...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-08-06 18:12  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Czarny 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mam pytanko?? w jaki sposob udalo ci sie tak fenomenalnie zrobić kółka <:O> jestem pod wrażeniem, montuje na czasie Moran'a Saulnier i twoja praktyka bardzo by mi się przydała w tym teamcie... Pozdro

--
W stoczni: Yamato AH 1/2004 (aktualnie chwilowo prace wstrzymane)

 
14-08-06 18:29  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki Mariuszu, ale z tym szybkim montażem to...hm niebałdzo, chociaż nigdy nie wiadomo;) bo jak mi wena nie przejdzie i czas pozwoli to może coś z tego będzie:)
Czarny, kółka są zrobione każde z ośmiu krążków tektury 1mm i wytoczone tradycyjnie na wiertarce. Później pomalowane lakierem bezbarwnym nitro ( pozostałość po malowaniu boazerii chyba) znowu przeszlifowanie i wtedy bieżnik nagniatany scyzorykiem. Ale najpierw kółko kartonowe o średnicy 3mm mniejszej od kółka podzieliłem na równe 3mm części i przyłożyłem z jednej strony a z drugiej takie samo bez podziałki poczym skręciłem toto razem i wtedy nagniotłem równiutko:) Trochę zamieszałem chyba ale myślę, że wiadomo o co chodzi;) Między innymi nierówne odstępy nacięć albo nagniecięć;) były powodem wykonania nowych kółek. Ale z tych jestem zadowolony:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
14-08-06 20:02  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a czym pomalowane ostaecznie?

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
14-08-06 21:54  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

czarną matową pactrą:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
16-08-06 13:42  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

I to wlasnie w modelarstwie jest piekne.
Proste materialy, proste pomysly, proste metody.
A efekt - FANTASTYCZNY

Pozdrawiam.

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
18-08-06 20:13  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Osiągnąłeś bardzo fajny efekt. Wyglądają realistycznie, no są z kartonu :-)) a nie gotowe.

Pozdrowienia,

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
21-10-06 09:37  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

No i poskładałem to wszystko do kupy;) troche to trwało, ale sami wiecie jak to jest;) wygląda toto tak i nie jest szczytem marzeń ale ... mesio stanął wreszcie na własnych kołach;) przepraszam za jakość zdjęcia, później wymienię na lepsze. Teraz muszę ...pracować:(
noo może te są trochę lepsze

nie wiem czy to widać ale statecznik pionowy prawy jest jeszcze nie sklejony, wogóle troche kłopotu mi sprawiaja te stateczniki i to właśnie przez nie jestem niezbyt zadowolony z wykonania modelu:(

--

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

Post zmieniony (21-10-06 12:41)

 
21-10-06 10:00  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Po prostu piękny samolot pięknie wykonany....tylko gratulować i prosić o więcej. Pozdrawiam.

 
22-10-06 13:43  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Model - kosa - fajny !

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
22-10-06 15:18  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Po prostu miodzio. Może to stary Fly-Model, ale można z nich wycisnąć naprawdę wiele. Ja sklejałem z tych zabytkowych Fly-i Me-410 oraz Ho-229. Wyszły bardzo dobrze i tak jak ten Bf-110 prezentują się pięknie.
Powodzenia w dalszej budowie.

 
22-10-06 17:47  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki:) jesteście zbyt łaskawi;) Wczoraj napocząłem silniki:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
22-10-06 18:02  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Hayabusa napisał:

> Wczoraj napocząłem silniki:)

I słusznie! Teraz ja będe Ciebie pilnował ;-)
Model super. Jak to ładnie na tym przykładzie widać, że świetnie robiony model, to nie znaczy, że musi być to jakaś ekstra nowość wydawnicza co to "sama się skleja". Muszą być za to umiejętności :-)

--
Buka :-]

 
27-10-06 12:38  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Nie ma zabardzo co pokazywać, ale ten silnik daje mi sie we znaki;) narazie tyle go skleiłem i ... chwilowo utknąłem:( mam nadzieję, że chwilowo a nie jak przy statecznikach;) Może zadużo tych fotek, ale sie nie mogłem zdecydować, którą wyrzucić;)


--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
27-10-06 15:25  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Z tymi silnikami to rzeczywiście jest problem. Chociaż jak ja kleiłem to właściwie gondola "skleiła się sama" ale jak już pisałem wyżej, problem wyskoczył jak po przyklejeniu do płata oś silnika skierowała się w dół - śmigła wyszły trochę za nisko względem kadłuba.

A co do Twoich silników to bardzo ładnie wychodzą - jak również cała reszta:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
30-10-06 10:26  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

No i zonk:( jak widać same silniki wyszły dosyć nieźle ale... no właśnie następna część jest jakby nieco za krótka:( hmmm i co ja teraz wymyślę?? a tak bałdzo chciałem go już skończyć:( Można coprawda wstawić tu jakiś kawałek kartonu ale nie wiem skąd wziąść taki kolor, najlepiej byłoby odciąć z orginału ale nie ma skąd:( Będę się starał nie zrobić znowu dłuuugiej przerwy w budowie obiecuję:)


--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
31-10-06 21:16  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Hayabusa - poczekaj z tym wstawianiem paska! Nie mam lepszego zdjęcia obrazującego jak powinno się skleić tą gondolę,


(model malowałem, ale to ten sam i nic nie kombinowałem z poszyciem gondol)

ale na pewno nie powinieneś tam nic wklejać. Powinieneś najpierw skleić w owal część 22P(L), dokleić ją do całości 20 (a,b,c,d) i 21P(L) i dopiero potem dokleić 21bP(L). Tak więc nic straconego - usuń tą 21b, sklej krawędzie 22, a potem znów doklej 21b. w przeciwnym wypadku - jeśli cokolwiek dokleisz dodatkowego - nie będzie pasowało z częściami 23P(L), a to już będzie duży problem.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024