FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-12-05 22:47  [Relacja/Galeria] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Po Saetce nadszedł czas na Avię B534
Wersja oczywiście w malowaniu bułgarskim. Jak je zobaczyłem to wymiękłem.
Ponieważ dorwałem się do dobrej cyfrówki kilka zdjęć z początku budowy




oj okrutnie mnie ten segment wymęczył ...no ja jego też :) ale to chyba dlatego, że autor nie postarał się o zbyt wiele rysunków (no ale w końcu to opracowanie free). Generalnie wszystko pasuje i większych problemów nie napotkałem. Mam nadzieję, że tak będzie do końca.
Zdaję sobie sprawę, że ideał to jeszcze nie jest, ale jest coraz lepiej
pzdr

--

Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???


Post zmieniony (26-02-09 16:21)

 
05-12-05 22:49  Re: [relacja] Avia B534
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Czy to jest dostępne opracowanie czeskie? :-)
Zdecydowanie kibicuję, 534 to jedna z moich ulubionych maszyn, chociaż wolę w przedwojennym malowaniu czeskim, taka jak np. do obejrzenia w Kbely :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-12-05 22:57  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Oprócz jeszcze kilku innych jest też czeska wersja oraz kilka schematów malowania "do samodzielnego wykonania" m.in. polska

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
05-12-05 23:01  Re: [relacja] Avia B534
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Znam. Z tym, że należałoby pisac "polska" - jedyne 534 z szachownicami to użyte przez Niemców do filmu "Kampgeschwader Lützow"...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-12-05 08:07  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciągnij Siennia ciągnij, ciąąąągniiiiijjjjj !!!!!
Avia to mój ulubiony latacz (jak zresztą wszystko przedwojenne i czechosłowackie).
I podaj nieco szczegółów - jakiej gramatury karton zastosowaleś itp.
Siadam w tzw. pierwszym rzędzie, więc może nabiorę ochoty na sklejenie wersji z SNP (czeka wydrukowana na "dobre czasy").
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-12-05 08:51  Re: [relacja] Avia B534
Kacu   

u mnie ten model też już czeka na swoje miejsce w kolejcem, nawet w tych samych barwach :)

są też dostępne elemęty walorvzacyjne, dokładnie można odkryć jadną lub dwie blachy z poszycia kabiny pilota i ztuningować kaemy. No ale rysunków nie ma za dużo (jest około 5) TRAGEDJA

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
06-12-05 09:30  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Do wydruku użyłem kartek z bloku technicznego Canson'a o gramaturze 180g/m2
Wydruk został zaimpregnowany jakimśtam tanim lakierem samochodowym w spray'u (jak będę w piwnicy to zerkę jaki). Karton bardzo dobrze się formuje nie załamuje się i nie rozwarstwia. Jedyny merytoryczny błąd to było wyretuszowanie zagłębień tablicy przyrządów czarnym markerem :( Po zakropleniu w otwory lakieru marker "puścił" i w niektórych miejscach powstały brzydkie czarne plamy. Gołym okiem tego tak mocno nie widać (na szczęście) ale optyka aparatu jest już bezlitosna.
No i jeszcze jedna smutna wiadomość. Niestety aparat, którym robiłem te zdjęcia odjechał "w siną dal" a ja do dyspozycji mam jedynie kiepski cyfrowy aparat od telefonu :(
Postaram się wrzucać fotki w celu zobrazowania postępów prac ale lepszej jakości zdjęcia wrzucę pewnie dopiero po ukończeniu modelu (dysponuję analogową lustrzanką).

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
06-12-05 10:33  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Przy moich krzyżach (w zimowym malowaniu), to będzie dopiero kolekcja... ;-)))) Doborowa obsada tej samej maszyny. Śledzę z uwagą.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-12-05 10:56  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

BeBe - a Twoje krzyże jeszcze w wersji 2D czy może cos juz powstało "z płaskości"?
Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-12-05 11:52  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jeszcze w 2D, ale pokryte już lakierem, w tej chwili są na tapecie inne tematy, ale ten wątek mnie na pewno zmobilizuje i może coś równolegle? Czekam na razie na postępy siennia i być może ruszy z kopyta...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-12-05 14:37  Re: [relacja] Avia B534
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A ja z taką wielką prośbą . Czy ktoś posiada "polską " Avię na dysku i jest skłonny mi ją podesłać , bo ja jakimś cudem nie mogę jej sciągnąć ( jak zresztą żadnej z Avi na tej stronie ) jakiś limit transferu czy ki czort ?

 
06-12-05 21:13  Re: [relacja] Avia B534
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

A z jakiej stronu ściągacie ?? Mógłby mi ktoś podać adres?

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
06-12-05 22:45  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jutro Wam wyślę, bo plik mam na 2-im kompie.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
07-12-05 08:36  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

http://www.volny.cz/avia-b534/
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
07-12-05 09:25  Re: [relacja] Avia B534
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No, widze, ze musze moja Avie puscic do druku... Widze, ze temat na nowo odkryty, a dawno temu nawet sie maly projekt grupowy szykowal :) Trzymam kciuki i obserwuje dalej.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-12-05 19:00  Re: [relacja] Avia B534
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Dzięki za link :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
07-12-05 19:02  Re: [relacja] Avia B534
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Oj, muszę się i za ten model kiedyś wziąć :-) Avia to niejako historia moich modeli, od dawnych plastyków KP do marzeń o makiecie RC (mam plany dobrej makiety na silnik 10 cm sześc., ale nie mam środków na budowę, ani na zakup czegoś małego do nauki latania...)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
08-12-05 17:16  Re: [relacja] Avia B534
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

BeBe , dzięki serdeczne za Avię.

 
08-12-05 23:26  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Dzisiaj udało mi się ukształtować i przykleić osłony KM-ów. Wyszło całkiem nieźle.
Niestety tak jak wcześniej pisałem zdjęcia już znacznie gorszej jakości.



pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
09-12-05 00:18  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Z braku laku, zadowolimy się tym co nam dasz, a w razie czego zasypiemy Cię pytaniami ;-))). Bardzo ładne to bułgarskie wydanie, obejrzałem sobie pdf'a i no,no...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-12-05 00:06  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!
Prace nieco ruszyły do przodu :) Ale to niestety jedyna pozytywna wiadomość.
NIestety autor opracowania nie miał pomysłu na umieszczenie kilku sklejek i wystąpiły problemy przy przyklejaniu przedniego segmentu kadłuba. Podobne problemy moga być z tyną częścią. Takie sklejki można oczywiście w bardzo prosty sposób wykonać samemu - szkoda tylko, że nie ma o tym wzmianki w obszernym w sumie opisie. Tak więc przed oklejeniem segmentu kabinowego należy zadbać o przyklejenie odpowiednich oklejek. Miejsca te zaznaczyłem na fotce strzałkami


niestety ja zorientowałem się jak juz było za późno i musiałem kombinować z doklejaniem jakichś śmiesznych języczków-wyszło tak sobie.
Ale to jeszcze małe piwko.
Niestety przewidziane przez autora tylko dwie wręgi w przednim odcinku kadłuba to chyba jakieś nieporozumienie. Szczególnie, że kadłub Avii nie ma wcale prostej bryły. Umieszczenie wręg pokazuje poniższe zdjęcie


Zastosowanie tylko dwóch wręg jest o tyle dziwne, że kadłub na tym odcinku zdecydowanie zmienia profil przekroju. Owocuje to tym, że sklejony kadłub jest raczej wiotki i trudno się kształtuje. Na razie w mojej Avii nie "trzyma profilu" na ok 1/3 długości. Zobaczymy jak do jutra klej pożądnie chwyci to pokombinujemy, bo na razie to przy próbach kształtowania wszystko się rozłazi. Zastsowanie chociaż jednej dodatkowej wręgi rozwiązało by problem.
I jeszcze jedno (czego można było sie domyśleć), wzory kamuflażu na poszczególnych segmentach nie pokrywają się ze sobą. Mi to nie przeszkadza ale gdybu coś...

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
12-12-05 02:43  Re: [relacja] Avia B534
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

marudzicie obywatelu... w niektórych modelach betexy jest 1 wrega na cały kadłub - to jest dopiero wyzwanie!

 
12-12-05 11:58  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Rozwiązaniem może być wklejenie własnoręcznie wykonanej wręgi/wręg - np. na podstawie monografii MBI. Jakby co, służę pomocą.
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
12-12-05 13:52  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Postanowiłem jeszcze raz wykonać przednią część kadłuba.

Mała Mi - chętnie skorzystam z pomocy.

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
12-12-05 16:21  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

OK, jutro rano podeślę mailem.
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
14-12-05 23:16  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

To tak żeby nie było, że nic się nie dzieje ;)
Po nieszczęsnych oklejkach, o których pisałem wcześniej nie ma już śladu. W związku z tym, że w porę nie wykazałem się należytą bystrością, kadłub zostanie wykonany metodą "wręga do wręgi". W przerwach w analizowaniu planów Avii (dzięki Mała Mi) wykonałem tylną część kadłuba. Wszystko pasuje bez najmniejszych problemów. Zacząłem również prace nad nową przednią częścią. Jak na razie jestem zadowolony. Wyloty KM-ów wyszły o niebo lepiej. Nie wiem czy to miało jakieś znaczenie ale w instrukcji autor zalecał podklejenie tych części (na wyloty) zwykłą kartką papieru (taką od drukarki). Ja to mówiąc najprościej olałem. Ale teraz jak drukowałem brakujące części wylotów to nie miałem całej kartki z bloku technicznego, wydrukowałem na zwykłym papierze i nakleiłem na kawałek kartki technicznej.
Zdjęć nie zamieszczam bo i nie ma co pokazywać (szczególnie w tej jakości jw.). Jak będzie gotowy cały kadłub to go wrzucę.

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
15-12-05 00:16  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Najważniejsza cierpliwość (w oczekiwaniu na fotki) ;-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
15-12-05 08:04  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Siennia - ja Ci powiem po co to podklejanie. Avia była zaprojektowana z myślą opublikowania w magazynie ABC (taki niby czeski Młody Technik, tylko chyba lepsiejszy :-) ) I miała być wydrukowana na jakiejś określonej gramatury papierku, dość cienkim chyba. Stąd - by uzyskać elementy o określonej grubości (w sensie - sztywności) autor zaleca podklejanie. Ja przy drukowaniu też to olałem, wszystko poszło na karton 160 czy 180 gr. Jak widać na Twoim przykładzie w niczym to nie przeszkadza, jeśli tylko "wie się co się robi".
Staję w ogonku za BeBem (chyba że mnie przepuści przed siebie ;-) ) w oczekiwaniu na zdjęcia...
A wręg do przedniej części (i innych elementów polepszających) nie wyrzucaj/nie kasuj, pewnie się jeszcze komus przydadzą?
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
19-12-05 10:11  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Stan prac na dzień dzisiejszy przedstawia się następująco:



Jżeli chodzi o przednią część kadłuba to w końcu zrezygnowałem z dorabiania dodatkowych wręg. Niestety za wysokie progi... Nie mam jeszcze tyle doświadczenia w budowie modeli kartonowych.
Mimo wszystko udało się jednak prawidłowo ukształtować kadłub Avii. Tak jak już wcześniej pisałem tylni segment pasował bez problemu. Jeśli chodzi o stateczniki to również nie było najmniejszych problemów. Wszystko pasuje i ogólnie jestem zadowolony. Chociaż patrząc na inne relacje, myślę, że można je było bardziej uplastycznić. No ale to już wychodzi brak doświadczenia.
Autor opracowania nie przewidział konstrukcji/usztywnienia przy montażu stateczników poziomych. Miały być przyklejone do kadłuba na styk. Aby zwiększyć wytrzymałość konstrukcji, jako "nośnika" dla stateczników użyłem wykałaczki, "przetkniętej" na wylot przez kadłub w miejscu mocowania statecznika.

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
19-12-05 18:31  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Czy to aby na pewno Avia??? Wygląda jak "łosoś" ;-))) Mała Mi miał być w sumie przede mną, ale chyba poszedł walczyć ze śniegiem ;-) A model PRIMA (w sam raz na taką pogodę)

--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (19-12-05 18:32)

 
19-12-05 20:23  Re: [relacja] Avia B534
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Bebe no i nawet malowanie by podchodziło pod taką śnieżną pogodę:)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
19-12-05 23:01  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Właśnie złożyłem konstrukcję dolnego płata. Hmmm... w sumie dosyć dziwna. No ale z tego co pamiętam to czesi jesli chodzi o modelarstwo (wszelakie), zawsze mieli tendencje do wymyślania czegoś co inni juz dawno wymyślili :)
Ale najważniejsze, że konstrukcja jest sztywna i "trzyma" geometrię.
Myślę, że będzie OK.

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
20-12-05 09:11  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

BeBe całą noc myślałem nad tym "łososiem"....

Jak dla mnie to jest ŚLEDŹ :)

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
20-12-05 11:17  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A dla mnie salamandra plamiasta :)
Jestem jestem, wczoraj faktycznie walczyłem, ale to walka z wiatrakami.... tzn. ze śniegiem :) Byś się BeBe nie śmiał tylko pomógł szuflować.... A na Gubałówce (widzę nawet teraz z okna) wbrew zapowiedziom definitywnego zamknięcia trasy chodzą armatki śnieżne (jakby było mało śniegu)... znaczy trasa tez pewnie wkrótce bedzie dostępna....
Ale wracając do Avii - troche szkoda że plamy na sąsiednich elementach się nie pokrywają.... w sumie mnie to "rybka" bo Avia z SNP ma malowanie jednobarwne, tyle że mocno poobcierane. Ale już ta węgierska (do której też sie ambitnie w nie dającej sie sprecyzowac przyszłości przymierzam) jest wielokolorowa i to mnie nieco martwi....
Czy byłaby możliwość wstawienia fotek na których widać coś wiecej?
To teraz czeka Cię "najciekawszy" okres - płaty i potem ich mocowanie do kadłuba... ciekawe jak to wszystko sie zejdzie....
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
20-12-05 22:39  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Avia B534 w wersji V - dolnopłat ;)

Dolne płaty złożone "na sucho"


Wszystko, (jak i zresztą wcześniej), pasuje bez problemu. Całość trzyma geomertię i ogólnie jest OK.

Teraz z tymi krótkimi skrzydłami wygłąda trochę jak V-1

PS. Strasznie mi głupio, że te fotki są takie fatalne ale cena wymarzonej cyfrówki jest na razie dla mnie nieosiągalna (no może nie aż tak ale na razie muszę się zadowolić swoim analogiem). Lepsze zdjęcia będą po ukończeniu modelu.

pzdr

--

Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???


Post zmieniony (20-12-05 22:46)

 
20-12-05 22:47  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Raczej jak Fi-103 ;-))), ja to mam szczęście, Mała Mi - może chociaż raz przede mną? Coraz bardziej nabieram ochoty na swojego zimowego "krzyżaka". A modelik COOL!!!

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
29-12-05 16:20  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Avia zyskała podwozie główne



no i nie jest to już ani V-1 ani też Fi-103 :) coraz bardziej zaczyna przypominać Avię.

Niestety autor nie zaznaczył miejsc mocowania podwozia do kadłuba. Na szczęście ustalenie tych miejsc nie było takie trudne. Mam jedynie wrażenie, że podwozie wyszło trochę jaby, przepraszam za określenie za mocno "rozkraczone".
Ale ogólnie nie jest źle.

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
05-01-06 00:15  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Górne płaty przygotowane do zamontowania :)



Co mogę powiedzieć... Powtórzę się po raz kolejny - wszystko pasuje bez najmniejszych problemów (no, oprócz wzoru kamuflażu, ale o tym już było).
Obawiam się, że przedemną najtrudniejszy etap w budowie tego modelu. Ale jestem dobrej myśli.

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
05-01-06 10:16  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Trzymam kciuki, aż mnie bolą ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
05-01-06 12:01  Re: [relacja] Avia B534
vasek68   

Zdravim polske kolegy
nize nekolik fotografii postavenych Avii B-534 na nasich soutezich.
Preji vsem ostre nuzky a mnoho modelarskych uspechu v novem roce.
Vasek Jancata
autor modelu Avia B-534





 
05-01-06 12:25  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

No proszę jaki wysyp Avii :)

Najbardziej podoba mi się ta w "helmuckim" malowaniu zimowym.
Nawet trochę żałuję, że nie zabrałem sie za to malowanie.
Chociaż z drugiej strony samoloty w barwach Luftwaffe są ostatnio bardzo powszechne, a taki "bułgar" to nie w kij dmuchał ;)

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
05-01-06 12:31  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bułgar albo Węgier.... Bo Niemiaszki faktycznie nuuuuudne....
Zmieniam na chwile BeBego w trzymaniu kciuków bo się biedak ruszyć nie może, aż mu awatarek zgasł... :)
A w ogóle to mnie Sienna prowokujesz strasznie tą swoją dłubaniną, zaraz wyciągam z szafy Słowaka i lepię....
PZDR. i czekam na finał.
Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
05-01-06 16:55  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Vasek, ano również pozdrowienia i życzenia noworoczne dla kolegów z południa (zawsze to cieplej), a modele pierwsza klasa (mój ulubiony zimowy - jedyny niemiecki jaki mi się podoba - niecierpię tych messerów (za dużo)) . Mała Mi wreszcie raz przede mną ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
09-01-06 23:33  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Avia ma już górny płat na właściwym miejscu oraz śmigło


no nie powiem łatwo nie było... ale się udało. Niestety nie za pierwszym razem :(
Po przyklejeniu górnego płata okazało się, że ma ujemny wznios. Musiałem odrywać i przyciąć nieco wsporniki "skrzydłowe". Ogólnie wyszło dosyć nieźle. Na pewno mogłoby być lepiej ale ogólnie jestem zadowolony.
Jeśli chodzi o śmigło to okazało się, że kołpak ma nieco mniejszą średnicę niż pierwsza wręga kadłuba. Nie wiem czy tak miało być czy ja coś skopałem? Analizując plany, które przesłał mi Mała Mi doszedłem do wniosku, że ten element samolotu nie jest w tym opracowaniu najlepiej odzwierciedlony. Czyli dalej nie wiem jak powinno być.

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
09-01-06 23:45  Re: [relacja] Avia B534
zielasz   

Czy z tej strony z Avią można coś zassać?Bo u mnie jedyne co działa to webcounter :)

edit:
no matter. już mam, nie działa tylko niemiecki.



Post zmieniony (10-01-06 00:19)

 
09-01-06 23:46  Re: [relacja] Avia B534
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Siennia, jak tylko wrócę do domu, wyślę Ci foty muzealnej Avii, jakie swego czasu popełniłem. A model - zrobię, zachęciłeś mnie. :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-01-06 01:03  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No piękne to "cacuszko", poproszę więcej zdjęć z różnych stron ;-D. Podejrzewam,że zostały już same detale? Następna wersja w jakich barwach? ;-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-01-06 15:33  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2


Zdjęcia będą. Proszę o cierpliwość.
A następne będzie coś z szachownicą... tak myślę :)

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
10-01-06 15:46  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-01-06 19:47  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

no tak...
Avia miała śmigło...
Syn sobie Avią troszku pośmigał i śmigło trzeba robić od nowa :)

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024