FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-11-05 23:58  [technika-pytanie] Podklejanie
Wacek   

Zawsze kombinuje jak podkleić podłużnicę i wodnicę modelu okrętu.
Jeżeli to coś niedużego to nie ma sprawy, ale schody zaczynają się przy dużych bo nie mam skąd wziąść tekturki długiej na np. ponad metr.
Próbowałem sklejać wielowarstwowo z bloku technicznego, ale zawsze się pofalowało.
Gdzie takiej szukać lub jak ten problem ominąć?
Pozdrawiam
Wacek

 
26-11-05 00:03  Re: [technika-pytanie] Podklejanie
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

hurtownia papiernicza format A-0 takie kupuję po 3.50 za szt gr.2 mm

--


 
26-11-05 00:09  Re: [technika-pytanie] Podklejanie
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jak niemasz odpowiedniego wymiaru to zrób na arkuszu ząbki i sklej to na styk , najlepiej jakimś superglutem .

--

Teoretyk ostatnio...

 
26-11-05 02:22  Re: [technika-pytanie] Podklejanie
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witaj
Polecam sklepy dla plastyków.Jest tam duży wybór różnej grubosci tektur.Sam korzystam wyłacznie z tego źródła.Tektury w dużych formatach ,grubosci od 0,25 mm do 2,5 .Ja używam najczęsciej 2 rodzajów.Cienki 0,25 karton z jednej stony biały kredowy z drugiej szary podklejam pokłady mniejszych jednostek i inne drobiazgi a na szkielety i pokałdy większych tzw podpiwka czyli tektury z której produkuje się popularne "wafelki" pod kufle z piwem. Podpiwek ma tę zaletę ze jest miękki i bardzo łatwo sie go tnie a jednoczesnie jest sztywny co pozwala na robienie spokojnie szklieletów ,pokładó itp. W przypadku dużych jednostek mozna go kleić warstwowo co dodatkowo wzmacnia konstrukcję.Grubosc to 1 mm (podwójnie to juz spoko) Mam wprawdzie grube tektury (2-2,5 mm) ale są zwykle twarde i cieżko sie z nich wycina skalpelem czy nozykiem elementy..Ceny tych cienkich 0,25 zaczynają się chyba od 1 zł za A0 ,podpiwek coś koło 3 zł .Sczerze mówiac nie pamietam bo jak jadę do sklepu to kupuje zwykle kilkanaście takich płacht A0 i mam spokój na dłuższy czas.
Pozdarwiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024