FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
10-11-05 16:57  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
TAGEZ222   

Konradus ,przeczytaj mój pierwszy wpis jeśli łaska

,,Spojrzał ktoś na inne modele i ich ceny ? Oczywiście chodzi o tego uzytkownika "

Chodziło mi o porównanie cen modeli RÓZNYCH i dlaczego jest taka cena .Dotyczyło to tego sklepu modelarskiego ,mówię to po raz ostatni krecisz zdaniami bo nie masz w głównej sprawie tego wątku racji .

""Zalosne i gowniarskie."" Twoje zdanie troche umiaru mój panie
Coś sie czepił modeli nie o to chodziło w tej sprawie .

--
Karton na wieki.

 
10-11-05 17:58  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

pewna znana mi Pani dr Ekonomii mówi, że nigdy nie przyznaje się do swojej profesji w towarzystwie bo gdy tylko to zrobi zaraz musi opuszczać imprezę dlatego że w Polsce co jeden to lepszy ekonomista... coś w tym jest :-)

nie dla każdego produktu istnieje taka prosta zależność, że gdy cena spada powoduje to zwiększenie sprzedaży, np. w przypadku towarów luksusowych na pewno nie, ponadto rynek modeli kartonowych jest bardziej sterowany emocjami niż ceną, wystarczy przejrzeć wątki dotyczące zapowiedzi żeby się zorientować co nas kręci :-)

oprócz tego tylko część z nas kupuje racjonalnie, to znaczy do sklejenia, większość jednak na kupkę, czyli kolekcjonerstwo a wtedy analiza też jest inna

reasumując trudno coś wyrokować o tym rynku bez przeprowadzenia badań, na całe szczęście ja jestem klientem i nie muszę sobie zaprzątać tym głowy, kupuję co mi się podoba pod warunkiem że mnie na to stać :-)

co do "psucia rynku" to chyba są tu dwa tematy do rozebrania - jeden psucie rynku pod kątem marży, i tu Konrad dobrze prawisz, a drugi temat to jakość, którego nie podpinałbym pod psucie rynku tak bezpośrednio
po prostu jeśli nie ma klientów na wysoką jakość to po prostu ich nie ma, żadne sterowanie rynkiem tu nic nie da....

temat faktycznie piwkowy się zrobił :-) ciekawe czy dopiero w Kruszwicy czy wcześniej się coś trafi? :-)))

--

 
10-11-05 19:43  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Homik napisał: Bierzcie pod uwagę oczywiście to że na rynku od kilku dni (bez wspominania tego się chyba nie obejdzie) jest model z GPMu - nie wiem jak obszerny bo nie miałem w rękach, ale z relacji Sturmovika ma chyba 6xA4 części - w cenie 22zł.


model Gpm-owskiego Iła wydany jest na 6 arkuszach B4.

 
10-11-05 19:49  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Skoro wywołano mnie do tablicy, potwierdzam: 6 x B4 karton plus 1/4 B4 papieru z szablonami :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-11-05 21:18  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

GPM wydał na B4? Zmyliło mnie to bo zawsze modele z Łodzi były albo A4 albo A3

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
13-11-05 20:32  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kolejna ciekawostka :
Dziś w Skawinie za jedenastkę od Hala ZAWOŁANO ... 40 zetów !
Na stoisku z modelami Answera.

I było o co się kłócić :)))

 
13-11-05 20:37  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Homik - na pewno arkusze są większe od A4 :-) mnie to też zdziwiło

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-11-05 02:29  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Panowie.. realcja cena-kupiec to system naczyn polaczonych
NIE MA MOWY o "rozwaleniu" rynku poprzez dopasowywanie ceny do popytu. Mechanizm "popyt ksztaltuje cene" znany jest od momentu wymyslenia handlu jako takiego. KUPUJACY nigdy nie zniszcza rynku KUPUJAC. Chocby po hurtowych cenach
Zniszczyc go moga.. nie kupujac.

Dumping niszczy PRODUCENTA, nie rynek. NIE DA SIE ZNISZCZYC 7 firmu dumpingujac ceny na pojedyncze produkty jednej z nich...

W dodatku o dumpingu mozemy mowic wtedy, gdy rzecz dotyczy znacznych ilosci (danego towaru).

Najprostszy dowod: gdyby NISKIE CENY niszczyly dany rynek, nie slyszelibysmy o czyms takim jak promocja

konkluzja (oczywiscie subiektywna, kazdy ma prawo do wlasnych opinii, nawet jesli sa inne niz moja;) )
Handlowiec ze sklepu o ktorym mowimy z pewnoscia nie myli ekonomi z ekonomem a zysku z wyzyskiem. Mysle, ze skalkulowal sobie to tak. Potencjalnych klientow jest (powiedzmy) 1000. Skalkulowal, ze kupi mu ten model (dajmy na to..) 50 osob, bo pozostale kupia albo w miejscu zamieszkania (odpadaja koszty przesylki) albo w innych sklepach. Spodziewany dochod: 50*35=1750
Ale wyszarczy opuscic cene tak, by po dolozeniu tak zwanego Pack & Posting wyszlo taniej niz w sklepie za rogiem.. i mozna byc PEWNYM, ze model kupi 500 klijentow (pozostali z zalozonego 1000 albo nie wiedza o "tanim" sklepie albo z innych powodow nie skorzystaja z jego oferty). 500*25 =2250.

Te liczby mowia same za siebie

A najwazniejsze, ze caly proceder jest absolutnie LEGALNY.

Modele, ktore sprzedaje omawiany sklep pochodza z LEGALNEGO zrodla. Kwota, kjaka zadal za nia producent - z pewnoscia zostala zaplacona (inaczej nie mialby czym handlowac nasz sklepikarz...)

A ze Pan Handlowiec woli zarobic na ILOSCI nie na WYSOKOSCI ceny.. to tylko powinnismy sie cieszyc.

Bo to wszak lepiej dla nas.

Przyklad z zycia: dzis kupilem u nich B-17 i B-25. Oba z GPM-u w nowych wydaniach. W sklepach internetowych (takze u producenta) kosztuja po okolo 48 zl. Ja i tak kupuje wysylkowo, wiec tak czy siak zaplacilbym za przeslanie modeli. Ale zaplacilbym WIECEJ !!!
zalozmy, ze kupuje w moim ulubionym sklepie. Place: 48+48 + 12 zl (bo zamowienie nie przekroczylo 100 zl. przy przekroczeniu w "moim" sklepie place 6 zl, przy zamowieniu powyzej 200 zl wysylka jest gratis) zatem musze zaplacic 108 zl

Za te same modele kupione w przedmiotowym "tanim" sklepie zaplace: 37+42+5 za wysylke.
W sumie: 84 zl..

zaoszczedzilem 24 zl, czyli niemal na P-11 w "tanim" sklepie

zauwazacie roznice ? a jesli tak, to jak myslicie, ktory sklep sprzeda wiecej modeli, a w efekcie.. wiecej zarobi ? :)

pozdrawiam

--

---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

Post zmieniony (14-11-05 12:01)

 
14-11-05 09:49  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
RAV 

 

> 50*35=165, 500*25 =2250.
>
> Te liczby mowia same za siebie

Mi one mówią, że masz zepsuty kalkulator.

 
14-11-05 12:03  Re: [Ciekawostka] dotyczaca PZL P-11 od Halinskiego
Flesz   

Jeśli mogę wtącić swoje "trzy grosze" do dyskusji to przytoczę przykład handlu z innej branży - motoryzacyjnej. Mój kolega pracuje w hurtowni części samochodowych, w której zaopatrują się sklepy i serwisy samochodowe i na przykład pióra wycieraczek u kumpla kosztują 4 zł za 2 sztuki, a te same pióra w sklepie są za 12 zł/komplet, a serwis montuje je po 40 zł za sztukę (policzcie sobie jaka jest marża sprzedawcy).
Jest to przykład z życia wzięty (informacje z mojego doświadczenia).
Myślę więc, że "tani sklepikarz" kupił u p. Halińskiego powiedzmy 500 egz. po 22 zł za sztukę (p. Haliński napewno robi upusty dla sklepów, bo model w sklepie byłby droższy niż u wydawcy), a handlowiec dorzuca 2-3 zł marży. Model w takiej cenie rozchodzi się w przeciągu miesiąca a "tani handlowiec" na samej P11 jest 1000-1500 zł do przodu, bo napewno sprzedaje jeszcze inne modele.
Pan Haliński cieszy się bo 1/3 nakładu rozeszła mu się w kilka dni (za sprawą "taniego") i nie musi czekać na zwrot kosztów mieiącami.
Mechanizm jest prosty jak 5 metrów sznurka w kieszeni.
Pozdrawiam wszyskich.
Flesz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024