FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
26-02-06 23:53  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Zrobiłem sobie reflektorki (2mm średnicy). Takich na szczęście tylko 2 sztuki.
Na pierwszym zdjęciu drucikowa obramówka lekko przebija miedzią bo jest dopiero po wstępnym malowaniu pędzelkiem nr 00.


Później zrobiłem dwa działka p-lot 13mm. Zajęły mi cały dzień!
Oto kolejne fazy ich powstawania, z numerkami.
Na nr 4 leżą rozczłonkowane lufy, zrobione z drutu 0,2mm na który nawinąłem drut 0,1mm oraz ich stożkowe końcówki z ostruganego pręcika polistyrenowego.


I gotowce, po pomalowaniu:

Na zdjęciu widać wszystkie poszarpania powierzchni, co jest przygnębiające... ale ludzkie oko mniej dokładne jest niż aparat, więc się nie przejmuję - bo zdjęcie jest w makro, a w rzeczywistości nic nie widać :-)))

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-02-06 01:57  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Batonusie czy ty chcesz do grobu kolegów modelarzy wpędzić???? Mogłeś oszczędzić chociaż pokazania skali...:-( Nie wiem jak reszta oglądajacych ja przeżyłem ciężkie załamanie nerwowe ogladajac te mikro działka zbudowane z tylu detali.....chyba żeby sie odstresowac zamowie u kogos taki pieniążek he he w odpowiedniej skali też sobie położe coś i będę cieszył oko...A tak poważnie to podziwiam zapał i precyzję wykonania.Kiedy ja mam do zrbienia jakies kmy albo małe działka to zabieram sie do nich jak pies do jerza bo i tak zgory wiem że takiego efektu jak na powyższych zdjeciach nie uzyskam.A swoją drogą jak mnie tak dołujecie to zastanawiam sie czy nie zajać sie budową modeli blokowych :-)

pozdrówka i czekam na dalsze śliczności!

 
27-02-06 10:16  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
Maruda 

 

Powinni tego zabronić !

 
27-02-06 12:15  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetne detale!!! W tej skali! Pochwały od Ciebie to sama przyjemność!

 
05-03-06 19:16  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Tak powstały pierwsze lornetki


...oraz kolejne reflektory - sygnałowe, trochę bardziej skomplikowane od poprzednich


--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
05-03-06 20:24  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Bo...Bo...bo...bomba :) zajefajne Baonus pewnie masz 2 ręce i 3 dodatkowe z tym że w nich zamiat dłoni masz pincety :)

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
05-03-06 22:43  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Batonus! Coraz bardziej boję się tu zaglądać!!! Te reflektory przy tej skali są chyba bardziej zdetalizowane niż moje. Z drugiej strony teraz wiem, że moje reflektory mają poważny brak. Chodzi o te jakby uchwyty w górnej części obudowy reflektora (po lewej stronie górnego kominka). Na zdjęciach w monografii Wichra widac było coś podobnego ale nie chciałem improwizować. Ale skoro japońce mieli coś takiego to teraz już wiem, że moje mają właśnie taki uchwyt (poręcz). Może wiesz do czego to służyło?

 
14-03-06 21:13  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Niestety nie wiem, do czego to służyło :-(
Anatomia mi tego też nie wyjaśniła. Chociaż mam pewne przypuszczenie, za które inni "prawdziwi" marynowani może mnie wyśmieją - od tyłu reflektora to coś jest węższe na rysunku i znajduje się na wysokości oczu, więc może to była luneta do precyzyjnego punktowego nadawania sygnałów reflektorem?

A tymczasem - zrobiłem inne lornetki, oto ich części w nieładzie. Brakuje jeszcze pipsztyków łączących podstawę z lornetką:

Każda lornetka składa się z 10 części.

Tu lornetki już częściowo ustawione, przybył też brezent z rozwarstwionej chusteczki higienicznej na relingu, przyklejony do niego tym cudem zwanym BCG.


Siatka z drutu udająca greting na pomoście bojowym, ustawione na nim przyrządy - lornetki i kompas oraz skrzynia (pewnie na mapy, robiąca też za stół):


I całość już na swoim miejscu, wciąż przed przyklejeniem ostatniej kondygnacji nadbudówki:


--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
14-03-06 21:16  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Acha, ponieważ prace nad nadbudówką zbliżają się nieuchronnie ku końcowi a i ten wątek jest już nieźle spuchnięty - obiecuję, że to był przedostatni mój w nim wpis. Jeszcze tylko raz przynudzę tą nadbudówką, pokażę ją w całości skończoną. Potem - do zobaczenia w części V relacji.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
14-03-06 21:20  Re: Takao - relacja z budowy cz. IV
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Siemanko :) Gdzie tam przypuchnięty lekko się tylko przedłuża. Dobra ale ja nie o tym, Batonus mógłbyś wrzucic tu fotkę Twojego kleju BCG ??? Wiem , że gdzieś już były takie foty ale tak przy okazji :) , musze go upolować w puszczy zwanej Tarnów. :)

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024