FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-10-05 18:16  Re: Dzięcioły kontratakują!
KHOT   

...popieram Qrczaka, w modelarstwie dla mnie najbardziej liczy sięwykonywanie modelu, a nie proste składanie go do kupy - lasera nie neguję, komu się nie chce wycinać, niech kupuje, ale dla mnie ta opcja jest zbędna...

...a co do automatu w samochodzie, to trochę używałem i nigdy więcej do tego nie wrócę, chyba że z przymusu w postaci sekwencyjnej - zabija przyjemność z jazdy samochodem...

...pozdrawiam...

 
29-10-05 19:08  Re: Dzięcioły kontratakują!
stach48 

 

USZANOWANIE !!!!
Rzeczywiscie ciekawy wątek-tak sobie czytam i dochodze do wniosku że niestety lwia częśc dyskutantow poprostu nie wie o czym mówi i gdzie jest pies pochowany.
MISTRZ-SYZYF- pewno chciał pokazac jak można pewne detale wykonac nie uciekając sie do laseru (przecież nie ganił nikogo ze korzysta z takiego ułatwienia) i należało albo coś wyciąc metoda dzięcioła i sie pochwalic albo podziwiac w milczeniu. Jednak dyskusja potoczyła sie tak a nie inaczej, wiec pozwole sobie dalej bic pianę.
THUNDER-porównywanie czesci modelu ze skrzynia biegów to pomysł zupelnie chybiony-podejrzewam że nie przejechales w swoim życiu nie wiecej jak 300.000 km.
Ja mam zaliczone ok.2,5 miliona km. Jeżdziłem na automacie ale szybko pozbyłem sie tego autka=brak możliwości hamowania biegami na zakretach=brak mozliwości uruchomienia na zaciag=i dla mnie najważniejsze niewiadomo co zrobic z lewą nogą)
NAJLEPSZEGO

 
30-10-05 11:07  Re: Dzięcioły kontratakują!
Thunder909 

 

Stach , prywatnie jezdzilem Omega 2,5TD automatik , a w pracy Actros 2654 tez automatik i wiez mi ze juz nie licze ile kilometrow robie , czy zrobilem. W pracy jest tego okolo 500 dziennie . I nie chcialbym sie znowu przesiasc na samochod z "normalna" szkrzynia. A czy zmienianie biegow robi przyjemnosc........kazdy ma inne przyjemnosci w zyciu ;-)
W stosunku do modeli , to powyzej ktos porownal te dwie rzeczy , dlatego moja odpowiedz. Ja sam chetnie bede kupowal "laserowe" czesci ,ale dobrze ze sa koledze ktorzy nam wyjasniaja jak mozna tez samemu "dziubac" takie malenstwa.
Nie wszystko bedzie sie przeciez kupowalo ,nie wszystko bedzie do kupienia.Niekiedy z powodu jednej czesci nie bedziemy kupowac calego zestawu.
Jakby tak wsyscy na swiecie mysleli o nowych technologiach ,to bysmy jeszcze ogien kamieniami zapalali. :-)))

PS. brak mozliwosci uruchamiania na zaciag ?????? Hmmm, ogromny minus !
W jakim my swiecie zyjemy ? Kto jeszcze auto zaciaga ? A moze by tak kabel do uruchamiania wziasc ?

SORRY za gadke nie na temat !!!!!!!! juz nie bede !



Post zmieniony (30-10-05 11:11)

 
30-10-05 11:16  Re: Dzięcioły kontratakują!
stach48 

 

THUNDER-może masz i racje- wiesz podobno przyzwyczajenia i nawyki to druga natura czlowieka a ja już jestem w tym wieku że może trudniej sie przestawiam. NAJLEPSZEGO

 
30-10-05 12:03  Re: Dzięcioły kontratakują!
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK


Otwory w przedniej sciance klaksonu motocykla wykonane za pomocą "wycinaków" sporządzonych z naostrzonych a następnie odpowiednio spłaszczczonych igieł do strzykawek.
Nie "dzięciolenie" ale też robótka "ręczna" ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
30-10-05 13:37  Re: Dzięcioły kontratakują!
Thunder909 

 

Stachu , ja mam ponad 40 i tez sie ciezko przyzwyczajam do nowych rzeczy , ale to tych co mi zycie ulatwiaja bardzo szybko.
Ten klakson jest super, akurat przyklad zastosowania w malych seriach "dzieciolenia" czy innego dlubania.

 
30-10-05 13:55  Re: Dzięcioły kontratakują!
stach48 

 

THUNDER-no to jesteś pare lat starszy ale od mojego pierworodnego (jak to mówią=gdyby za pierwszym razem mi sie udało=to mogbyś byc moim synem). Natomiast klakson i caly motorek Rajkuba to rzeczywiście majsterszyk. Mogę to stwierdzic autorytatywnie bo Porąbce sam MISTRZ prezentował mi go w realu. SZOK-
NAJLEPSZEGO

 
30-10-05 16:43  Re: Dzięcioły kontratakują!
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Dzięki Rajkub za ten klakson(iczek), bo już myślałem, że temat pozostanie tylko pisany a dyskusja z automatycznych skrzyń przeniesie się na temat szkodliwości paliwa z rzepaku dla silników wysokoprężnych ;-).

Wykorzystując zainteresowanie Lecha a tym samym dostęp do najnowszej technologii miałbym do Ciebie prośbę. Czy przy okazji wycinania laserem jakiegoś pliku, mógłbyś - jeśli masz kawałek nie wykorzystanego miejsca - wstawić tam do wycięcia jakiś bardzo wyrafinowany kształt. Coś takiego, co ręcznie trudno byloby wyciąć i powali wszystkich na kolana. Taka sztuka dla sztuki. Oczywiście jeśli możesz. Nie musi to być coś bardzo małego, chodzi raczej o kształt i zobaczenie precyzji wycinania laserem.
P.S. Proszę nie nazywać mnie mistrzem i to jeszcze dużymi literami, bo mi się brzuch ze śmiechu tak trzęsie, że dzięciolić nie mogę ;-) .

 
30-10-05 16:44  Re: Dzięcioły kontratakują!
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Stachu, zlituj się co Ty za herezje tutaj wypisujesz? ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
30-10-05 17:38  Re: Dzięcioły kontratakują!
stach48 

 

HEREZJE=Zawsze staram się mowic to co naprawdę myslę i czuję a Ty i Syzyf naprawdę prezetujecie poziom dla mnie nieosiagalny. Obiecuję że od tej pory będę o Was pisał przez małe =m= i wilk bedzie syty i owca cała. Acha i przepraszam innych mistrzów=SWINGERA=MANDOLO=SABURO=SYJKA=MICHA= i wielu innych o ktorych jakos nie miałem okazji napisac wczesniej.
NAJLEPSZEGO=

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024