FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
16-07-06 14:45  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Jeśli chodzi o reflektor, to jest zmontowany tak jak został zaprojektowany. Porównałem z planem generalnym modelu i faktycznie wystaje około 1mm za wysoko, ale już tak zostawie, bo nie chce nic zepsuc rozklejając go. Aż tak bardzo sie to w oczy nie rzuca, a ja zobaczyłem to dopiero jak o tym wspomniałeś.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
13-08-06 14:07  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Jakoś tak sobie powolutku kleje dalej. Powstają takie małe pudełeczka, skrzyneczki i inne duperele. Niby sporo tego, a wszystko niknie na pokładzie. Pokaże więc dziś, co by odkurzyć wątek ; - ), stan obecny modelu. Żeby zobaczyć co przybyło na pokładzie, możecie porównać dzisiejsze fotki z fotkami z przed miesiąca.
Dam jedną fotkę większą i trzy takie miniaturkowate.





Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
16-09-06 22:56  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Prez ostatni miesiąc, pełen zmian życiowych, zmiana stanu cywilnego, przeprowadzka, pojawiło się tylko kilka dodatkowych elementów. Tym razem na dziobie.
To be continued....



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
17-09-06 08:41  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
Agnieszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pulpetto parę dni temu skończyłam właśnie Krakowiaka z całej trójeczki.
Trzymam kciuki za Twoje dwa okręty i będę śledzić Twoją relację.
Pozdrawiam Agnieszka

 
18-09-06 07:55  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Agnieszka, ja Twoją relację z budowy Krakowiaka śledziłem całą i gratuluję modelu i wyników konkursowych. Moja budowa trochę się ślimaczy i na razie dotyczy tylko Kujawiaka, a na drugiego trojaczka przyjdzie czas kiedyś tam. Ale go skończe.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
17-01-07 08:44  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Halo. To ja.
Znowu po kilku miesiącach. Coś nie ma szczęścia ten model. Co do niego wróce, to coś ciekawego wpada w łapki i wpycha bez kolejki do klejenia. Tak jak np. Nyssan.
Ale czas na kolejne podejście - mam nadzieję, że już wytrwam do końca.
Cały czas powstaje drobnica na pokładzie, co widać na załączonych poniżej obrazkach. Zaczyna się pojawiać uzbrojenie, na razie bombki głębinówki ;-)



Poza bombkami na wyrzutnikach, są też bombki zapasowe na stojaczkach, ale te akurat coś mi nie wychodzą. Poniżej dwa nieudane podejścia do ich wykonania. Po długim i wnikliwym namyśle postanowiłem odłożyc ich wykonanie na czas późniejszy.



I ostatni element, który powstał niedawno, to podeścik i takie dziwne rureczki wkoło komina. Pewnie mogły wyjść lepiej, ale zostanie tak jest. Tak zadecydowala rada starszych.



Do zobaczenia w kolejnym odcinku. Mam nadzieję, że szybciej, niż ostatnio.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
23-01-07 08:14  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Kolejna porcja fotek. Tym razem zmontowałem część zestawu ratunkowego. Łódeczki zrobione i zawieszone na żurawikach. Widać trochę nienaciągnięte linki, ale niech sobie takie będą, mogły się przeca poluzować ;-)



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
23-01-07 13:21  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

eee ... wioseł nie ma ;-)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
23-01-07 18:22  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
kari   

Neverending story ;-)

Najważniejsze, że coś drgnęło :-)
Pozdrawiam,
----------------------------------------------------



Post zmieniony (24-01-07 09:18)

 
29-01-07 08:03  Re: [Relacja]-ORP Kujawiak, ORP Krakowiak-dwa trojaczki w 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Następny etap montowania sprzętu ratunkowego.
Tym razem tratwy. Postanowiłem je troszeczkę zwalorkować ;-) poprzez dodanie drucików, które będą udawać linki.



Później je maznąłem z akryla i taki efekt jak poniżej został uzyskany.



A na koniec zamontowane na okręciku już na stałe.
Kurde, większość tych baboli jest niewidocznych gołym okiem, ale pod odpowiednim kątem i z zezoomem widać wszystko. Trza będzie przypędzlować poprawki.





Uważni obglądacze pewnie wypatrzyli, że pojawiły się pierwsze armatki - Oerlikony (ta informacja jest dla tych mniej uważnych, który nie zauważyli). Lufy zostały zmontowane z igieł lekarskich o grubości 0,4 mm.
I tyle na teraz
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024