FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
16-01-06 13:02  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No to czekam na finał...

--
PozdrawiamKojak

 
16-01-06 13:40  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja również. Po mojej długiej walce z Lancasterem jestem pełen podziwu dla efektów, które uzyskałeś sklejając tego potwora. Sklejanie drobnicy to pestka w porównaniu do formowania takich powierzchni. Ten model budzi mój głęboki szacunek.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
20-01-06 12:42  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

QN dzięki za miłe słowa :-) a ja podziwiam osoby, które robią perfekcyjnie drobnicę :-) już niebawem będę mógł sprawdzić się w tym temacie :-)

10..9..8..7..6..5..4… odliczanie trwa zostały jeszcze cztery „mini” elementy do przyklejenia i w sobotę koniec, co ciekawe w sobotę będzie 21.01 minie dokładnie pięć miesięcy od startu budowy, ale się ślimaczyłem. Foto końcowego efektu można się spodziewać w poniedziałek.

P.S BeBe 27.01.2006 niebawem, ale się cieszę:-)
Pozdrawiam na maxa.

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
20-01-06 13:14  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

;-D, ja też się cieszę, że Ty się cieszysz, bo jak obaj się będziemy cieszyli jak wszyscy się cieszą... zakręciłem się jak słoik ;-). Nie montujesz go przypadkiem do dachu??? (w bagażniku się nie zmieści), już robię na niego miejsce ;-D...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
20-01-06 13:18  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No to OK zaglądnę tu w poniedziałek :):)

--
PozdrawiamKojak

 
20-01-06 19:31  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja też czekam...
Nieskromnie wspomnę Twój pierwszy wpis w tym wątku ;-)
Pięć miesięcy na takiego potwora skręcanego na śruby ;-) to wcale nie tak dużo...
Ja ze swoim SdKfzetem będę się barował z pół roku...

Też zaczynam odliczanie : 10...9...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-01-06 19:42  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

ja też! :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
20-01-06 22:11  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

i ja już się nie mogę doczekać
przy takiej okazji jak najbardziej na miejscu jest utwór Europe "Final countdown" :)

--
Pozdrawiam

 
23-01-06 10:31  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć
Jestem wolny …………..:-) Szczęśliwie udało mi się dotrwać do końca uuuufffff mam nadzieje, że nie było tak strasznie czytać, oglądać to, co wykonałem i nie męczyliście się tu z mną. Starałem się wyciągnąć z modelu, co się da (nie jest to łatwe) nie wiem na ile mi się to udało, ale starałem się żeby to wszystko jakoś wyglądało. Mam nadzieje, że ta relacja potwierdzi to, że nawet mało dokładne i niedopracowane model da się skleić i dokończyć w 100% ten, kto śledził relację wie, że momentów na porzucenie TU-22 była masa mimo tego nie poddałem się, bo poprawianie błędów i pokonywanie przeciwności to świetna zabawa a co najważniejsze zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności.
Zbudowanie potwora pochłonęło dokładnie pięć miesięcy, 3 tektury A0, 3 bloki techniczne, 8 tubek budzia + 1 słoik, 6 super glutów kropelek (tych w dużym opakowaniu), 1 listewkę, 8 śrub z nakrętkami, 2 elektrody do spawania, 5 nożyków OLFA. Wyprodukowałem dwie pękate jednorazowe reklamówki ścinek. Dla moich domowników był to prawdziwy koszmar czytać i rozumieć to jako zakaz poruszania się po domu, bo klei się TU-22 i można coś zniszczyć. Ostatnie dwa miesiące budowy to robota na stojąco w pokoju wylądował ogromny stół ogrodowy, na którym stacjonował model a ja na stojąco coś tam doklejałem.

Chciałem, na maxa podziękować Wszystkim, którzy zaglądali tu motywowali mnie, popędzali, przypominali, podsuwali pomysły, rady, itd. Szczególne podziękowania dla K.T, brata, BeBe, Kojaka, Graby, Buki, Mariusza, Qn, Madola, Grzesia z Brzezin, Emsa, Matrixa, Rafaela, Kata, Grześka Nowaka W, Moresa, Pitera, Jesona, Krzycha74, Demona, Orastema, Exitusa, Stefanka, Pawel_P, Barmana, Wisy, Micha, Hayabusy, Faraona, Piotra S. Kuby, Kariegoi Wojtasa R.

Pewnie pojawią się pytania, co będzie następne ??? Model został już wybrany i przygotowany do budowy, będzie to współczesne latało bardzo szczegółowo i dobrze opracowane :-) nie zdradzę, jakie :-) relacja pojawi się chyba, że macie mnie dosyć :-). Jedno jest pewne moje podejście do modelarstwa zmienia się diametralnie, dlatego obiecuję następna relacja będzie baaaaaaaaaaaaardzo wolna zgodnie z tym, co napisał mi kiedyś, Modolo „ Modelarstwo to nie sztuka na 5 minut ……” Łukasz K. (Swinger) dzięki za nakreślenie nowych kierunków :-). Mariusz możesz mi wierzyć albo nie naprawdę pamiętam o kawce dla Ciebie jakoś tak dziwnie się składa :-) następna Sjesta nie odpuszczę :-)

Model TU-22 chciałem zadedykować …………..



















Mam nadzieję, że nie przesadziłem z ilością zdjęć .

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-01-06 10:47  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Moje gratulacje z okazji ukończenia tego "maleństwa" - he he he - to jak dobry super pancernik w skali 1:200 :D:D:D. Ja również dziekuję za relację - zawsze można się czegoś nauczyć. :):)

--
PozdrawiamKojak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024