FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 
17-10-05 21:01  Re: E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Jak to mówią: bez bata nie ma roboty. Tak też pomyślał naczelny konstruktor zakładów lotniczych , przywalił sobie kilka razy po plecach ....i wziął się do roboty.. ...

Pływak główny to adaptacja z E8N "Dave-a" - po korekcie wymiarów nawet spasował.
Pływaki stabilizacyjne są wycięte z pomniejszonego rzutu bocznego samolotu i uformowane.

Silnik wyszedł nie ten teges niestety. Osłona silnika zwęża się ku tyłowi ( jak można zaobserwować np w silniku "Claude'a" czy wczesnej "Kate" ) a powinna być na całej długości prosta. Do poprawki przy seryjnych maszynach.

Jak zwykle ochrona zakładów okazała się przekupna i "wylazły" zdjęcia. Chyba trzeba będzie jeszcze raz uruchomić bacik ....







--




Post zmieniony (20-10-09 22:20)

 
17-10-05 21:15  Re: E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Nie bacik, ale łóżka w "psychiatryku" dla ogladajacych ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
17-10-05 21:41  Re: E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Ehhhhhhh - aż się boję robić samoloty do Alaski - bo jak ja się z nimi pokażę? :(:(

--
PozdrawiamKojak

 
17-10-05 21:47  Re: E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Randar: znowu szalejesz czy celowo chcesz mnie wpedzic w kompleksy???
Model: cacuszko!

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
17-10-05 22:35  Re: E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Randar - świetna robota!
Ale statecznik pionowy do poprawki!
Weź do ręki bata i pogoń fuchmanów - ogon jest od Zero, a Rufe miał inne zakończenie dolnej części steru kierunku - nie było tego charakterystycznego szpica od Zero...

--
MacGregor

 
17-10-05 23:04  Re: E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Uhhh ...faktycznie , i o płetewce się zapomniało !!

Kajam się o Wielki Rysowniku ! ;-) Już zarządziłem zmianę planów , dobrze, że produkcja seryjna jeszcze nie ruszyła....

--

 
18-10-05 20:41  Re: E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Randar: a moze trzeba bylo skorzystac z plywakow do rufe wydrukowanego w Nowe Modele ? :) lub w ogole pomniejszyc to wlasnie wydawnictwo :) byloby odrobinke latwiej :)

pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
18-10-05 21:18  Re: E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

NicZtego: hmm, nie było by łatwiej :(
Nie wiem czy widziałeś jak rozwiązana jest konstrukcja pływaka głównego w tym wydawnictwie( Nowe Modele). Składa się z kilku segmentów sklejanych jak konstrukcja kadłuba samolotu - czyli pierścieni i wręg między nimi. Przeniesienie to na wymiar 1:200 na pewno odbiło by się niekorzystnie na poprawnym sklejeniu tego elementu ( pływak ma 4 cm i paskudny kształt, wyobraź sobie teraz, że składa się z kilku segmentów ;) )

A jeśli chodzi o całosć i koncepcję: z założenia miał być to jak najmniej czasochłonny przy produkcji obiekt w miarę odwzorowujący poprawny kształt oryginału. Będę potrzebował ich jeszcze kilka, więc nie chciałem nadmiernie komplikować sobie sprawy. Dlatego też wybrałem "najprymitywniej" opracowane Zero jakie miałem. Odpadały wszystkie skomplikowane konstrukcje typu nowy MM , AH, Fly , czy wspomniane przez Ciebie Nowe Modele.

--

 
19-10-05 12:39  Re: E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

ehhhh może ja zamówię u Ciebie dwa Vought-y OS2U "Kingfisher" do Alaski??? Wprawdzie to samoloty drugiej strony, ale....... widząc Twoje wykonanie - na Alasce zasłoniły by moje babole - bo uwaga by się na nich skupiła :)

--
PozdrawiamKojak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024