FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
03-11-05 21:39  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

U mnie problemy wynikly glownie z tego, ze z poczatku poszycie kleilem wikolem. Nie wiem co mnie do tego podkusilo, w kazdym razie po wyschnieciu poszycie troszke sie "sciagnelo" i wyszla z tego paskudna szpara- z burt troche za krotkich, zrobily sie troche bardziej za krotkie : ) niestety...........

Wielkie dzieki wszystkim za wsparcie, hehehe spodziewalem sie miazdzacej krytyki, ale bardzo mile sie zawiodlem : ) Oczywiscie chcialem zapewnic, ze mimo widocznej wpadki, model na pewno bedzie skonczony- w koncu nie po to zaczynalem relacje, zeby ja przerywac w srodku- bez wzgledu na efekt koncowy. Poza tym jak mawial Leszek M. "mezczyzne poznaje sie nie po tym jak zaczyna, ale po tym jak konczy" : )

pozdrawiam serdecznie- elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
03-11-05 22:45  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

ekstra. ciesze sie, ze sie nie poddajesz. tym bardziej, ze sam mam wplanach ten model, i Twoje doswiadczenia oraz uwagi z pewnoscia ulatwia mi zycie przy sklejaniu. Masz we mnie wiernego "sledczego" Twojej relacji

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
08-11-05 17:34  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak patrzę i myślę.

Jeśli w ogóle jest w modelu oklejka która moze byc widoczna - to to jest pierwszy błąd !

Poprawcie mnie, oklejka nie ma prawa być widoczna, tak mam dopasować, dociąć, dosztukować i pomalować krawędzie żeby nie była widoczna nie tylko oklejka ale samo połącznie nie rzucało się w oczy.

Sam stawiam nie na ilość detali, ale właśnie na czyste sklejenie.

Robienie oklejek z kolorem uważam za podpuchę wydawców.

Moje okejki mają długość ok 3 cm, więc obie krawędzie segmentów usztywnione są w dość dużej częśći. to naprawdę ułatwia uniknięcie wgnieceń.

Poza tym widze że nie wyciąłeś srodków wszystkich wręg. Ja bym to wyciał, zawsze ułatwia uniknięcie zwichrowań przy montażu.

A czekam na resztę, wnętrze rzuca na kolana. ;)

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
20-11-05 21:03  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie- relacja powolutku ślimaczy sie dalej : ) Na poczatku drobna uwaga dla budujacych ten model- uwazajcie przy sklejaniu ostatniego segmentu kadluba (tego z otworem pod kolko ogonowe) Szkielet do tego segmentu jest dobre poltora milimetra za dlugi w stosunku do odpowiedniego fragmentu poszycia. W moim przypadku musialem rozcinac sklejony juz szkielet, skrocic o te 1,5mm i skleic to wszystko spowrotem.

Nastepnie przyszla kolej na budowe statecznika pionowego. I tu tez natrafiamy na drobne klopoty- cz28c jest za dluga- konieczne jest "skorygowanie dlugosci czesci" : ) (zdjecie ponizej). Jako ze obcinamy wspomniana cz28c- konieczne bedzie tez skrocenie cz28e. Po tej korekcie statecznik nie ma wielkiego wyboru i bardzo ladnie pasuje do kadluba.

A na koncu widac jak Typhoon wyglada obecnie. Jak widac na zdjeciach- w miejscu laczenia ostatniego i przedostatniego segmentu kadluba wystepuje delinatne przesuniecie. Musialem niestety zdecydowac sie na takie rozwiazanie, gdyz inaczej statecznik pionowy nie bylby taki pionowy jak byc powinien : )

W tej chwili powolutku powstaja stateczniki poziome, stery wysokosci i ster kierunku. Z tym ostatnim ma dylemat- na razie boej sie go sklejac, bo po parokrotnym pasowaniu na sucho widac, ze trzeba tam bedzie troche kombinowac- ale o tym kiedy indziej.

To chyba wszystko na teraz- jeszcze raz dziekuje wszystkim za komentarze i zainteresowanie
pozdrawiam serdecznie
elessar.telc : )

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
12-01-06 14:51  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam- w zwiazku z tym, ze strasznie goni mnie czas, wiec ogranicze poki co tekst do minimum, a zaprezentuje suche fotki- coby pokazac, ze budowa Typhoona nie zostala zarzucona i wlecze sie dalej : )






Wieczorem postaram sie wypunktowac wszelkie moje uwagi i wskazowki dotyczace modelu i odpowiedziec na ewentualne pytania. A poki co lecem....... : )
pozdrawiam wszystkich serdecznie
elessar.telc : )

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024