FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
10-10-05 07:58  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

OGGO, kilka modeli w roku (tak dużych jak Missouri) kupuje zbieracz, kolekcjoner czy jak tam go inaczej nazwiesz. Jeśli kupujesz taki model DO SKLEJENIA to przez rok masz raczej problem z głowy jeśli chodzi o nowe zakupy.

Dodruk czy arkusze w PDF drobnych detali uważam za bezsens.

Po pierwsze Missouri to NIE jest model dla początkującego, a jeśli ktoś ma doświadczenie (a w przypadku klejenia tego pancernika powinno sie takowe posiadać) drobne elementy nie powinny być straszne. Oczywiście spora ich ilość może być nużąca przy klejeniu, ale tutaj trzeba tylko odpowiednio rozłozyć sobie pracę w czasie (potwierdzeniem mojego twierdzenia jest Kojak i jego Alaska)

Po drugie takie drobne elementy NIE zajmują dużo miejsc na arkuszach co za tym idzie cały model bez tych dodatków NIE zmniejszy sie znacznie objętościowo.

Po trzecie wszyscy dążymy aby modele były jak najbardziej zbliżone do oryginału, zetem świadome rezygnowanie z części elementów jest po prostu nielogiczne.

--
pzdr
Kemot

 
11-10-05 20:16  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
exitus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wlasnie dzisiaj otrzymałem ten model po dłuuugich perypetiach na poczcie i starciach z tamtejszymi "panienkami z okienka " :/ ale to inna bajka.Model robi wieelkie wrażenie.Nie bede sie rozpisywał bo właściwie wszystko zostało już powiedziane.Jednak musze powiedzieć jedno.Model na takim poziomie,wydany z rozmachem powinien mieć wg mnie jeszcze jedną rzeczChodzi mi o to że arkusz z częściami do poczwórnych działek przeciwlotniczych powinien wg mnie byc zadrukowany z obu stron.Wątpie czy wpłynęłoby to znacząco na koszty druku a znakomicie ułatwiłoby prace nad tymi działkami.A tak trzeba się będzie męczyć.Inna sprawa to lufy dział.Te najmniejszego kalibru zrobiły na mnie OGROMNE wrażenie.Kosztowały niemało ale chyba było warto...
Pozdrawiam
PS Marzy mi sie do takich modeli jak Missouri wkładka np z plakatem.Na ścianie wyglądałby niesamowicie.No cóż ,może kiedyś ktoś o tym pomyśli.
Koniec(qrde ale się rozgadałem :) )

 
12-10-05 15:30  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Niewiem Kemot czy jestem kolekcjoner ,ale jak cos ladnego wychodzi to mysle ze chce sie to kupic, czekasz to potem niema ,albo cena skacze do gory(np.Nagato).
Ja kupuje co moge zaplacic , a jak cos jest za drogie , to wyszukuje cos ze swoich zbiorow i staram sie wymienic.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024