FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-08-05 23:05  [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czyli " ...... niech sie mury pną do góry" ;-)



Wiadomości z dobrego źródła: Model będzie w sprzedaży około 15-20 września. Na fotkach model jest jeszcze niedokończony, brak relingów itd. Przewidywana cena ok. 80-90 zł. Będzie można dokupić blachy i lufy.

 
23-08-05 23:24  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Seweryn 

 

Fajne pływadełko się szykuje :-)

Seweryn

 
23-08-05 23:25  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Wacek   

Dzięki Ci o Konradusie ( za fotki)

 
23-08-05 23:41  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Wacek   

Po dokładniejszym obejżeniu fotek model taki se...
Co prawda zrezygnowano z malowania drabinek na rzecz kropek pod druty ale czegoś brakuje .... Takiego czegoś czego jakoś nazwać nie potrafię
Powiem szczerze , jak wcześniej chciałem go mieć to teraz się zaczynam zastanawiać

 
23-08-05 23:41  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Czegoś takiego to jeszcze nie grali, tu juz foty są a na gpm jeszcze nie:) To sie nazywają kontakty! A premiera będzie zapewne tak gdzieś koło Porąbki?
...I gdzie ja to postawie?

Pozdrawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
24-08-05 00:03  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Po prostu brakuje osprzętu wszelakiego, relingów i olinowania... stąd pewnie takie wrażenie.

 
24-08-05 09:18  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

GPM rocks. :-)
Mighty Mo napewno bedzie moja!


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
24-08-05 12:35  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Hmmmm - czyżby był szykowany na konkurs w Porąbce??? jak ubiegłego roku Sara??
Ale tak czy siak na pewno kupię :):)

PozdrawiamKojak

 
24-08-05 14:19  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A ja nie kupię i nie chodzi o to ze nie stac mnie bo mimo ze mam 14lat (nooo 15 skoncze 13 IX) "zahomikowalem" dużo wiecej kasy (znaczy odłożyłem). Poprostu wolę tę
kase wydac na coś innego

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (24-08-05 16:25)

 
24-08-05 15:28  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Czyżby to była premiera modelu, który wygra w Porąbce tak jak ostatnio "Saratoga". Pożyjemy zobaczymy.

 
24-08-05 16:00  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kto projektował?
mam pewne przeczucie, ale niech no się ujawni :-)

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
24-08-05 16:18  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Seweryn 

 

Konradusie, a jest szansa na fotkę całego okrętu :-)

Seweryn

Post zmieniony (24-08-05 16:43)

 
04-09-05 12:12  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

> a jest szansa na fotkę całego okrętu :-)

szansa wlasnie sie pojawila ;-)



--

 
04-09-05 12:39  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Seweryn 

 

dziękuję :-)

--
Seweryn

 
04-09-05 13:59  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
zdzisio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Piekny okret.. ciekawe ile bedzie kosztowal.. pewnie sporo.. :))

--
w stoczni : admiral pierwozwannyj 90%
w hangarze : zero z mm 98%
ah 64 apache z mm 89%

 
04-09-05 14:08  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Poza zdjęciami, warto też czytać wątki! ;)

--
Fanatyk Kartonu

 
04-09-05 14:08  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Piekny :)

--

 
04-09-05 14:45  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Biorę, biorę, biorę ... !!!

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
04-09-05 14:56  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na stronie GPM jest juz oficjalne info-

Za dwa tygodnie będziemy mieli przyjemność zaprezentować nowe wydanie modelu amerykańskiego pancernika USS Missouri Jego autorem jest Marcin Kuźniar ( autor m.in Sary i Lexa ) Tradycyjnie do modelu dostepne będą el fototrawione( 4 blaszki) i lufy. Ponadto stanowiska dział 40 i 20 mm.

Oprocz tego jest tez zapowiedz J2M3 autorstwa Łukasza Fuczka.
pozdrawiam elessar.telc
: )

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
04-09-05 15:35  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cena 90 zł. Ale jeśli ktoś chce kupić model ze wszystkimi dodatkami to komplet wyniesie 548 zł. :-) Ciekawe ilu będzie chętnych na komplet?

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
04-09-05 19:03  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>elessar.telc
>.Oprocz tego jest tez zapowiedz J2M3 autorstwa Łukasza Fuczka.

masz tu zdjecia: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=80348&t=80348

--

 
04-09-05 19:23  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Sam100   

ech piekny model az by sie chcialo go kupic ale cenamnie odstrasza takie male pytanie czy nie sadzicie ze ceny sa ostatnio przesadzone jesli chodzi o modele kartonowe ? ech pamietam czasy gdy sie model za piataka kupowalo :D wiem ze teraz sa super opracowania itp ale nadal mam wrazenie ze ceny sa przesadzone :/

 
05-09-05 18:59  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Dlaczego jak kończę jeden wspaniale wydany model to ukazuje się kolejny ? czyżby to był jakiś omen ? ;-)

 
06-10-05 08:38  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Adas' 

 

Czy Ktoś już nabył drogą kupna i może dokonać oględzin 2D ?
ewentualnie jakieś fotki? np. burty i pokład?

--
__________________________
od kiedy pamietam, to kleję... :)

 
06-10-05 08:53  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Mialem okazje ogladac i wersje 2D i sklejona chyba surowke (w Olesnicy). Prezentuje sie naprawde imponujaco, choc moim skromnym zdaniem niektore czesci to taka sztuka dla sztuki i sztuczne nabijanie ilosci, zeby miec sie czym pochwalic, bo nie sadze, ze jest sens je sklejac, przynajmniej z papieru (wyciac to juz duza sztuka, nie mowiac o klejeniu, choc znajac mozliwosci niektorych uczestnikow tego forum to jest to calkiem mozliwe :). Ogolnie biorac model naprawde piekny, nie ma sie za bardzo do czego przyczepic jesli chodzi o druk. Naprawde spora dawka zabawy i jak za te cene (w gpm) mysle, ze wcale nie tak duzo... bo moim zdaniem ladniejszy bedzie od KGV, przynajmniej jesli chodzi o sylwetke. A jesli chodzi o sklejalnosc to coz... musimy poczekac :)

A tutaj zdjecia tego modelu z Olesnicy....
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=6054&t=6054

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
06-10-05 09:15  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ja też juz mam w 2D.

Części mnóstwo ale jak napisał robal sporo z nich to sztuka dla sztuki bo wg. mnie sporej części z nich to się nawet wyciąć nie da i łatwiej jest zrobić je np. z drucika.
Ale ogólne wrażenie jest super, druk idealny, kolory też, ilość rysunków montażowych i ich przejrzystość może być wzorem dla innych. Ale nieprędko sie za niego wezmę bo przeraża mnie szczegółowość tego modelu (choc to pewnie zaleta) ...

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
06-10-05 09:39  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
zbovid 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No ale ceny chore lub jak to woli zarobki :-)

 
06-10-05 11:10  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

W Porabce mozna bylo nabyc model za 80 zl. Moim zdaniem model ten wart jest tej kasy.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
06-10-05 11:18  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie widzę, żeby cena tego modelu była jakoś wygórowana -- sam druk prawdopodobnie kosztuje ponad 10zł za sztukę, do tego dochodzą koszty projektowania, dystrybucji i stałe koszty prowadzenia firmy (te ostatnie w Polsce są absurdalnie wysokie). Państwo swój haracz też chce odciągnąć (7 procent tych 90 zł plus 19 procent jakichkolwiek zysków przez firmę wypracowanych). Więc pole do obniżenia ceny jest dość nikłe, a przy rosnącej konkurencji nikt przy zdrowych zmysłach nie zawyżałby cen specjalnie. Oczywiście wydawca też pewnie coś na przedsięwzięciu chciałby zarobić...

Tak dla zaznaczenia, nie jestem wydawcą modeli, ani z żadnym nie jestem związany, ale mam trochę doświadczenia na ogólnym rynku wydawniczym, więc wiem, czym to się je.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
06-10-05 12:05  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To może i ja wtrącę swoje trzy grosze...
Model uważam za znakomicie opracowany. Bałem się, że nie będzie tak dobry, jak chciałbym, aby był, bowiem mam jakiś szczególny sentyment do okretów typu "IOWA", czyli także do "Missouri". Jednak opracowanie Marcina Kuźniara uważam za bardzo dobre i wierzę, że za jakiś czas, kiedy ten model zaczną sklejać zawodnicy z myślą o konkursach - "Missouri" będzie długo królował na czołowych miejscach. Cena wydaje mi się skalkulowana w granicach przezwoitości - duża ilość części a co za tym idzie spora ilość arkuszy, świetne rysunki montażowe, których także jest bardzo wiele i jak sądze wyczerpują wszystko - to właśnie kształtuje ową cenę. Gdybym miał się czegoś koniecznie czepiać, to może sam bym zaprojektował nieco bardziej zagęszczone owręgowanie, czyli szkielet. Jak na tak duży model, jego szkielet wydaje mi się jakby za luźny...

--
MacGregor

 
06-10-05 15:49  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hymm...nadal uważam,że ówczesne 120 zł za "deske" Saratoge to było przegięcie pały i tu zdania nie zmienie... jednak cena 89zł za Missouri, jest całkiem rozsądna:)
...tak zbovid...zarobki są chore;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
06-10-05 20:12  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Od dzisiaj i ja mam najnowsze wcielenie Mighty Mo.
Jest super. Liczba czesci i rozmiar niektorych sa absurdalne ;-), jakosc druku pierwszej klasy. Do tego multum rysunkow (na szczescie bez cieniowania stosowanego np. przez AH) .
IMO model jest w 100 procentach wart swej ceny. Po prostu kartonowa 'Spitzenklasse'. :-)

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
06-10-05 22:56  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Byc moze cena oddaje szczegolowosc i atrakcyjnosc opracowania.. ale... znika ostatnia przewaga modeli kartonowych nad plastikowymi...

Mam w swych zbiorach model A6M ZERO w skali 1:32.. kupilem go onegdaj gdy jeszcze myslalem o duzych modelach.. ale okazalo sie za drogie.. kosztowalo 89 zl.. Dwa dni temu widzialem ten sam model za 100 zl.. cena porownywalna zatem... Bede szczery: gdybym mial kupic chocby nie wiem jak cudownie opracowany kartonowy model za sto zl wydam je.. na platik, choc od 5 lat nie dotknalem plastikowych modeli - najpierw z koniecznosci - mieszkalem w wynajetym mieszkaniu i przeprowadzki w perspektywie wykluczaly posiadanie modeli... (zero kupilem 3 latat temu i odlozylem na "lepsze czasy" :) a wraz z nim takze FW 190, nie moglem sie oprzec.. oba leza w pudeleczkach, :)

Wiem, ze ceny modeli (kartonowych) okretow zazwyczaj sa wyzsze niz samolotow, ale i tak 90 zl to naprade DUZA kwota

Przypomina mi sie sytuacja z CD..
przecietnie kosztuja w granicach 40-45 zl, choc wyprodukowanie jednego kompletnego, gotowego do sprzedazy (a wiec w opakowaniu i z tzw. "bookletem") to koszty rzedu... 3 zl...

I jak sie dziwic, ze ludzie piraca...
I nie argumentujcie, ze na zachodzie CD tez tyle kosztuje bo:
Policzmy: srednia pensja w tzw. Unii to 3000 euro (wejscie nowych krajow powaznie zanizylo ja :).. Cd kosztuje okolo 10 euro
czyli za pensje kupic mozna 300 CD

Sredna pensja w PL to 2400 zl
CD kosztuje 40 zl..
za pensje kupimy wiec 60 cd...


Tak samo moze wygladac sprawa z modelami..
po prostu zbyt wysokie ceny "zabija" kartonowy rynek

A tak z ciekawosci zapytam.. ile kosztuje plastikowy model okretu klasy IOWA w zblizonej skali ? (o ile jest takowy)..

co to sie porobilo z tymi cenami...

Przepraszam za "finansowy" off-topic, ale nie moglem sie powstrzymac widzac argumenty ze "100 zl to dobra cena". Moja opinia jest inna. 100 zl to ZA DUZO. Zreszta, wydawcy pewnie sami odczuja to po ilosci sprzedanych egzemplarzy. Zapewne od razu liczyli sie z malym zbytem i dlatego tak wysoko skalkulowali cene... bo skoro drogi model nie kupi wiecej niz powiedzmy 1000 osob (lacznie z modelarzami z zza granicy) to aby uzyskac 100 tys przychodu (przychodu, nie zysku) trzeba ustalic cene na 100 zl...

Ten sam model kosztujacy POLOWE tejze ceny z pewnoscia sprzedal by sie kilkakrotnie lepiej, przynoszac WIEKSZY przeciez dochod (po odliczeniu wiekszych kosztow dluzszego nakladu).
Stara zasada handlowa.. to nie podaz ksztaltuje popyt, ale popyt ksztaltuje podaz. Co latwo zaobserwowac po gazetach z filmami na DVD.. Wydawnictwa maja zwroty rzedu 50 do 60 %... i potem te zwroty niemal w calosci "schodza" po polowie ceny ze "stolikow" na bazarach. A przeciez wystarczylo by obnizyc cene o polowe i te pieniadze wplynely by miast do kieszeni "cwaniaczkow" zalatwiajacych sobie lewe (w swietle prawa zwroty musza isc na przemial!) egzemplarze ze spalarni czy z mlyna, wplynely by do wydawcy

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
06-10-05 23:56  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Pancernik Yamato kartonowy w skali 1:200 to koszt 90 zł a Yamato w plasiku w tej skali to koszt 800 zł.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
07-10-05 01:20  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

NicZtego:)...przeszukaj wcześniejsze wątki o nowościach wydawniczych zwłaszcza o Sarze... chyba nie było większego odemnie oponenta w temacie cen ( nawet na spotkaniu w Kruszwicy przedrzeźniano mnie: DROGO,DROGO;)) ...być może tamten temat sprawił, iż później wyszedł moim zdaniem lepszy od Sary Lex, za wiele mniejszą cene;)
...nie mniej po tych wszystkich nowościach cenowo-wydawniczych jakie zaserwowały nam wydawnictwa, myślę, że cena USS Missouri jest ceną ... rozsądną;)...


...choć mogłaby być mniejsza...:))))

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
07-10-05 02:09  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Hmm.. 100 do 800 to rzeczywiscie niezla przebitka... wniosek ? trzeba sie przerzucic na modele samolotow :) za te sto zlotych mozna kupic pieknego Focke Wulfa :)

Oczywiscie zartuje. Nie zamierzalem korygowac "bledow i wypaczen" producentow :) chcialem tylko zwrocic uwage na to, ze jednak ceny zaczynaja byc windowane na niebezpiecznie wysokie poziomy... Jestem pewny, ze wielu potencjalnych chetnych na ten pancernik zrezygnuje (z bolem serca) z koniecznosci.. bowiem nie kazdy ma spora w sumie kwote do wydania.

Taka polityka cenowa (wycisnac ile sie da, bo model atrakcyjny) z pewnoscia odbierze wydawcom wielu potencjalnych nabywcow, i w efekcie wplywy beda m niejsze niz przy nizszej cenie. Ale to w sumie zmartwienie wydawcow, a ja nie bedac fachowcem-ekonomista - moge sie mylic.

mam jeszcze pytanie do tych, ktorzy juz nabyli wycinanke - jaki jest jej naklad ?

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
07-10-05 10:06  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Nie brałem dotychczas dyskusji w tematach z cyklu "o jak drogo, o my biedni..." ale teraz dołożę swoje małe 3 grosze.

NicZtego: Może z innej beczki, przekalkuluj proszę cene 90zł za USS Missouri z ilością czasu która jest potrzebna na wykonanie tego modelu. IMHO przeciętny pracujący modelarz będzie wykonywał ten okręt min 1 rok jak nie dłużej. Czyli za 90 zł + koszty klejów, farb + dodatków (bez fototrawów myslę że jakieś kolejne 50zł) jest zabawa na ponad 12 miesięcy.
Pytanie: pokaż mi inne modele (inne hobby ???) przy których roczny koszt wspaniałej zabawy wyniesie 90 - 150 zł ?

Nadal twierdzę że ten model jak i inne wychodzący aktualnie duże okręty warte są swojej ceny !

Z tych wszystkich postów cyklu "o jak drogo, o my biedni..." wyłazi niestety odwieczna wada Polaków: nie cierpimy jak ktoś uczciwie zarabia na nas. Najlepiej żeby wydawcy wydawali modele bez zysku, charytatywnie, po kosztach. Oj z takim myśleniem długo nie dogonimy bogatszych np. tzw "starej EU".

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
07-10-05 14:23  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Syjek: pozornie trudno nie zgodzic sie z argumentem o duzej frajdzie przez dlugi czas, ale to tak naprawde czysta demagogia.. bo gdybym wydawal te 90 zl przez wspomniane 12 miesiecy, rzeczywiscie nie odczulbym obciazenia finansowego. Bowiem tego dotyczyly moje posty - NADMIERNEGO finansowego obciazenia. Zreszta, Twoja argumentacja zastosowana do np. mieszkania (co z tego, ze drogie, skoro przez 50 lat bede w nim mieszkal) dokladnie ukazuje blad w rozumowaniu. Wszyscy wiemy, ze , ze ceny mieszkan sa wysokie nei dlatego ze taka jest ich rzeczywista wartosc, ale dlatego ze kazdy musi gdzies mieszkac wiec i tak kupi... Reasumujac, sa rzeczy ZA DROGIE i sa rzeczy o cenie skalkulowanej tak by przyniesc dochod producentom i nie zrujnowac kupujacych. Nikt nie odmawia producentom prawa do zysku, wszak po to wydaja modele. Ale rownie dobrze mozna by sprzedawac chleb po 12 zl (stosujac Twoj argument - po rozlozeniu na okolo 15 kromek i tak nie wychodzi tak drogo....) a tym, ktorzy "marudza" ze drogo zarzucic odwieczna wade polakow, czyli brak zrozumienia dla "uczciwie" zarabiajacych na nas piekarzach)

I o tym wlasnie pisalem. Nie o tym, ze wydawcy zarabiaja, ale o tym, ze winduja ceny na poziomy juz NIEBEZPIECZNIE wysokie. Bo mowie co chcecie, ale model kosztujacy tyle co 50 bochenkow chleba lub 5 kilo szynki to jednak tani nie jest (dla porownania: w usa za cene modelu kupi sie najwyzej 10 bochenkow... ) Zreszta.. polczcie inaczej. Ile zarabiacie na godzine ? a potem policzcie ile godzin musicie pracowac na model. Model ma byc czyms co sprawi przyjemnosc. Nie obiektem wyrzeczen. Nie inwestycja. Ale dostarczycielem przyjemnosci. Takze z kupowania.

Na tym koncze moje dywagacje na temat drogo czy tanio, bowiem po pierwsze to nie miejsce (off-topic), po drugie zas zaczynam powtarzac te same argumenty choc inaczej "podawane" czyli albo mnie braklo nowych, albo i tak nie zostaly te "stare" zrozumiane.

A zamist podsumowania - powtorze: Nie walcze z zyskeim producentow. W ogole nie walcze. Zauwazam tylko, ze wykorzystywanie naszych pragnien i oczekiwan (modelarskich) do windowania cen nie zaowocuje niczym dobrym.

Przepraszam ewentualnych adwersarzy, ze nie bede im odpowiadal, ale jak wspomnialem - to byla moja ostatnia wypowiedz na temat: "zdzierstwo a sprawa Polska, czyli jak z kilograma ziemniakow wycisnac 5 kilogramow frytek)

Oddalam sie celem molestowania Messera :)

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
07-10-05 14:48  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może i drogi ten pancernik ale na pewno jest stanowczo za duży. Widziałem go w Porąbce. Mieszkam w domu, mam dużo miejsca ale nie tyle aby wstawić kilka takich kolosów (w szafie czekają PoW, Bismarck, Roma, Yamato i kilka innych). Już o tym byo ale nadal postuluję aby reaktywować skalę 1:300. Modele będą trochę mniejsze i pewnie trochę tańsze.

--
Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
07-10-05 15:33  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Molzey 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Eh ,wiecie ludzie czego wam zazdroszczę?Ktokolwiek by nie pisał "w temacie cen", kończy zazwyczaj tak: "...no ,drogo ale ja mam w szafie tyle modeli jamatów,romów,i innego tałatajstwa, że za sto lat tego nie skleje, więc tego już nie kupie....".
A ja ,cholera, w szafie to mam dwa MM i coś kupować będę musiał....chlip,chlip.

--
Powracam w opary kleju... Sztachnąć się jeszcze raz.....

 
07-10-05 15:34  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Mi sie tam duzy podoba (zawsze sobie mozna jeden wybrany postawic :), z tym ze jak juz nadmienialem wczesniej niektore czesci sa w tym modelu zupelnie bez sensu (zbyt male do tradycyjnego wycinania). I moze tutaj takie male pytanie do ludzi znajacych sie na poligrafi - czy odpuszczenie sobie drukowania takich malych czastek mogloby w jakikolwiek odczuwalny sposob wplynac na cene modelu biorac pod uwage dzisiejsze technologie?

I skoro juz jestem przy glosie - to taki apel do projektantow na przyszlosc - robcie panowie modele sklejalne i co wazniejsze "wycinalne" - ja wiem, ze komputerem mozna narysowac a laserem wyciac (prawie) wszystko... ale wiekszosc z nas tych laserow jeszcze w domu nie posiada i takich czesci sie wyciac nie uda a zmarnuja sie tylko nasze nerwy, czas, farba drukarska, karton i wasz czas poswiecony na rysowanie czegos, czego i tak sie nie da wyciac :P. Mozna takie elementy dla "hardcorowcow" wystawiac na stronie wydawnictw do sciagniecia (niektore wydawnictwa juz ida na szczescie ta sluszna droga) lub robic jako fototrawki. I nie jest to bynajmniej apel aby robic modele prymitywne... bo sam lubie skomplikowanie i uszczegolowienie na maxa ;)

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
07-10-05 15:41  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Skalpelem też można wszystko (no, prawie) wyciąć, a nie każdy ma dobrą drukarkę. Poza tym i tak nie wydrukujesz tak, żeby druk był taki sam jak w modelu.

Dla mnie to też za duży model. W 1:300 byłby lepszy, o ile nie byłby nadmiernie zubożony.

 
07-10-05 15:52  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Swinger: Ja zawsze podziwiam twoje modele i stanowia one dla mnie niedoscigniony wzor i wiem, ze jestes w stanie wyciac to wszystko, co jest w tym okrecie, ale ja bym sie jednak nie podjal. Przyjemnosc moze mi sprawic wyciecie powiedzmy 10, 20 wiosel do tratw ratunkowych, ale taka ilosc jak jest w tym modelu to przyprawilaby mnie naprawde o rozstroj nerwowy i przyjemnosc z klejenia skonczylaby sie bardzo szybko... ze nie wspomne o innych elementach, ktorych ksztalty sa zupelnie kosmiczne...

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
07-10-05 15:56  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

A ja napiszę o czymś innym.Mianowicie, jeśli ktoś byłby w 100% zdecydowany, iż będzie budował model USS Missouri to mogę wysłać mailem ponad 100 zdjęć ukazujących okręt (zmodernizowany, jak i w pierwotnym wyglądzie) oraz jego plany w formacie pdf z 1948 roku.Tylko wasza skrzynka musi przyjąć wiadomość która ma 20 mb.I tak jak mówię tylko ktoś kto go będzie budował.Bo nie uśmiecha mi sie wysyłać 10 maili każdy po 20 mb:(A możliwości łącza też mam ograniczone.Jakby co to pisać na caapek@interia.pl Pozdr.

 
07-10-05 18:34  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Marcin K.   

Odnośnie drobnych detali - cytat z instrukcji -"Głównym problemem przy jego (modelu) budowie, może być duża ilość często bardzo drobnych detali. Można je wykonać tak jak zostały zaprojektowane lub uprościć (rezygnując z tych najdrobniejszych elementów). Można również elementy kartonowe zastąpić elementami wykonanymi z innych materiałów, wykorzystując część kartonową jako wzór".
Druga sprawa - gdyby tych drobiazgów nie było, ilość arkuszy i tak była by taka sama, bo o tym decydują duże części, a nie drobiazgi. A więc cena druku tego modelu w żaden sposób nie zależy od tego czy model je posiada, czy nie. To z pewnością nie jest sztuczne podbijanie ceny modelu.
pozdrawiam

--

 
07-10-05 19:08  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Widzę że dyskusja rozgorzała to i ja się wypowiem :):)

Model mam, jest dobrze wydany i dość uszczegółowiony. Niektóre rozwiązania mi sie podobają inne mniej - ale to rzecz przyzwyczajenia i gustu. Drobnych elementów jest rzeczywiście dużo - w gotowym modelu tym w Porąbce nie były one niestety wykonane. Brakowało na wieży i pomostach Pelorusów, Skay Lookoutów Designatorów i chyba dalmierzy MK51. Jest tego bardzo dużo i są to jedne z m,niejszych części (patrz wątek o Alasce) Tu muszę zaznaczyć iż wydaje mi się że niektóre elementy są niezbyt trafnie rozrysowane - np MK51 czy Pelorus (jak kogoś ciekawi mogę podesłać zdjęcia).
Rysunków jest dużo i ichyba wyczerpujaco obrazują budowę. W opisie też umieszczone są nazwy tego co akurat składamy - chwała za to projektantowi. ......Pisać można dużo, więc reasumująć: model wydany jest na wysokim poziomie - wyjdzie z tego piękny okręt - jednak jego budowa na pewno nie zamknie się w roku czasu. Tak więc ja uważam że jest on wart swojej ceny - za jakość i czyjąś pracę włożoną w przygotowanie się płaci - więc uważam że jest OK. Zresztą przymusu kupowania nie ma - są inne modele - więc chyba każdy potrafi znaleźć coś na swoją kieszeń.

--
PozdrawiamKojak

 
07-10-05 20:10  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Święta prawda Kojak, nauczmy się doceniać czyjąś dobrą pracę, a docenieniem tejże jest godziwa zapłata za nią :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
08-10-05 08:04  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeszcze się taki nie urodził, któryby każdemu dogodził. Zwłaszcza tyczy się to Polaków.
A to skala nie tak, tu znów zbyt wysoka cena.
Przecież 90 PLN to w przeliczeniu to ok 20 paczek papierosów albo 30 piw (Do NicZtego: gdzie Ty kupujesz tak tani chleb????? ;) ).
Z drugiej strony porównajcie sobie obecne wydanie, z wczesnym wydaniem GPM.
Jeśli 90 zł to za dużo, to jeszcze w wielu miejscach można to stare nabyć za ok 45-50 zł
Nie widzę przeszkód (ja mawiał ślepy koń na zawodach).

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
09-10-05 17:15  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
exitus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Chciał nie chciał zamówiłem :)
A miałem nie kupować już kartonówek ...
Teraz to już koniec Musze skleić to co mam (sporo tego )
Nie kupuje więcej NIC.No chyba że ktoś wyda coś z japońskich krążowników :):):)
Pozdrawiam

 
09-10-05 17:18  Re: [zapowiedzi] USS Missouri - GPM IX'2005
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
To moze ja tez cos powiem.
Model ten widzialem w Porabce,ladny,i ciekawy.Kupilem jednak dwa krazowniki za 60 zl.
Cena jak zawsze ,dla jednych O:K dla innych drogo.Dla mnie to tez nie malo,chociaz mieszkam w kraju gdzie podobno zarabia sie 3000 Euro( macie naprawde wysokie wyobrazenie o zachodzie).Pomysl dodruku stron dla zaawansowanych jest super.
Dzielenie 90 zl.na miesiace pracy jest moze trafny , ale co zrobic gdy kupujemy kilka modeli w roku !!??
Ja mam czesto obawy ze robiac taki model rok lub dwa,moglbym nie dotrwac do konca,nie wspomnac o popelnieniu bledu,szkoda by bylo kasy.
Pozdrawiam Krzysztof

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024