FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-10-05 05:00  ŻUBR z Cardplane - poprawki
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ponieważ w wątku o polowaniu na Żubra Lech wywołał temat uwag krytycznych: proszę bardzo - ja zauwazyłem nieprawidłowy krój numeru ewidencyjnego, ten uzywany w 1. i 2. Pułku Lotniczym był wielokrotnie podawany w literaturze. I czy mnie się wydaje, że numer był tylko na lewej burcie? A czy Żubry w ogóle miały namalowane numery ewidencyjne?
Bo jak patrzę na fotki w róznych ksiazkach, to niczego tam nie widze - ale zdjecia nie są rewelacyjnej jakości.
O morze [czyli tzw. wzorze Moire'a] na cylindrach silników w wersji płaskiej nie wspominam, bo jeśli komuś to przeszkadza, to jest takim zapaleńcem, że sklei sobie cylindry przestrzenne.
No i te obcierki - niby na sklejce, ale rzeczywiscie przypominają błoto.

Ogólnie - tyle na niego czekałem, że musi się podobać...

 
12-10-05 09:21  Re: ŻUBR z Cardplane - poprawki
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Numery ewidencyjne były napewno, natomiast czy na obu stronach kadłuba, czy na jednej - przyznaję: nie wiem.
Lech

 
12-10-05 10:07  Re: ŻUBR z Cardplane - poprawki
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

OK - opierałem się na tej fotce z Morgały - skraksowanego 17 maja 39 samolotu 71.88 - i po zeskanowaniu oraz rozjaśnieniu (Photoshop) nic nie wyszło na kadłubie - tak jakby tych numerów tam nie było. Oczywiście możliwe, że juz przy druku książki numery "zanikneły".
A co z fontem?

 
14-10-05 17:26  Re: ŻUBR z Cardplane - poprawki
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jeśli chodzi o krój liter, to ... dałem plamę.
Lech

 
14-10-05 18:20  Re: ŻUBR z Cardplane - poprawki
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

moze by tak wydrukowac na stronie wydawcy lub w "szufladkach" elementy z poprawnymi cyframi, lub chocby same szablony tychze (cyfr) dla osob, ktore chca poprawic

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
16-10-05 19:21  Re: ŻUBR z Cardplane - poprawki
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

NicZTego - popieram - to w końcu jeden element, więc myslę, że technicznie nie byłoby większych problemów z przeróbką i wrzuceniem na net. Co na to Autor?
Pozdrawiam

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
16-10-05 23:50  Re: ŻUBR z Cardplane - poprawki
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ciekawe tylko jak byś wydrukowal żeby się nie różniło od "fabrycznej" wycinanki??

 
17-10-05 00:09  Re: ŻUBR z Cardplane - poprawki
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

metoda prob i bledow :) juz tak kilka razy robilem. Da sie, choc niekiedy trzeba przeprowadzic wiele prob. Ja dawniej drukowalem reprezentacyjny (czyli zawierajacy mozliwie duzo barw - najlepszy jest bok kadluba, gdzie mamy kamuflaz z gory, dolu i znaki rozpoznawcze) fragment poszycia i porownywalem z oryginalem. Metoda zmudna, czasochlonna i w sumie kosztowna, ale daje doskonale wyniki.
Dodatkowo, po ktorejs tam probie dobrania barwy postanowilem ze tak sobie skoryguje wyswietlanie monitora, by obraz na ekranie mozliwie przypominal to co widze na wydruku - oczywiscie tylko na oko, ale taka operacja pozwolila mi na znaczne (srednio - 3 ) zmniejszenie ilosci probnych wydrukow. A poniewaz drukuje jedynie maly fragment, nie jest to juz ani czasochlonne ani nie zzera duzo tuszu.

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
17-10-05 00:13  Re: ŻUBR z Cardplane - poprawki
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Czy mógłby ktoś pokazać jak to wygląda, a jak powinno wyglądać?

Może da się wydrukować poprawkę w następnym numerze CP? Tylko że to chyba nie zagwarantuje identycznego koloru... ?

 
17-10-05 07:49  Re: ŻUBR z Cardplane - poprawki
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Swinger, jak znajdę, to wieczorem wrzucę skan z cyframi o właściwym kroju. W wycinance zamiast tego mamy jakiś najzwyklejszy współczesny krój czcionki, nawet nie wiem, czy taki istniał przed wojną.
Poza tym nie jestem pewien, czy również wielkość cyfr nie była zunifikowana i czy te w wycinance nie są z lekka za duże.
...trochę szkoda, bo model jest pierwszorzędny, zwłaszcza uwzględniając już dodane i zapowiadane uzupełnienia...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024