FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-09-05 19:18  [pomoc] japońska strona
Marcin_BM 

 

Ostatnio w poszukiwaniu prostych samolotow z 2 ww znalazlem ta strone, pisalo na stronie z tym linkiem ze sa tam modele kartonowe. Ja zbalazlem tylko zdjecia gdyz strona jest po japońsku. Moze ktos z was zna ten jezyk albo sciagal juz z teje strony.
http://ww4.enjoy.ne.jp/~trotskiy

 
21-09-05 20:00  Re: [pomoc] japońska strona
Mirek 



 - 2

Nie klikaj na zdjeciach ale sprawdz podpisy pod zdjeciami. Jezeli jest to aktywny link to tam bedzie model.
Modele sa w PDF zabezpieczone haslem. Wstukaj 'trotskiy" i powinny sie otworzyc ;-)
Mozesz potrzebowac Japanese Font Pack do sciagniecia ze strony Adobe zeby poprawnie wyswietlic strony modeli.

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
21-09-05 20:10  Re: [pomoc] japońska strona
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Sprawdziłem. Wygląda, że aktywne linki są różowe. Faktycznie plik wymaga hasła i wpisanie 'trotskiy' skutkuje.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
21-09-05 22:49  Re: [pomoc] japońska strona
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dawno tam nie zagladalem i mile sie zaskoczylem. Mam wszystkie stare wersje tych modelikow (kilka nawet skleilem).A teraz maja podwozia, bo wczesniej byly bez.Ciekawostka jest to, ze te starsze .PDFy byly w formacie A3.Niewiem jak teraz ale wczesniejsz po wydrukowaniu na A4 wychodzily takie pi razy drzwi w 1:72

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-09-05 23:14  Re: [pomoc] japońska strona
Marcin_BM 

 

Chopin a masz moze F4F4 i SBD3 ? czy tylko te ktore mozna sciagnac. Kolorystyka nie gra roli moga byc i czarno-biale.
[dodane]
A w jakiej bazowej skali są te samoloty ?



Post zmieniony (21-09-05 23:23)

 
22-09-05 14:45  Re: [pomoc] japońska strona
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raczej tak. Musial bym sprawdzic na dysku w domu. Jak znajde to wypuszcze ci na meila. Bazowa skala to prawdopodobnie 1:36 lub 1:35. Nigdy nie zdarzylo mi sie wydrukowac tych modeli na A3 wiec ciezko mi sie wypowiadac. Tylko, ze one sa bardzo mocno uproszczone: kwadraciaste kadluby i plaskie skrzydla. Prezentuja sie dosc ladnie. Ja swoje sprezentowalem kolezance i byla wtedy zachwycona. Czy jest dalej to nie wiem, bo nie utrzymujemy kontaktu. : )

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
22-09-05 15:49  Re: [pomoc] japońska strona
Marcin_BM 

 

Był bym bardzo wdzięczny, uproszczenie jak mowilem nie gra roli bo i tak bede je przerabial i waloryzowal w PSP a na koniec i tak w skali 1:200 bedą :)

 
22-09-05 16:21  Re: [pomoc] japońska strona
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z waloryzacja w jakimkolwiek programie to moze byc problem, bo japonczyk zabespieczyl te .PSDki i do tego dochodzi to przeklete japonskie kodowanie. Mi nie udalo sie dobrac do zawartosci. Ale moze przy odrobinie szczescia cos wykombinujesz. Jak dobrze pojdzie to wysle ci to wieczorem.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
22-09-05 16:49  Re: [pomoc] japońska strona
Marcin_BM 

 

Mam 2 pomysly :
1. Rozloze to pakietem adobe czyli albo adobe photoshop albo adobe acrobat
2. zrobie printscreena :)

 
22-09-05 18:25  Re: [pomoc] japońska strona
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

3. Władować PDF'a do InDesign'a i exportować jako EPS. W większości wypadków działa. Jeśli zadziała to hulaj dusza... łyka Illustrator, Corel, szop itp.
Eha... Acrobat też ma chyba export do eps'a z tego co kojarzę...

I oczywiście po wysłaniu mi się jeszcze coś przypomniało...

4. Z Reader'a drukujesz do pliku postcript na jakimś Linotronicu czy Agfie... Teraz byle Corel powinien to otworzyć... można też spróbować "pokręcić" na distillerze...

Sebastian GG: 8445811

Post zmieniony (22-09-05 18:30)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024