FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-09-05 14:14  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Qrcze, cos mi w przeglądarce przeskoczylo i wyslalem dwa razy ten sam post... Sorki, kolezanki i koledzy... Moze moderator to wytnie...

--

Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

Post zmieniony (21-09-05 14:16)

 
21-09-05 14:15  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Znowu to samo... proszę moderatora o usunięcie tego postu...

--

Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

Post zmieniony (21-09-05 14:16)

 
21-09-05 15:05  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
Pioter   

Ja również podgrzewam na maszynce elektrycznej.Ważne by kopyto było dobrze nagrzane,wtedy nie będzie problemu.Folia się oziembia na zimnym kopycie.

--
Piotr

 
21-09-05 16:18  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

dziekuje wszystkim za rady, bardzo ciekawe propozycje. wlasnie kupilem nagrzewarke (zwana niekiedy opalarka :) wiec wyprobuje sposob Swingera. ten z tekturka, bowiem przedmiotem klopotu jest kabina do.. defianta :))). ta od wiezyczki. Kopyto juz mam, folie tez, wypalarke od teraz- takze. czekam tylko na stojaczek, ktorego chwilowo nie bylo, a ma byc w przyszlym tygodniu - i sprobuje zrobic m oja pierwsza w zyciu kabinke :)

Raz jeszcze dizekuje za liczny odzew i cala mase naprawde ciekawych sposobow.

Pozdrawiam

p.s. (po wykonaniu kabinki - jesli uda mi sie ja wykonac... :) zaprezentuje efekty w postaci zamontowanej do defianta, ktory w zasadzie czeka juz na wiezyczke jedynie. :)

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
21-09-05 16:26  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Nie wiem, czy ta kabinka nie jest zbyt głęboka na sposób bezpróżniowy... Folia może się przerwać, chyba że będzie wystarczająco gruba. Ale pobaw się, powiesz nam potem, jak poszło. :)

Ile dałeś za tę opalarkę? Widziałem kiedyś w sklepie, że te urządzenia są całkiem tanie.

 
21-09-05 19:19  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
maniek   

Z doświadczenia technologa chemika/prztwórcy tworzyw sztucznych. Ogień i wysoka temperatura powyżej 120oC jest szkodliwa dla tworzyw.
Czy zastanawialiście sie kiedyś jak się wykonuje butelki na napoje z tzw PET??
Mianowicie tzw preforma w kształcie takiej większej probówki mocowana jest w dyszy. Następnie przez dyszę wprowadzana do wnętrza tej probówki jest para, pod cisnieniem. Wcześniej wymieniona probówka umieszczona jest w formie, pod wpływem temperatury i ciśnienia probówka wypełnia formę-w ten sposób otrzymujemy niemal dowolny kształt butelki.
Z modelarskiego pktu widzenia:kopyto wykonujemy wypukłe lub wklęsłe jak komu pasuje, nakładamy folię. Wykorzystując parę z domowej wytwornicy ogrzewamy folię i kopyto uzyskując bądź wypełnienie kopyta/formy lub opasania folią kopyta.
Tak by to zaprojektował technolog przetwórstwa tworzyw sztucznych.

--
08/15

 
21-09-05 22:51  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Witam.
No i stalo sie :)
Mialem czekac na stojaczek do nagrzewnicy, bowiem myslalem o technice: podgrzac folie pod nagrzewnica, szybko przeniesc na kopyto i naciagnac.

Ale bedac czlowiekiem niecierpliwym postanowilem znalezc inna metode :)

No i efekty mozna zobaczyc w relacji z budowy defianta :) Uzylem metody "wyciskania" ksztaltu poprzez wcisniecie kopyta w otwor przykryty folia. Dokladniej opisuje to w wyzej wymienionej relacji.

Raz jeszcze dziekuje wszystkim za nieoceniona pomoc - bez Was czekalbym pewnie az w ktoryms ze sklepow pojawi sie gotowa kabinka - a dzieki Waszej pomocy i radom mialem impuls by sprobowac samemu

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
22-09-05 14:13  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
kundziol   

moze to ci sie przyda

http://paperwings.newmail.ru/hints/index.htm#merging

 
22-09-05 14:33  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Kundziol: SWIETNA strona. Dziekuje :)

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
25-09-05 07:58  Re: [PYTANIE] metody ogrzewania folii
Piter   

A ja znalazlem to http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotnicze/kartonowe/inne/tech_owiewki/index.html

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024