FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-09-05 00:56  [Technika] jaka srebrzanka do kartonu ?
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

w temacie pytanie zadane zostalo dosc lakonicznie (specjalnie, by nie "zaciemniac" nadmiernie rozbudowanym topicem)
Dlatego pozwole sobei rozwinac je

Czym malowac karton tak, aby po malowaniu mozliwie wiernie odzwierciedlal naturalne blachy ? nie pytam o kolor, ale o rodzaj farby. Jesli zas macie doswiadczenie "w tym temacie" to takze o producenta, sposob nakladania i inne ciekawostki jakimi sklonni bylibyscie sie podzielic

Nie chodzi o malowanie amortyzatorow czy tym podobnych drobiazgow, ale o malowanie blach okapotowania silnika w RWD-8 (by byc konkretnym do konca)

W przypadku Fokkera eindeckera oslony silnika wykonalem z nalepionej na karton folii z czekolady, ale efekt mnien ie zadawala.

Czy moze ktos z kolegow zna jakis satysfakcjonujacy sposob na "farbowe" udawanie blach w modelach kartonowych ?

Jesli zas nie, to moze podzielicie sie wiedza jak oklejac folie aluminiowa (lub jakie inne materialy stosowac) by nie faldowala sie

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
17-09-05 08:32  Re: [Pytanie] jaka srebrzanka do kartonu ?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Nie robiłem tego wprawdzie na modelu, ale musiałem kiedyś cos podobnego zrobić.
Okazały się być przydatne dwie wersje:
a) karton solidnie zaimpregnowany nitro - wtedy praktycznie dowolna dostępna srebrna farba modelarska, nakładana pędzlem lub aerografem;
b) srebrny cienkopis filrmy Pilot, na dowolnym podłożu daje równą i wysyconą linię błyszczącego srebra. Oznaczenie SC-S-EF.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-09-05 10:19  Re: [Pytanie] jaka srebrzanka do kartonu ?
Damiano 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja do takich rzeczy używam farby Pactra Gunmetal . Wygląda to miejwięcej tak jak na tym silniku. Pozdrawiam

Damiano






Post zmieniony (17-09-05 10:29)

 
17-09-05 11:25  Re: [Pytanie] jaka srebrzanka do kartonu ?
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Bardzo dziekuje za informacje,. wybprobuje oba sposoby

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
17-09-05 13:43  Re: [Pytanie] jaka srebrzanka do kartonu ?
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gunmetal jest ciemny. Odcieniem przypomina kolor grafitu.
Polecam Humbrolowskie Alluminiumy, Steale itp. Odcieni kolorów imitujących różnego rodzaju blachę jest co najmniej kilka (jeśli nie kilkanaście). Na duże powierzchnie, to jedynie malowanie aerografem. Po pomalowaniu pędzlem (nawet jeśli jest diabelnie duży i miękki) zostają smugi.

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
17-09-05 13:45  Re: [Pytanie] jaka srebrzanka do kartonu ?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Wbrew temu, co ogólnie się mówi o akrylowych metalikach, całkiem ładnie (przynajmniej na np. plastiku) wychodzą nakładane aerografem akryle Pactry, np. aluminium, srebro czy stal. Do malowania kartonu chyba lepiej byłoby zaimpregnować karton cellonem, ale nie próbowałem na "surowym", więc nie wiem na pewno.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-09-05 13:54  Re: [Pytanie] jaka srebrzanka do kartonu ?
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

NicZtego, mam bardzo podobny problem i prowadzę w tym kierunku poszukiwania :-) Nawet powód mam zbliżony, ponieważ chcę przemalować RWD-5bis z MM. Ostatnio robiłem próby z pewnym środkiem, którym pokryłem wycinankę w ten sposób, że widoczny jest rysunek, linie podziału i wszystkie oryginalne detale spod naniesionej srebrnej powierzchni. Efekt nie jest zły, ale próbuję dalej szukając "srebrnego środka" ;-) Postaram się pokazać efekty w tych dniach na forum.

--
Buka :-]

 
20-09-05 12:18  Re: [Pytanie] jaka srebrzanka do kartonu ?
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

ja do waloryzacji swojego zera uzywałem farby nr 99 Revela i jak dla mnie efekt jest świety, dokładnie jest to chyba kolor aluminium gray, ale nie jestem tego do końca pewien

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024