FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
16-04-13 23:50  Odp: [Pytanie] Czy to sa rozne modele ?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kroolo, cięty masz dowcip :) Ja czekałem na He-111 z MM i wiem, że lepiej już kupic stare wydanie z GPM

Poniżej link do galerii modelu z 99 roku. Jak zjedziesz nieco niżej to jest tam też prezentacja modelu.

http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=659

--

Post zmieniony (16-04-13 23:55)

 
17-04-13 00:35  Odp: [Pytanie] Czy to sa rozne modele ?
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Panowie, przecież Ołówka, który będzie w MM nie projektował Aviator. A więc to już jest plus tego wydania i gorzej już nie będzie :D

 
17-04-13 07:40  Odp: [Pytanie] Do-17 z GPM - Czy to są różne modele?
Barbarossa 

 

Partyzant prezentował swój model też na tym forum. Sęk w tym, że w wydaniu z 99 r. są straszne różnice kolorów, co widać dokładnie na ukończonym modelu.
Stąd moje pytanie o najnowsze wydanie. Mimo problemów wskazanych przez Partyzanta uważam ten model za dobry, więc jeśli drukarnia nie "dała ciała" to pewnie bym go zakupił.

Model z MM nie wiadomo w jakiej będzie wersji, a jeśli wczesna z Września '39, to i tak na wersję Z przyjdzie poczekać kilka lat. Poza tym na ten z MM też pewnie zakupię:)

Ołówek ma w sobie to "coś", dlatego tak drążę temat.

P.S.
Dziękuję za zmianę tematu, jest czytelniejszy.

--
per aspera ad astra...

 
17-04-13 09:21  Odp: [Pytanie] Do-17 z GPM - Czy to są różne modele?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Problem w tym, że nawet jeśli model z MM będzie dobrze zaprojektowany, to będzie też niestety uproszczony.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
17-04-13 14:34  Odp: [Pytanie] Do-17 z GPM - Czy to są różne modele?
Panda   

Raziel sklej ,,uproszczonego" Hieia... albo nawet Łosia, ja wiem, inny projektant itd., ale się trochę czepiłeś MM-a i wychwalasz skomplikowane projekty (z którymi sobie nie radzisz jakoś rewelacyjnie). Nie widziałeś projektu a już wiesz co tam będzie ... a co w lotka wypadnie? Weź napisz :)

 
17-04-13 15:46  Odp: [Pytanie] Do-17 z GPM - Czy to są różne modele?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wolę sobie radziś średnio z zaawansowanym projektem, niż rewelacyjnie z przykrótkim uproszczonym. Uczepiłem się MM-a nie bez powodu. Poczekamy-zobaczymy. Na Hiei-a przyjdzie pora jeszcze do końca roku. Ale z GPM-u bo skala ludzka (projektant ten sam). A Łoś akurat jest udanym modelem, ale to raczej wyjątek od reguły. Zresztą jest to projekt pana Mistewicza więc jest grubo poza konkurencją. Projekt projektem a to co zrobiło wydawnictwo z kolorystyką woła o pomstę do nieba. Po ostatnich "wyczynach" redakcji MM nie trzeba być wróżbitą Maciejem by bez problemu zgadnąć co nas czeka. :)

--

Post zmieniony (17-04-13 15:54)

 
17-04-13 18:42  Odp: [Pytanie] Do-17 z GPM - Czy to są różne modele?
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Uproszczenia w Małym Modelarzu? Przecież to do ciężkiej niepodległej jest właśnie Mały Modelarz i taki ma być! Oczekiwanie od tej Redakcji modeli na poziomie Halińskiego chyba nie jest do końca sensowne. A że ostatnio mieli "szczęście" do wydawania bubli zarówno pod względem projektu jak i druku to już zupełnie inna bajka a dokładniej marnowanie pieniędzy podatników.
Co do Dorniera to proponuję poczekać do momentu wydania modelu. Wtedy krytyka będzie miała/lub nie podstawy. A na razie krytykowanie "nieistniejącego" to takie... polskie jest. ;-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
17-04-13 21:44  Odp: [Pytanie] Do-17 z GPM - Czy to są różne modele?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Masz rację Bartko, wstrzymam się do wydania modelu. :) A tak na serio to dobrze mówisz, że MM ma taki być. Zgadzam się, tylko jakośc powinna być lepsza. Pisząc że w MM będzie uproszczony nie miałem nic złego na myśli

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
18-04-13 09:45  Odp: [Pytanie] Do-17 z GPM - Czy to są różne modele?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Panowie!
Te "stare" modele ( tak Dornier jak i Stuka) dają się skleić i nawet fajnie wyglądają. Mam sklejone oba i zamierzam udowodnić,że są ( jak na swoje czasy wydania) całkiem niezłe.
W ciągu kliku dni ( jak czas wolny ) pozwoli , zrobię zdjęcia swoich staruszków i je upublicznię ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-04-13 01:39  Odp: [Pytanie] Do-17 z GPM - Czy to są różne modele?
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Mam cicha nadzieje ze MM wyda swojego Do-17 w jakims innym malowaniu niz Luftwaffe.

Moze np. Finski?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024