FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
04-09-05 11:12  Re: Konkurs Emocjonalny II
zdzisio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

2 wydarzenia.. jedno bardzo wazne.. drugie troche mniej.. ale... sam niewiem ktore wiecej a ktore mniej.. pierwsze.. to takie.. ze zareczylem sie ze swoja kobieta.. wlasnie w wakacje.. i wlasnie w dzien w ktorym mijal nasz pierwszy rok pobyti razem.. :) jestem ogromnie zadowolony.. i wstrzasniety.. Drugim wydarzeniem nie mnie waznym.. byl wyjazd na 2tygodnie do babci mojej narzeczonej.. ktory okazal sie byc przelomowym w naszym zwiazku :). A mianowicie.. 2tygodnie bez moich modeli.. sie nie da..no sie nie da.. ,zabralem ze soba.. swoj maly warsztacik i model z MM.. moje kochanie bardzo krzywo patrzalo.. na caly proceder, poniewaz do tej pory uwazala moje hobby za strate czasu i pieniedzy... przez te dwa tygodnie skleilem caly kadlub.. i pare elementow.. i calkiem to przyzwoicie wygladalo, przez caly ten czas moja dziewczyna sie bacznie temu wszytskiemu przygladala.. az wreszczie zaakceptowala.. ba.. nawet model sie jej podobal.. to byl pierwszy szok.. ale.. jak mi obiecala.. spelnic moje modelarskie marzenie na moje urodziny.. to juz bylem wstrzasniety... i wreszczie w grudniu dostane dwa upragnione model BISMARCK AH I YAMATO AH... :))))))))))))))))))))))

--
w stoczni : admiral pierwozwannyj 90%
w hangarze : zero z mm 98%
ah 64 apache z mm 89%

 
04-09-05 11:56  Re: Konkurs Emocjonalny II
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Tegoroczne wakacje są moimi ostatnimi! Studia powoli dobiegają końca, został rok kilka egzaminów poprawkowych i praca magisterska o dość intrygującym temacie „Urządzenie do stymulacji wstrząsami głębokimi”. Początkowo miał być inny o wózku z pionizacją ale była zielona szkoła z „Zakatkiem” i Maćkiem i pani dyrektor zaproponował mi coś takiego. Były wielkie plany na te ostatnie 3 miesiące wolności ale nic nie wyszło, było prawie jak zwykle. Na początku obóz z Burymi Misiami, wyjazd do babci, praktyki itd.

Co wstrząsnęło moim życiem modelarza w te wakacje? Chyba najciekawszym wydarzeniem było obejrzenie modelarstwa w skali 1:1 podczas inscenizacji Warta – Ren 2005. Po prawie dwóch godzinach ataków i kontrataków, wybuchów, strzałów i okrzyków publiczności w stylu „Polacy i tak wygrają” albo brawach po „zasztyletowaniu” niemieckiego wartownika. Przyszedł czas na powrót do domu i całą drogę myślałem skąd można by wykombinować mundur i replikę broni. Szybkie googlowanie i moje zapędy zostają ostudzone liczbami cztero i więcej cyfrowymi z różnymi skrótami monetarnymi. Niestety chyba zostanę tylko widzem takich spektakli. Podobno organizatorzy tej imprezy chcą zrobić kolejną 23 lutego z inscenizacją zdobywania poznańskiej Cytadeli ale pożyjemy zobaczymy czy panowie politycy pozwolą.

Oczywiście Obóz Burego Misia trwał trzy tygodnie ale i tak nie zdążyłem przeprowadzić żadnych zajęć z modelarstwa. Ten czas, praktycznie 24 godzinnego, czuwania nad Krzyśkiem i innymi misiakami naprawdę dał w kość. Zresztą rodzice o tym wiedza najlepiej, że jak jest cisza to znaczy że coś jest mocno nie tak. Na szczęście chwil ciszy było niewiele za to było trochę wrzasków. Mała akcja w stołówce gdzie żaby (taki eufemizm dla rzucania mięsem) latały gęsto. Moje okulary ledwo wytrzymały ale oprawki Krzyśka wyglądały jak węzeł gordyjski. To było największe w życiu wyzwanie modelarskie jakie przede mną stanęło. Gdy już ochłonęliśmy on sobie wypoczywał w „nagrodę” na kanadyjce a ja dokonywałem renowacji. Dziękowałem konstruktorowi tychże oprawek, że były z bardzo miękkiego żelaza a „szkła” z plastikowe. No i nie powiem uwierzyłem w filmy z McGiverem, za pomocą scyzoryka można naprawdę wiele!

To chyba tyle tych ckliwych wynurzeń o tych wakacjach. Mam nadzieje, że za rok będę mógł się wam pochwalić dyplomem i pracą.

--
Fanatyk Kartonu

 
04-09-05 22:09  Re: Konkurs Emocjonalny II
Korred   

...



Post zmieniony (11-09-05 16:42)

 
05-09-05 08:31  Re: Konkurs Emocjonalny II
yak   

W planach na ten rok miałem m. in. zakończenie Zuikaku. Model na wakacje (urlop) miał się reaktywować. Leżał sobie cicho w garderobie, niestety:

Głupi Żurawiu, gdybyś w kącie siedział nigdy by się o Tobie mój 2 letni Kubuś nie dowiedział.

Pozornie nic się nie zmieniło, żona akurat, prasowała młody czworaczkował po podłodze, tylko jakiś taki grzeczny był. Zaglądam, Zuikaku zmienił minimalnie położenie, ale mój mały Admirał wg słów Kochanej "tylko go ogląda".

Prasowanie skończone, więc też postanowiłem ocenić efekt zabawy.

Dwie piękne torpedy rozszarpały lewą burtę na długości kilkunastu metrów (w skali 1:200).

Teraz czekam na Zuikaku od Hala, może będzie szcześliwszy..........



Post zmieniony (06-09-05 14:46)

 
05-09-05 15:47  Re: Konkurs Emocjonalny II
Korred   

...



Post zmieniony (11-09-05 16:42)

 
05-09-05 18:06  Re: Konkurs Emocjonalny II
pio_eustachy 

 

Dołącze się na końcu. Najlepiej zacząć od początku czyli od tytułu:
MODELARSKI KOSZMAR NOCY ( dnia ) LETNIEJ
Wszystko zaczeło sie pewnego dnia, konkretnie gdzieś w sierpniu. Dumnym krokiem wkroczyłem do mojego pokoju mając na celu wysprzątanie go "pod remont". Zatem najpierw do kartonowych pudeł poszły ksiązki potem kolejne bibeloty. Mój wzrok padł na model karykaturalnie wykonanego samolotu Spowith Camel z MM. Postronny obserwator powiedział by pewnie ze model ten przypomina wszystko tylko nie samolot. Ale byłem do niego przywiązany nie ze względu na cene (chyba 12 złociszy) lecz na to ze byl to mój pierwszy kartonowy model. "Niestety" nie chciał się zmieścic sie do zadnego z pudeł. no to ja popatrzyłem na niego po raz ostatni i wypróbowałem właściwosci aerodynamiczne. potem nadszedł czas na test zderzeniowy z podłogą i moją stopą. "Cóż - myśle - zaraz go wyrzuce i nie bedzie mi straszył gości". Wyciągając po niego rękę zwróciłem uwage na te wszystkie wręgi, na kabine pilota i reszte. "co ja zrobiłem!!!" - krzyknąłem z rozpaczą. I w ten sposób miałem dół psychiczny do końca dnia. Morał z tego taki że trzeba 10 razy pomyslec zanim sie coś zrobi

--
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
I love żółwie!

 
11-09-05 08:07  Re: Konkurs Emocjonalny II
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam,

z powodu nawału obowiązków nie miałem kiedy przeczytac wpisów. Przeczytałem dzis rano i o to wyniki:

1. Uboottd
2. yak
3. Zdzisio

Jak zawsze ocena była subiektywna do bólu.
Wygrani proszę o kontakt na mejla modele@wak.pl

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
14-09-05 00:20  Re: Konkurs Emocjonalny II
zdzisio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

dane poszly na podany adres.. :))

--
w stoczni : admiral pierwozwannyj 90%
w hangarze : zero z mm 98%
ah 64 apache z mm 89%

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024