FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
04-04-06 21:09  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie, ząbki nie są nasączone żadnym klejem cyjanoakrylowym. To raczej zasługa sztywnego kartonu o dużej gramaturze, z którego je wycinałem (po uprzednim naklejeniu wzorów z wydruków z drukarki na zwykłym papierze). Kiedyś dostałem kilka arkuszy od kolegi - są białe i używane w szpitalach, ale dokładnie nie wiem do czego:)

Po wycięciu ząbków zagruntowałem je jednak klejem BCG, dosyć gęstym - by się nic nie rozłaziło - w szczególności, by papier z drukarki trzymał się kartonu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-04-06 17:07  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
futrzak 

 

Aha, dzięk Stug. Też się kiedyś wezmę za ten model ale z MM.

--
tnms

 
09-04-06 19:58  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Małą przerwę nad dalszymi pracami z kołami napędowymi wykorzystałem na próby z reflektorami. Postanowiłem wykonać je z kartonu, ale zupełnie od nowa, gdyż ręczne rozrysowanie reflektorów w postaci listków (tak jak to ma miejsce w wycinance) nie ma większych szans na dobre spasowanie. Rozrysowałem sobie więc na komputerze takie siatki i wydrukowałem na kawałku zielonego kartonu z modelu.



Zważywszy na fakt, że części z listków są moją małą zmorą, kopułki reflektorów nie wyszły najgorzej. Duża w tym zasługa kleju BCG, który oprócz tego, że skleił dość dobrze listki to jeszcze pomógł w zaimpregnowaniu całości, jeszcze przed sklejeniem.

Wewnątrz kopułek umieściłem kawałek folli spożywczej - acz nie do spożywania:). Ponieważ porobiłyt się liczne załamania powierzchni, "rozmazałem" je końcówką pędzla. Zastanawiam się z czego zrobić żarówki - na razie nie znalazłem w domu nic odpowiedniego. Kiedyś miałem szpilki z takimi ładnymi kroplowymi główkami, ale słuch po nich już dawno zaginął:)
Brak żarówek spowodował wstrzymanie prac. Oszklenie chyba wykonam z wyciętych krążków z opakowania od tabletek - będą leciutko wypukłe:)

Acha, dodam tylko, że średnica tych reflektorów to 4 mm. Jak ja to skleiłem tymi moimi grabiami z delirą to nie wiem:D

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-04-06 20:04  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ponieważ prace nad reflektorami lekko utknęły, zabrałem się dzisiaj znowu za koła. Krótko mówiąc skleiłem je do przysłowiowej "kupy":) (brak jeszcze wzmocnień).



Do wewnętrznych obręczy dodałem jeszcze po 12 łbów śrub. Ośkę pomiędzy zewnątrznym i wewnętrznym kołem wykonałem ze zwiniętego papieu offsetowego, nawiniętego na tuleję, którą wczesniej wykonałem z tegoż samego papieru, a która będzie wchodzić w kadłub.

A tak wyglądają wstępnie pomalowane koła :



Dzisiaj zamierzam jeszcze wkleić po 6 wzmocnień w każdym kole i praktycznie będzie można montować je do kadłuba:) Ale czy to się uda? Zobaczymy...

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-04-06 14:34  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Stug! Koła napędowe są super. Gratulacje! A zębów i tak nikt nie będzie liczył, chyba że chodzi o te wybite przy opadzie szczeny ;-)

 
14-04-06 13:07  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak jak myślałem, na samych wzmocnieniach się nie skończyło:) Dogłębna analiza rysunku i zdjęć kół napędowych popchnęła mnie w czeluść szaleństwa:) Dorobiłem śruby i nakrętki (z których z kolei "wychodzą" końcówki śrub). Skończyło się na tym, że koła, które w wycinance składają się z 6 części, u mnie posiadają ich po 133 na koło:) Trzeba będzie kaftan zamawiać:) Ja naprawdę nie planowałem tego:P



Zdjęcia nie wyszły mi najlepiej, ale myślę, że cokolwiek widać:)

Dla przypomnienia wstawiam poniżej zdjęcie poprzednich kół napędowych mojej roboty, które swego czasu poleciały do kosza - i to tylko z powodu zębów:)



Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-04-06 13:50  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Grzesiu, nie chcę się "czepiać", ale teraz lufy km-ów są nie nagwintowane ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
18-05-06 09:46  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ja tylko na chwilkę... Chciałem się pochwalić, że po wielu , wielu dniach, tygodniach, miesiącach oczekiwania, wczoraj zamontowałem w "siedemtepce" gąsienice (chlip, chlip, łza się w oku kręci:)). Zdjęcia będą jak zrobię:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-05-06 10:28  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do dzieła!!! ;-)

--
Pozdrawiam!
Michał

 
18-05-06 18:11  Re: [Relacja] Czołg 7TP DW - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A oto i obiecane zdjęcia:)


Oczywiście całość wymaga jeszcze delikatnego wykończenia (mowa o gąsienicach). Koła napędowe na razie nie są przyklejone i nawet nie wiem, czy tak nie zostanie. Zawsze można jeszcze regulować naciągiem gąsek, jakby tak opadły:)

Na jedną gąsienicę przypadło 86 ogniw, a więc o ok. 15-20 mniej niż w rzeczywistym obiekcie. Spowodowane jest to głównie lekko zwiększonymi wymiarami ogniw, szczególnie "zawiasów" na sworznie. Ale takiemi *******ami to już się martwił nie będę - pewnie jakbym nie powiedział, nikt by o tym nie pomyślał:) Podaję więc dla porządku:) A reszta (20 sztuk) może poczeka na innego 7TP:)

Do zrobienia zostały mi jeszcze zawiasy na tylne drzwi komory silnika (KOSZMAR!!:), łopata, dokończenie reflektorów, przyklejenie podstawy wysokiego masztu anteny, wykonanie samej anteny i kilku innych elementów z drutu:) Także widać już światełko w tunelu:)

Zapraszam do trzeciej i ostatniej części relacji wraz z galerią końcową - http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=105263&t=105263&filtr=0&page=1

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024