FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-09-05 19:20  [pytanie] su-100 i su-76 z MM
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chciałbym kupić Su-100 i Su-76 z MM z antykwariatu. Mam pytanie do czy te modele są dokładne, średnie, czy nie do zrobienia.Wiem jaki jest papier wiec tego mi nie mówcie, bo z tym sobie poradze. Jeżeli którys z modeli jest nie do zrobienia to podajcie jakiś inny model (koniecznie czołg). Mile była by przeze mnie widziana recenzja IS-3 , R-35 i Polskich Samochodów Pancernych (wszystko z MM).

 
07-09-05 19:29  Re: [pytanie] su-100 i su-76 z MM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Masz 2 fajne relacje na forum.Są też zdjecia wykonanego przez Qnia SU76,waloryzowanego.Oba modele warto posiadac w swojej kolekcji.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-09-05 19:35  Re: [pytanie] su-100 i su-76 z MM
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale te modele są malowane, a ja chce mieć oryginał,a nie sam szpachel i farbe.

 
07-09-05 20:04  Re: [pytanie] su-100 i su-76 z MM
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Oba modele kleiłem już dość dawno temu i jak pamiętam nie sprawiały żadnych kłopotów. Z tym, że o ile SU 100 jest na prawdę przyzwoitą "kopią" oryginału to SU 76 jest raczej dowolną fantazją na temat.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
07-09-05 20:32  Re: [pytanie] su-100 i su-76 z MM
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ja sklejam obecnie Su 76 i nie wiem czy to ja coś spartoliłem, ale wydaje mi się, że nie. Szkielet w moim modelu jest najzwyczajniej za krótki. Dlatego też dolne oklejenie nie pasuje (za szerokie i za długie) a także osłona kabiny nie pasuje na wyznaczone miejsce, bo szkielet tego elementu również miał braki. Straciłem chęci na ten model, a zapowiadał się interesująco. Nie wiem - może moja wina, ale dałbym sobie małego palca u lewej ręki uciąć, że to przez ten szkielet ....

--
________
MMZ ;)

 
07-09-05 20:39  Re: [pytanie] su-100 i su-76 z MM
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Woy-tek ,Piterpanzer i DPL za odpowiedż. DPL z tego co zrozumiałem to wanna kadłuba jest za szeroka lub jak piszesz szkielet jest za mały. Spróbuj dolną część podkleić tekturą(o ile to morzliwe).Czymam kciuki.

 
07-09-05 20:57  Re: [pytanie] su-100 i su-76 z MM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Su-100, Is-3 - modele do dzisiaj na bardzo dobrym poziomie (zaznaczam, że to moje zdanie). Na pewno warto je kupić. Sklejone w standarcie będą efektowne, a przy niewielkim wysiłku można naprawdę zrobić z nich perełki. Niezła dokładność i spasowanie części, dosć dobrze odwzorowane oryginały i zgodność wymiarowa.

Su-76 i R-35 - to raczej wariacje na temat oryginałów, choć sklejalne i bez większych niedokładności w spasowaniu części - może z wyjątkiem kolorów w R-35. Jeśli chcesz zrobić redukcję, to możesz te opracowania sobie odpuścić. Łatwiej zrobić model zgodny z oryginałem od podstaw, niż z wycinanki. Choć nie jest to niemożliwe, co widać w poniższych wątkach:
Su 76 - mój, dośc niedoskonały i niewiele mający wspólnego z oryginałem.
R-35 w wykonaniu Włóczyka i Sławka B
Tutaj jeszcze mój Su 100 z MM.
Zdjęć, czy relacji Is-3 nie pamiętam. Samochody pancerne były gdzieś, ale nie wiem o nich zbyt wiele. Z tego co pamiętam, to jakieś błędy na pewno miały.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (07-09-05 20:59)

 
07-09-05 21:00  Re: [pytanie] su-100 i su-76 z MM
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Kleiłem oba modele (Su-76m jako wspomnienie - mój pierwszy model). SU-100 - kreślony przez Pana Wiszniewskiego- skleja się doskonale - można ewentualnie dodoać coś od siebie w zakresie waloryzacji. SU-76M - największy błąd na który zwrócił mi uwagę QŃ to żle wykreślony przedział bojowy (patrząc od przodu po prawej stronie za krótki).
Reasumując - SU-100 tak; SU-76M - daj sobie spokój.

Pozdrawiam
CinekZ
PS Fotki mojego SU-100 są w wątku: "Czołgi mojego brata" i w relacjach ze spotkań WAK

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
07-09-05 22:38  Re: [pytanie] su-100 i su-76 z MM
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

SU-76M - największy błąd na który zwrócił mi uwagę QŃ to żle wykreślony przedział bojowy (patrząc od przodu po prawej stronie za krótki).
Reasumując - SU-100 tak; SU-76M - daj sobie spokój.

Z tym właśnie mam problem także. I jak wspomniałem ze szkieletem (oklejając dolnym poszyciem robią się "wklęsłości" lub tak zwane "krowie żebra" po czym fragment tego poszycia nie pasuje na wyznaczone miejsce, tak mniej więcej). Chyba sobie daruje ten model, ale nie wiem już co mam robić z napoczętymi i niesklejonymi modelami ... :/

--
________
MMZ ;)

 
08-09-05 07:20  Re: [pytanie] su-100 i su-76 z MM
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zamówiłem oba modele Su-100 i Su-76. Nad tym drógim będe sie męczyć, ale może akurat coś z niego wyjdzie. Pierwszy sa warsztat pójdzie SU-100 bo jest cudowny.a te gąsienice...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024