FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-09-05 20:05  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Oj był ruchomy :)
Mocowanie tego km-u, tzw. mocowanie Fostera, polegało na zamocowaniu km-u na szynie w kształcie łuku - w razie potrzeby, pilot zwalniając blokadę, mógł opuścić km i zlikwidować zacięcie bądź też zmienić magazynek, bez potrzeby wstawania z fotela ( jak to miało miejsce na przykład w Nieuportach )

 
06-09-05 20:07  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

To znaczy - zasadniczo byl nieruchomy do strzelania, dla odróżnienia od kaemów np. na obrotniku, ale nie był tam przyśrubowany

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-09-05 20:31  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

mialem na mysli ruch podczas strzelania :) Tak zrozumialem Twoje slowa: az sie prosi o zrobienie ruchomego Lewisa :) Ale dobrze, bo przy okazji dowiedzialem sie czegos nowego (chocby ta metoda podobna do pozniejszej "ukosnej muzyki" )

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
06-09-05 20:32  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kto wie, może Schrage Musik wymyślił jakiś dawny pilot tak atakowanej Gothy :-D

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-09-05 20:37  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Na marginesie, nie chodziło o dostosowanie maszyny do ataków od dołu, tylko o umozliwienie wymiany bębna pilotowi, który był tak niski, że nie bardzo mógl sięgnąć do spustu... ale się przyjęło i niektórzy tak własnie wykorzystywali to zawieszenie ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-09-05 20:37  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Oile pamieć mnie niemyli Albert Bal stosował tą metode! POdlatywał pod bombowca i strzelał z Lewisa. Druga metoda była taka że w nurkowaniu strzelałz lewisa. Tyle mi się wełbie kołącze.

--
Fanatyk Kartonu

 
06-09-05 20:41  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kto tak strzelał, tego nie pamiętam, ale własnie o to szło :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-09-05 21:09  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

wywiazala sie calkiem ciekawa dyskusja, warta zalozenia oddzielnego watku (moze w dziale Tematyczne 2 - samoloty)
Przy okazji pytanie: czy ktos z kolegow wiem moze, czy dostepny jest gdzies film: "Asy przestworzy" (angielski tytul: "Aces High") ?
Ogladalem go bardzo dawno temu (pamietam, ze wkoskach akurat ukazal sie jakis model holownika - oczywiscie z malego modelarza :) to bylo chyba kolo polowy lat 80. Bardzo mi sie wtedy podobal - opowiada losy pilota, bodajze o nazwisku Croft (ale nie Lary :) i jego kolegow z dywizjonu mysliwskiego podczas pierwszej wojny swiatowej.

Mysle tez, ze warto zrobic oddzielny watek ze spisem filmow o interesujacej nas tematyce - mnie interesuja filmy z samolotami z 2 wojnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie by sporzadzic takze watki dla maszyn jezdzacych i plywajacych

Wybaczcie of-topic :)

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
06-09-05 21:14  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Pogadam wśród kumpli, chociaż o ile pamiętam, to latali w tym filmie na Buckerach 131, a przynajmniej na półreplikach z płatami od tychże... Dla modelarza dość bolesne ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
08-09-05 16:24  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

OK, ruszyłem.
Jak na razie przykleiłem rozpórki (sześć części nr 8) do jednej kratownicy kadłuba (część 2), wyszło, że prawej, i podkleiłem tekturą wręgi przedniej części (łoże silnika - części 3, 4, 5) - wybrałem takie uproszczenie (przy okazji będzie konieczne ścięcie końców tych elementów - według autorów wycinanki miały one oklejać pionowe rozpórki kratownicy; w mojej "modyfikacji" będą klejone do tych rozpórek na styk, wobec częściowego oklejenia kadłuba poszyciem powinno wytrzymać) zamiast sugerowanego w wycinance wklejenia cienkich kartonowych "denek" tych wręg (tym bardziej, że jeden z elementów, dokładniej część 4al, jest dziwnie "wyciągnięta" i nie pasuje do pozostałych "podczęści"4) i oklejenia ich naokoło paskami kartonu. Teraz muszę się udać po przyrząd do wycinania otworów, już widzę cięcie skalpelem w grubej tekturze ;-) Dziwne, że producent elementów ciętych laserem o tych akurat częściach nie pomyślał...
Zdjęcia zrobię po przyklejeniu lewej kratownicy, zapewne jeszcze przed malowaniem.
Następna sprawa to okucia łączące górne podłużnice głównej części kadłuba z położonymi sporo niżej podłużnicami przodu; muszą być przyklejone do kratownicy 2 przed przyklejeniem jednej z rozpórek 8. W wycinance są dwie pary cienkich okuć (cz. 17), w częściach wyciętych laserem nie wiedzieć czemu potraktowano je tak, jakby miały być sklejone parami - tyle, że wtedy rzeczone podłużnice po prostu w nie nie wejdą. Zastosowałem te z wycinanki, oczywiście po wykonaniu otworów.
Ciąg dalszy nastąpi

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (12-09-05 13:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024