FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
20-03-06 08:46  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Jest dobrze :-) Trzeba by tylko pomyśleć nad nowym sposobem wykonywania relingów. Te na nadbudowce odstaja wyraźnie jakością od reszty modelu.

 
20-03-06 14:07  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Kemot - podstawka jest zrobiona tymczasowo.Jest to niejako wersja robocza.Normalnie model będzie stał w gablocie i na innej podstawce.

Michu - Relingi wykonuję tylko tu, gdzie nie mogę zastosować "wycinanych laserowo".Na całym modelu zostaną zainstalowane gotowe relingi.

 
20-03-06 16:15  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Własnie o to mi chodzi... zanim model spocznie w gablocie na docelowej podstawce, może już niewiele pozostać z jego burt i dna w miejscach styku z obecną podstawką.

--
pzdr
Kemot

 
20-03-06 20:23  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pozdrawiam > Ładna robótka !!!
A propo relingów wycinanych laserowo , masz na myśli papierowe może z GPM-u.
Sam się nad nimi zastanawiam .

 
23-04-06 12:57  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich zainteresowanych po dłuższej nieobecności. Proszę teraz uzbroić się w cierpliwość i przed oceną mojej pracy przeczytać wpierw cały mój wpis. Zapraszam do lektury:

Otóż miło mi zakomunikować, iż wieża główna jak i nadbudówka hangarową zostały ukończone w 100%. Na wieży głównej brakuje masztu i olinowania, natomiast na nadbudówce hangarowej brakuje działek przeciwlotniczych. Poza tym wszystkie szczegóły, takie jak dalmierze, reflektory, lornety zostały wykonane. A ponieważ przyjąłem ostatnio trochę inny sposób klejenia, więc wykonuję od razu wszystkie detale całkowicie.Tz. nie wykonywałem dwóch dalmierzy tylko do razu cztery.Dwa z nich spoczęły w pudełku. Niestety musiałem sobie pozwolić na uproszczenia (dość duże) przy wykonywaniu detali. Oto ich lista:

- Dalmierze pom pomów (4 sztuki) - brak jednej ściany a w efekcie brak jednego z jakby siedzisk dla operatorów.
- Reflektory duże (6 sztuk) - dwie części sklejone razem (to na czym opiera się reflektor) zamiast zaproponowanej przez autora ramki.
- Reflektory średnie (4 sztuki) - brak uproszczeń.
- Reflektory małe (6 sztuk) - brak drucika podtrzymującego. Przyklejone bezpośrednio do podstaw.
- Dalmierz główny na wieży dowodzenia - nie zrobiłem go obrotowego, boczne "uszy" dalmierza przyklejone do ścian a nie osadzone na drutach.
- Dalmierz główny na rufowej nadbudówce - brak uproszczeń.
- Dalmierze artylerii głównej (4 sztuki) - brak schodków.
- Lornety (12 sztuk) brak drucika podtrzymującego lub paska kartonu który miał służyć do tego, aby sama lorneta była wyżej od podstawy.
- Pęki drutów (to z boku nadbudówki, 6 sztuk) - zrobiłem je z grubszego drutu i zredukowałem przez to ilość drucików na jeden pęk, 6 drucików zamiast 19.
- Takie dwa szczegóły na wieży dowodzenia (z dwóch stron na trzecim pokładzie) - brak uproszczeń.

Jeśli dotrwaliście do tego miejsca to serdecznie gratuluję. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że niektóre z części są kosmicznie małe (jakoś zapomniałem o jednogroszówce). Obecnie rozpocząłem pracę nad trzecią nadbudówką.Zdjęcia wkrótce.

No a teraz zapraszam do fotek. Z góry przepraszam jeśli są ruszone, ponieważ nie miałem statywu.

Nadbudówka główna:





Szczegóły tejże nadbudówki (m. in. zbliżenia na dalmierze):

















Nadbudówka hangarowa:







Zbliżenie na stanowisko reflektorów na rufowej nadbudówce (doklejone do komina):



Oraz tak jak pisałem wyżej zdjęcie detali które zostały wykonane i odłożone:



--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
23-04-06 15:03  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

WoW ~ ! :O

 
23-04-06 15:18  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no tak , zawsze lepiej sobie costam uproscic niz nie skonczyc modelu zwlaszcza jak niektore czesci nie pozwalaja sie skleic zwyklym smiertelnikom ze wzgledu na ich rozmiary. Ten KG to prawdziwy hardkor, wiec wybrany przez Ciebie styl pracy w pelni ze swej skromnej strony usprawiedliwiam ;] Swoja drogą- gdybys nie napisal to bym niewiedzial ze cos jest uproszczone. Wyglada to wszystko swietnie.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
25-04-06 22:13  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
micdmo   

Jak wyżej. Nie domyśliłbym sie, że poszedłeś trochę na skróty. REWELKA!

 
25-04-06 22:43  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Korsarz ma racje, lepiej co nieco uproscic niz dostac zawalu serca i rozwalic model na scianie:)

--
Jacenty

 
28-05-06 22:29  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich serdecznie.

Od ostatniego wpisu znowuż minął ponad miesiąc. Bardzo więc przepraszam za tak duże przestoje w relacjonowaniu, ale czas także nie pozwala na zrobienie zbyt wiele w modelu. Obecnie powstała nadbudówka rufowa. Jest ona w pełni doposażona. Brakuje (jak zawsze) m.in. dźwigów do wodnosamolotów, łodzi ratunkowych, masztu rufowego oraz trzech małych pudełeczek na jednej ze ścian (widoczne białe pola na zdjęciu). Problemów ze spasowaniem poszczególnych elementów nie miałem. Jedynie podczas wycinania ścian okalających nadbudówkę zbyt bardzo jedną z nich przyciąłem i powstała szpara którą zakleiłem "zapasem" koloru (w tym modelu część arkuszy jest obustronnie drukowana). W zdjęciach skupiłem się bardziej na pokazaniu powoli wyłaniającej się, ogólnej sylwetki pancernika.

Pozdrawiam. Do następnego razu.

PS. A teraz zdjęcia:

Nadbudówka rufowa:









Szczegóły nadbudówki rufowej:





Spasowane na sucho nadbudówki z kadłubem okrętu:











--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024